PRZYNĘTY i ZANĘTY > Przynęty

Czy można używać przynęt feederowych do łowienia na spławik?

<< < (6/6)

Tomba:
@Luk
Łowisz na spławik, ja już od lat nie łowię, z wyjątkiem Pellet Waggler. Czy stosujesz pod spławik haki bezzadziorowe? Sprawdzają się? Bo zalinkowałeś Drennany bez zadziora.

@blvck_b3rry
Ja pytałem o zestaw. Przypon nie jest nadzwyczaj wycieniony, jak to niektórzy stosują do spławika, da się coś dobrać z gotowców z gumką na włosie.
Haki o rozmiarze 10 i 8, o ile dobrze zrozumiałem to 10/8, to nie bardzo pasują do ochotki i pinki, raczej 14-18. Chyba, że zakładasz na nie po kilka ziaren kukurydzy. Przy włosie hak jest goły i nie musi być większy, niż przynęta, może nawet być trochę mniejszy.
Eksperymentowanie to najlepsza strategia. Ale nie każdego na to mentalnie stać, większość woli utarte schematy albo gotowe recepty.

@Mosteque
Bardzo celna uwaga dla koleżanki. Często waftersy w zestawieniu z haczykiem okazują się pop ups. Trzeba taki zestaw wrzucić do np miski z wodą i zobaczyć, czy przynęta nie odrywa haczyka od dna. Bezpieczniejsze pod tym względem są tonące dumbelsy albo zwykłe pellety, zwłaszcza przy spławiku.

Luk:

--- Cytat: Tomba w 07.09.2022, 20:06 ---@Luk
Łowisz na spławik, ja już od lat nie łowię, z wyjątkiem Pellet Waggler. Czy stosujesz pod spławik haki bezzadziorowe? Sprawdzają się? Bo zalinkowałeś Drennany bez zadziora.

--- Koniec cytatu ---

Ja nie używam haków z zadziorem, wyjątkiem jest rzeka. Spadów praktycznie nie ma, zwłaszcza duża ryba się dobrze trzyma haka. Hak z zadziorem bardziej kaleczy i utrudnia odczepianie tylko :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej