PRZYNĘTY i ZANĘTY > Przynęty

Czy można używać przynęt feederowych do łowienia na spławik?

(1/6) > >>

blvck_b3rry:
Witam! :fish:
To może być naprawdę głupie pytanie, ale odważyłam się. Znam wędkowanie od tego sezonu i nauczyłam się tylko spławika.
Co się stanie w hipotetycznej sytuacji - Czy można używać dumbelsów, waftersów, kulek proteinowych przy łowieniu na zwykły haczyk i spławik? Nie wiem czy są to twarde przynęty, w ogóle wiem tylko że są używane do feedera na włos.
Czy jest to możliwe bez włosa?
Pozdrawiam, blvck_berry.

robson:
W niektórych przypadkach jest to możliwe. Trzeba założyć gumkę (na przykład taką: https://sklepdrapieznik.pl/gumki-do-zakladania-przynetrozwieracze/29483-gumki-korum-mega-bands-6mm.html) i jeśli przynęta ma odpowiedni kształt, będzie się w niej trzymać.

Mariusz Wu:
Łowię na dumbelsy zakładane na gumkę w kilku leśnych malutkich zbiornikach gdzie rzut z gruntu daje 90% pewności że zestaw utknie w zaczepie. Trzeba tylko uważać bo brania są zupełnie inne niż standardowe. Najczęściej jest to taki strzał po którym trzeba łapać wędkę żeby nie wpadła do wody. A ryby wcale nie jakieś giganty bo najczęściej karasie 30-35cm. Twoje pytanie wcale nie jest głupie, gdyby ludzie nie kombinowali to do dziś byśmy łowili na spławik z korka od butelki po winie i haczyk ze szpilki :D Jeszcze do niedawna łowienie na kulki proteinowe kojarzyło się z gościem co zajeżdza nad wodę  dostawczakiem, wyładowuje kilkanaście wiader ziaren, zanęt, kulek zanętowych, wrzuca cały ten kram do wody i czeka tydzień na branie. A dziś 2-3 pudełka kulek, feeder, pudełko pelletu i się łowi.

blvck_b3rry:
@robson nie miałam pojęcia, że jest takie rozwiązanie, bardzo dziękuję
@Mariusz Wu
Super! :)
Czyli da się!
Blisko mnie ktoś łowi na feeder, może ryby będą już zaznajomione z tymi przynętami. Nie mogę się doczekać wyjazdu nad wodę. Mam nadzieję, że w sklepie wędkarskim będą te gumki i nie będę musiała zamawiać z internetu.

zwykly_michal:

--- Cytat: blvck_b3rry w 31.08.2022, 15:02 ---Witam! :fish:
To może być naprawdę głupie pytanie, ale odważyłam się. Znam wędkowanie od tego sezonu i nauczyłam się tylko spławika.
Co się stanie w hipotetycznej sytuacji - Czy można używać dumbelsów, waftersów, kulek proteinowych przy łowieniu na zwykły haczyk i spławik? Nie wiem czy są to twarde przynęty, w ogóle wiem tylko że są używane do feedera na włos.
Czy jest to możliwe bez włosa?
Pozdrawiam, blvck_berry.

--- Koniec cytatu ---

Włos niczemu nie przeszkadza. Możesz kupić haczyki z włosem albo zawiązać sama. Białe robaki na klipsie, kukurydza albo czerwony robak na włosie.

https://undercarp.pl/produkt/klips-bialych-robakow/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej