TECHNIKI WĘDKARSKIE > Grunt

Pleciona

(1/5) > >>

ProDario:
Witajcie
Pisze bo mam problem z plecionkami od mikado...
Mianowicie kupiłem 0.08 i 0,16 4 splotowe oraz 0.12 8 splotową w jednym sklepie i każda z nich pęka na węźle, robię zwykle oczko na mokro, sucho, z przyrządem do pętelek i nadal to samo. Więc tu pytanko czy to może być oznaką że plecionki są stare i nadają się tylko do kosza? Próbowałem tez innych węzłów i po lekim pociągnięciem strzela, jestem mega zły za utopiony hajs, proszę kolegów wedkarzy o pomoc w temacie

Kozi:
Mam plecionki po kilka lat i nie widzę żadnego spadku wytrzymałości. W jaki sposób testujesz wytrzymałość tej plecionki?

ProDario:
Na początku zabezpieczyłem szmatką uchwyt wiadra i podnosilem z cegłą w środku wiadra drugi koniec na kawałki drewna też że szmatką, nie było możliwości przetarcia, teraz ubieram rękawicę spawalnicze że skóry i po prostu ciągne lekko i pęka na węźle

Miwol:
Najlepiej weź wagę i sprawdź, przy jakim obciążeniu pękają. Bez tego ciężko będzie nam cokolwiek powiedzieć. Ja używam 0.10 octa i o ile dobrze pamiętam, to wytrzymywała ok 4 kg.

Pamiętaj też, że przy szybkim zrywaniu waga nie zarejestruje pełnego obciążenia, tylko mocno zaniżone. Również nasze odczucia będą zaburzone i będzie nam się wydawać, że linka pęka przy bardzo małym obciążeniu.

zwykly_michal:
Waga i reklamówka z kamieniami jako obciążenie. Łatwo dołożyć i zważyć zawartość.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej