Autor Wątek: Składki 2023  (Przeczytany 23064 razy)

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #105 dnia: 14.10.2022, 18:39 »
Ja mam kontrolę PSR kilka razy w sezonie, czasem zdarzało się na trzech wyjazdach z rzędu. Do tego czasami SSR ale to rzadkość. Mi nie chodzi o kontrolę ale o pewne zasady. To, że w warzywniaku za rogiem są brzydkie warzywa nie oznacza, że mogę je wziąć i nie zapłacić. Po prostu tam nie kupuję.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 454
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #106 dnia: 14.10.2022, 18:46 »
No proszę, ja kontroli nie miałem nigdy. Można powiedzieć, że jestem trochę "do tyłu" wobec sprytniejszych, co łowią i nie płacą.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 553
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #107 dnia: 14.10.2022, 19:07 »
No proszę, ja kontroli nie miałem nigdy. Można powiedzieć, że jestem trochę "do tyłu" wobec sprytniejszych, co łowią i nie płacą.
Po prostu jedni są przystosowani do życia w systemie, do którego wracamy, inni nie...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 408
  • Reputacja: 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #108 dnia: 14.10.2022, 19:08 »
Ja mam kontrolę PSR kilka razy w sezonie, czasem zdarzało się na trzech wyjazdach z rzędu. Do tego czasami SSR ale to rzadkość. Mi nie chodzi o kontrolę ale o pewne zasady. To, że w warzywniaku za rogiem są brzydkie warzywa nie oznacza, że mogę je wziąć i nie zapłacić. Po prostu tam nie kupuję.

Zabierając warzywa z warzywniaka okradasz właściciela, przywłaszczasz sobie jego własność. Kogo okradasz zatem łowiąc sportowo na wodzie naturalnej typu np Odra? Komu robisz krzywdę?
To co napisałem wcześniej skumał od razu motov8. Gdy by PZW chociaż odrobinę interesowało się wodami i rzeczywiście angażowało się w ich rozwój np poprzez wzmożone kontrole, to temat był by zupełnie inny. Skoro komuś nie zależy i fakt płacenia czy nie płacenia nie zmienia nic, to nie wiem o jakich my tutaj zasadach mówimy - Dlaczego mi ma zatem zależeć? Płacenie dla płacenia, bo tak. Ale nie o tym mowa.
Tak jak wspomniałem wcześniej, przez fakt 1-3 wyjazdów w roku, zapłacenie mandatu wyniesie tyle ile pełne zezwolenie więc suma sumarum wychodzę na 0. Ryzyko jest na tyle niskie a konsekwencje małe, że zwyczajnie jest to dla mnie OPŁACALNE i nie każdy musi to akceptować. Gdy bym jeździł regularnie to za pewne składkę opłacił bym dla świętego spokoju, ponieważ z każdym kolejnym wyjazdem ryzyko wzrasta i finalnie wyjdzie się i tak na minus.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #109 dnia: 14.10.2022, 19:43 »
W Polsce kwota mandatu jest śmiesznie niska w porównaniu do wysokości składki. Żadne usprawiedliwienie dla niepłacących ale mogliby to naprawić i pieniądze z mandatów użyć do finansowania kontrolerów.

Wędkarz z tego artykułu mógłby opłacić składki na następne 57 lat :) Zwróćcie uwagę na to że podają miejsce zamieszkania i jedynie numer domu jest utajniony. Zdarzają się zdjęcia :P

https://www.gov.uk/government/news/courts-hand-out-hefty-fine-to-angler-fishing-without-a-licence-on-lake-windermere

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 553
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #110 dnia: 14.10.2022, 19:53 »
Tam za kłusowanie, jeszcze przed nałożeniem kary, jest konfiskata całego sprzętu łącznie z autem, którym delikwent przyjechał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 408
  • Reputacja: 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #111 dnia: 14.10.2022, 20:05 »
I to świadczy o zainteresowaniu i dbaniu o wody :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Cost

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #112 dnia: 14.10.2022, 20:10 »
Tam za kłusowanie, jeszcze przed nałożeniem kary, jest konfiskata całego sprzętu łącznie z autem, którym delikwent przyjechał.
Nie cackają się. U nas nie mogą wprowadzić konfiskaty auta za jazdę po alkoholu a co dopiero za kłusownictwo.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #113 dnia: 14.10.2022, 22:37 »
Tam za kłusowanie, jeszcze przed nałożeniem kary, jest konfiskata całego sprzętu łącznie z autem, którym delikwent przyjechał.

