Autor Wątek: Składki 2023  (Przeczytany 22334 razy)

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #60 dnia: 06.10.2022, 14:19 »
No niestety wszystko co piszecie to prawda, a jeszcze bardziej ponuro wygląda perspektywa WP, wtedy będzie wolna amerykanka i małe wody, które można wybić do 0 umrą. A już myślałem, że demografia zrobi robotę i połowie chociaż na starość, teraz już nie mam na to nadzieji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline belkowski28

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #61 dnia: 06.10.2022, 14:26 »
PZW a WP to wybór między cholerą a dżumą.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #62 dnia: 06.10.2022, 15:06 »
PZW a WP to wybór między cholerą a dżumą.

Dokładnie :thumbup: :beer: Zastrzeżenie takie małe tylko - jeśli wędkarze nie zaczną grać na siebie, to znaczy żądać od jednych i drugich reform, to będziemy mieli albo dżumę albo cholerę. Ja wolałbym nie chorować :)

Kolejna sprawa, ta która mnie wkurwi* w PZW Ciechanów i która udowadnia, istnienie lobby tzn. zakaz połowu na żywca i brak ograniczeń w połowie metodą spinningową. Remedium na rozwiązanie bólu dupy debili, było wprowadzenie ograniczeń w połowie tą techniką. Cóż za intelektualista rodem z Uniwersytetu oksfordzkiego, wprowadził to rozwiązanie?

Ktoś chyba mający sporo oleju w głowie, w przeciwieństwie do takich mądrali jak ty :) Ta metoda połowu musi być jak najmocniej blokowana, gdyż w ten sposób nie tylko niszczymy wody (rozprzestrzeniając żywce, jak japońce, które trafiają do takich zbiorników ale i nie tylko) ale i strzelamy sobie wizerunkowego gola. Ekolodzy skrajni będą nas tu atakować, dlatego należy właśnie rezygnować z połowu na żywca, stosując albo trupka albo spinningowe techniki. Oczywiście można iść ze wszystkimi na wojnę, ale nie wiem czy dobrze jest przegrywać :)

Czy trzeba łowić na żywca? Na pewno nie. Można łowić na trupka, i sklepy wędkarskie mogπą sprzedawać przebadane ryby, jak to jest np. w UK. Jeśli złowimy rybę której chcemy użyć jako przynęty, wtedy ją humanitarnie uśmiercamy. Na pewno jednak używanie żywej ryby jest męczeniem zwierząt, i musimy się dopasować do zmieniających się czasów albo polec w tej walce.

I właśnie okręg ciechanowski jest rozwojowy, tam sa ludzie co mają łeb na karku i powinni stanowić wzór dla innych, zwłaszcza umieją oprzeć się presji mięsiarzy, którym karta musi się zwrócić i którzy mają wszystko inne oprócz własnego dobra w doopie.

Lucjan

Bombay

  • Gość
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #63 dnia: 06.10.2022, 15:06 »
Ciekawe czy pzw zorientuje się, że więcej łowisk nokill to więcej oszczędności na zarybianiu :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
wymóg zarybień to nie pomysł PZW ale wymóg prawny jaki stawia na nim RZGW, notabene sama idea nic nie wniesie w momencie gdy mamy wybite stada.
PZW jako związek niezabrania udziału w życiu organizacji, owszem za każdym razem się pojawia jakaś grupa, która będzie zacietrzewiona i wręcz swoim zacofaniem obrażała inteligentne życie na tej planecie.
Z mojego punktu widzenia, najbardziej rażącą ideą jest zarybianie tysiącami sieczki na które czekają okonki, wzdręgi itd.. Kolejna sprawa, ta która mnie wkurwi* w PZW Ciechanów i która udowadnia, istnienie lobby tzn. zakaz połowu na żywca i brak ograniczeń w połowie metodą spinningową. Remedium na rozwiązanie bólu dupy debili, było wprowadzenie ograniczeń w połowie tą techniką. Cóż za intelektualista rodem z Uniwersytetu oksfordzkiego, wprowadził to rozwiązanie?
Nie przewidział jednej maleńkiej rzeczy, łowienie na spinning to nie operacja na otwartym sercu i jest znacząco dużo prostsza a jeżeli sam połów metodą żywej rybki. W efekcie, dziesiątki dziadków zmieniło przynęty i zamiast męczyć się z połowem żywca, zakłada odrazu alge 4 i skutecznie odławia kolejne roczniki szczupaków.
Takie ograniczenia, nie mają żadnego pozytywnego skutku identycznie zakaz połowu na przynęty większe jak 5cm do maja - przecież nikt tego nie sprawdza, nikt tego nie weryfikuje a marcu chłopaki p 12-14 lat z blachami latają za szczupakami aż miło. 
Wielkim remedium, byłoby wprowadzenie dodatkowej składki dla spinningistów, która miała by wspomóc zarybienia drapieżnikami. Ewentualnie wyeliminować tą dyscypline na 4-5 lat, identycznie jak dzieje się obecnie z wędkarstwem morskim. Odbudowa stada drapieżników, odrazu poprawi liczebność białorybu i odbuduje same stado drapieżników, które nie niepokojone będzie mogło się rozmnażać w spokoju.
Chciałbyś, żeby ktoś zabronił Ci łowić przez 4-5 lat na ulubioną metodę? Lub co gorsza na jedyną jaką stosujesz?
Czemu zakazywać ? 20 lat temu spinigstow obowiązywała wieksza składa. Proste. Po co zarybiać wody drapieżnikiem skoro jest on notorycznie odławiany.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #64 dnia: 06.10.2022, 15:08 »
Czemu zakazywać ? 20 lat temu spinigstow obowiązywała wieksza składa. Proste. Po co zarybiać wody drapieżnikiem skoro jest on notorycznie odławiany.


Ale po co zakazywać czegokolwiek? Dlaczego nie może być odpowiednich limitów i ich przestrzegania? Od razu musi być zakaz? Nie tędy droga.
Lucjan

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 632
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #65 dnia: 06.10.2022, 15:55 »
Ciekawe czy pzw zorientuje się, że więcej łowisk nokill to więcej oszczędności na zarybianiu :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
wymóg zarybień to nie pomysł PZW ale wymóg prawny jaki stawia na nim RZGW, notabene sama idea nic nie wniesie w momencie gdy mamy wybite stada.
PZW jako związek niezabrania udziału w życiu organizacji, owszem za każdym razem się pojawia jakaś grupa, która będzie zacietrzewiona i wręcz swoim zacofaniem obrażała inteligentne życie na tej planecie.
Z mojego punktu widzenia, najbardziej rażącą ideą jest zarybianie tysiącami sieczki na które czekają okonki, wzdręgi itd.. Kolejna sprawa, ta która mnie wkurwi* w PZW Ciechanów i która udowadnia, istnienie lobby tzn. zakaz połowu na żywca i brak ograniczeń w połowie metodą spinningową. Remedium na rozwiązanie bólu dupy debili, było wprowadzenie ograniczeń w połowie tą techniką. Cóż za intelektualista rodem z Uniwersytetu oksfordzkiego, wprowadził to rozwiązanie?
Nie przewidział jednej maleńkiej rzeczy, łowienie na spinning to nie operacja na otwartym sercu i jest znacząco dużo prostsza a jeżeli sam połów metodą żywej rybki. W efekcie, dziesiątki dziadków zmieniło przynęty i zamiast męczyć się z połowem żywca, zakłada odrazu alge 4 i skutecznie odławia kolejne roczniki szczupaków.
Takie ograniczenia, nie mają żadnego pozytywnego skutku identycznie zakaz połowu na przynęty większe jak 5cm do maja - przecież nikt tego nie sprawdza, nikt tego nie weryfikuje a marcu chłopaki p 12-14 lat z blachami latają za szczupakami aż miło. 
Wielkim remedium, byłoby wprowadzenie dodatkowej składki dla spinningistów, która miała by wspomóc zarybienia drapieżnikami. Ewentualnie wyeliminować tą dyscypline na 4-5 lat, identycznie jak dzieje się obecnie z wędkarstwem morskim. Odbudowa stada drapieżników, odrazu poprawi liczebność białorybu i odbuduje same stado drapieżników, które nie niepokojone będzie mogło się rozmnażać w spokoju.
Chciałbyś, żeby ktoś zabronił Ci łowić przez 4-5 lat na ulubioną metodę? Lub co gorsza na jedyną jaką stosujesz?
Czemu zakazywać ? 20 lat temu spinigstow obowiązywała wieksza składa. Proste. Po co zarybiać wody drapieżnikiem skoro jest on notorycznie odławiany.
W swoim poście pisałeś o wyeliminowaniu spiningu na 4-5 lat :) Oczywiście, że jestem przeciwny takim zakazom

Bombay

  • Gość
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #66 dnia: 06.10.2022, 18:18 »
To taka abstrakcja, bo potężne lobby, fanatycy z YouTube oczywiście by nie dopuściła takiej myśli.

Bombay

  • Gość
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #67 dnia: 06.10.2022, 18:21 »
Czemu zakazywać ? 20 lat temu spinigstow obowiązywała wieksza składa. Proste. Po co zarybiać wody drapieżnikiem skoro jest on notorycznie odławiany.


Ale po co zakazywać czegokolwiek? Dlaczego nie może być odpowiednich limitów i ich przestrzegania? Od razu musi być zakaz? Nie tędy droga.
Bo limity działają równie sprawnie jak twój bełkot.
Limity już istnieją od 15-20lat i nic nie zmieniły

Bombay

  • Gość
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #68 dnia: 06.10.2022, 18:31 »
PZW a WP to wybór między cholerą a dżumą.

Dokładnie :thumbup: :beer: Zastrzeżenie takie małe tylko - jeśli wędkarze nie zaczną grać na siebie, to znaczy żądać od jednych i drugich reform, to będziemy mieli albo dżumę albo cholerę. Ja wolałbym nie chorować :)

Kolejna sprawa, ta która mnie wkurwi* w PZW Ciechanów i która udowadnia, istnienie lobby tzn. zakaz połowu na żywca i brak ograniczeń w połowie metodą spinningową. Remedium na rozwiązanie bólu dupy debili, było wprowadzenie ograniczeń w połowie tą techniką. Cóż za intelektualista rodem z Uniwersytetu oksfordzkiego, wprowadził to rozwiązanie?

Ktoś chyba mający sporo oleju w głowie, w przeciwieństwie do takich mądrali jak ty :) Ta metoda połowu musi być jak najmocniej blokowana, gdyż w ten sposób nie tylko niszczymy wody (rozprzestrzeniając żywce, jak japońce, które trafiają do takich zbiorników ale i nie tylko) ale i strzelamy sobie wizerunkowego gola. Ekolodzy skrajni będą nas tu atakować, dlatego należy właśnie rezygnować z połowu na żywca, stosując albo trupka albo spinningowe techniki. Oczywiście można iść ze wszystkimi na wojnę, ale nie wiem czy dobrze jest przegrywać :)

Czy trzeba łowić na żywca? Na pewno nie. Można łowić na trupka, i sklepy wędkarskie mogπą sprzedawać przebadane ryby, jak to jest np. w UK. Jeśli złowimy rybę której chcemy użyć jako przynęty, wtedy ją humanitarnie uśmiercamy. Na pewno jednak używanie żywej ryby jest męczeniem zwierząt, i musimy się dopasować do zmieniających się czasów albo polec w tej walce.