Trafiłem na inny przypadek i jest tylko przepadek "oręża" Znając tutejsze myślenie mogę napisać, że uzasadnieniem będzie brak możliwości dojazdu do pracy a bez pracy nie spłaci kary.

https://www.gov.uk/government/news/man-fined-after-pleading-guilty-to-fishing-offences

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #114 dnia: 27.10.2022, 12:40 »
Okręg Katowice 2023:
wzrost członkowskiej o 50 zł
wzrost okręgowej N2 o 40 zł
znikoma zniżka dla emerytów

Rok temu płaciłem 100+140+40(praca)+30(sport)=310 bez sportu=280
W 2023 "zapłacę"  150+180+40(praca)+30(sport)=400 bez sportu=370

Na moje to nie ma tragedii, ale patrząc co ile dzisiaj kosztuje i uwalenie zniżek 50% dla emerytów to parę procent wędkarzy ubędzie patrząc jeszcze, że ryby podrożały o 80-100% to szykują się najgorsze zarybienia.
Emeryci nie będą mieli czego szukać nad wodą.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #115 dnia: 27.10.2022, 13:01 »
Okręg Katowice 2023:
wzrost członkowskiej o 50 zł
wzrost okręgowej N2 o 40 zł
znikoma zniżka dla emerytów

Rok temu płaciłem 100+140+40(praca)+30(sport)=310 bez sportu=280
W 2023 "zapłacę"  150+180+40(praca)+30(sport)=400 bez sportu=370

Na moje to nie ma tragedii, ale patrząc co ile dzisiaj kosztuje i uwalenie zniżek 50% dla emerytów to parę procent wędkarzy ubędzie patrząc jeszcze, że ryby podrożały o 80-100% to szykują się najgorsze zarybienia.
Emeryci nie będą mieli czego szukać nad wodą.

I bardzo dobrze - niech zostana w domu - i czekają na wybory ( J.K - podobno już szykuje 25 piątkę w przyszłym roku.... 8) :P :'( :-X)
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 454
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #116 dnia: 27.10.2022, 13:55 »
W mazowieckim:
- członkowska 150 (wzrost ze 100)
- wody nizinne 220 (wzrost ze 180)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 043
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #117 dnia: 28.10.2022, 00:41 »
W mazowieckim:
- członkowska 150 (wzrost ze 100)
- wody nizinne 220 (wzrost ze 180)
A jeszcze 3 lata temu było w sumie 220zł.
Ciekawe czym te podwyżki są podyktowane...

Offline ssygula

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 15
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #118 dnia: 28.10.2022, 01:01 »
Ostatnio się dowiedziałem że na PZW Kielce będę płacił 75 zł i 120 zł nizina ale mam pierwszą grupę i może dla tego

Offline sulvin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 1
Odp: Składki 2023
« Odpowiedź #119 dnia: 04.11.2022, 17:27 »
Ja mam kontrolę PSR kilka razy w sezonie, czasem zdarzało się na trzech wyjazdach z rzędu. Do tego czasami SSR ale to rzadkość. Mi nie chodzi o kontrolę ale o pewne zasady. To, że w warzywniaku za rogiem są brzydkie warzywa nie oznacza, że mogę je wziąć i nie zapłacić. Po prostu tam nie kupuję.

Zabierając warzywa z warzywniaka okradasz właściciela, przywłaszczasz sobie jego własność. Kogo okradasz zatem łowiąc sportowo na wodzie naturalnej typu np Odra? Komu robisz krzywdę?
To co napisałem wcześniej skumał od razu motov8. Gdy by PZW chociaż odrobinę interesowało się wodami i rzeczywiście angażowało się w ich rozwój np poprzez wzmożone kontrole, to temat był by zupełnie inny. Skoro komuś nie zależy i fakt płacenia czy nie płacenia nie zmienia nic, to nie wiem o jakich my tutaj zasadach mówimy - Dlaczego mi ma zatem zależeć? Płacenie dla płacenia, bo tak. Ale nie o tym mowa.
Tak jak wspomniałem wcześniej, przez fakt 1-3 wyjazdów w roku, zapłacenie mandatu wyniesie tyle ile pełne zezwolenie więc suma sumarum wychodzę na 0. Ryzyko jest na tyle niskie a konsekwencje małe, że zwyczajnie jest to dla mnie OPŁACALNE i nie każdy musi to akceptować. Gdy bym jeździł regularnie to za pewne składkę opłacił bym dla świętego spokoju, ponieważ z każdym kolejnym wyjazdem ryzyko wzrasta i finalnie wyjdzie się i tak na minus.


Ostatnio coraz częściej można natknąć się na informacje o kontrolach i mnie osobiście bardzo to cieszy. Uważam, że wszyscy powinni być traktowani równo i przestrzegać zasad. Myślę, że nie tylko ja nie popieram Twojego toku rozumowania.