I właśnie okręg ciechanowski jest rozwojowy, tam sa ludzie co mają łeb na karku i powinni stanowić wzór dla innych, zwłaszcza umieją oprzeć się presji mięsiarzy, którym karta musi się zwrócić i którzy mają wszystko inne oprócz własnego dobra w doopie.
Powiedz mi jaki wzór? Widzisz ten wzór sprzed biurka w Anglii? Czy jesteś nad tą woda 3 razy w tygodniu? Oczywiście, że nie. Oderwane realia z twojego podwórka nie spełnia się nigdy w Polsce z wieli powodów w tym różnicy w nacjach. Nikt nie lowi na karasie bo takie ograniczenie są już od bardzo dawna, o tym bus wiedział gdybyś trochę zszedł na ziemię. Nie widzę w różnicy połowu metoda na zywca czy na martwa bo jak dobrze wiesz i znasz regulamin okręgu ciechanowskiego też jest zakazany. Słusznie bo ilość wybitych maluch sandacy na zalewie w nowym mieście osiągała absurdalny stopień, też dobrze o tym wiesz.
Okreg ciechanowski może być wzorem do naśladowania dla osob niemających nic wspólnego z tym okręgiem. Najdoskonalszym przykładem jest zarządzanie zalewem, gdzie gołym okiem widać różnicę w zarządzaniu przez chłopaków z koła nowe miasto i okręgu. Faktycznie, masz racje. Wywody jak zwykle w punkt.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #69 dnia: 06.10.2022, 18:59 »
Czemu zakazywać ? 20 lat temu spinigstow obowiązywała wieksza składa. Proste. Po co zarybiać wody drapieżnikiem skoro jest on notorycznie odławiany.


Ale po co zakazywać czegokolwiek? Dlaczego nie może być odpowiednich limitów i ich przestrzegania? Od razu musi być zakaz? Nie tędy droga.
Bo limity działają równie sprawnie jak twój bełkot.
Limity już istnieją od 15-20lat i nic nie zmieniły
Przepraszam, ale to są właśnie takie limity, które zmieniły bardzo dużo. Pozwalają wybić wszystko, co żyje, w ramach prawa.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #70 dnia: 06.10.2022, 19:48 »
Nikt nie lowi na karasie bo takie ograniczenie są już od bardzo dawna, o tym bus wiedział gdybyś trochę zszedł na ziemię.

Pewnie dlatego sklep Raven, gdy jeszcze istniał stacjonarnie, miał przy wejściu pokaźny basenik z karasiami na żywca.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #71 dnia: 06.10.2022, 20:37 »
Karasie cały czas są w sprzedaży tylko są teraz sprzedawane jako ryby do oczek wodnych.

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #72 dnia: 07.10.2022, 00:58 »
Wczoraj się dowiedziałem że Polskie Wody składka 600 zł a nie 250 i 4 wody w Świętokrzyskim Będę Wszystko wiedział 25

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #73 dnia: 07.10.2022, 08:23 »
No i zaczyna się, ciekawe co na to Ci, których nie stać na podróżowanie po kraju, żeby wykorzystać system jedna składka na cały kraj, mogą zostać odcięci od hobby, to pokazuje że w wp takie same głąby jak w pzw, jedni i drudzy chcą tylko kasy za nic w zamian.

Z drugiej strony patrząc na to ile wód ma teraz wp, to jakby udało im się przejąć cały kraj to składka wyszła by pewnie ze 30 000 rocznie, no id**ci :)

Jeżeli chodzi o zakazywanie jakiejś metody na kilka lat, to przecież można tak robić wymiennie na kilku zbiornikach blisko siebie, założę się, że to by się sprawdziło, oczywiście pod warunkiem kontroli.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #74 dnia: 07.10.2022, 08:27 »
Ponownie: po co zakazywać, jak można zrobić  nk/ochronę gatunku?
Jedno i drugie wymaga tylko regularnych kontroli.
Krwawy Michał

Purple Life Matters