Autor Wątek: Maksymalne rozmiary leszcza  (Przeczytany 58528 razy)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #30 dnia: 19.12.2015, 13:10 »
Zgadzam się w 100%ze necenie to podstawa oczywiście w granicach rozsądku,a nie pakowanie ton zanety do wody. Z własnych doświadczeń wiem ze kilkudniowe necenie przynosi naprawdę wspaniałe rezultaty, ktoś może powiedzieć ale tam w UK jest dużo ryb i łatwo się łapie nic bardziej mylnego. Na rzece na której tu łapie przez kilka dni systematycznie donecalem swoje miejsce i naprawdę ku zdziwieniu angoli którzy łowili drobnicę ja ciągnąłem naprawdę fajne leszki. I dokładnie tak jak pisze Luk wcale nie stosowałem ekstremalnie cienkich zestawów po prostu testowałem przynęty to pelety to robale i inne cuda aż wkoncu się trafiło. Także jak pisałem wcześniej necenie necenie i jeszcze raz necenie i testowanie rożnego rodzaju przynęt to przynosi efekty





Wcale Kolego mnie to nie dziwi , że przy długotrwałym nęceniu świetnie połowiłeś . Przy rybostanie Waszych wód takie działanie może skutkować wyprawą życia . Chciałbym widzieć wyniki jakby Lucjan nęcił na tym zbiorniku przez tydzień , w miejscu gdzie łowił ? Podoba mi się ta woda i widać , że ma wielki potencjał .

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #31 dnia: 19.12.2015, 13:29 »
Jedrula tu niemal każda woda ma potencjał ponieważ jest tu inna kultura wędkowania. Po prostu ryba wraca do wody wiec ona tam jest nie mowię ze w PL jest inaczej bo czasy się zmieniły i ludzka mentalność tez się zmieniła ale jest jeszcze wiele przypadków gdzie wszystko z haczyka trafia do worka. Nie muszę daleko szukać mój wujek jest właśnie z tej starej szkoły gdzie ryby było dużo i wszystko się brało. Zawsze mu powtarzam ze jest normalnym klusownikiem bo inaczej nie można tego nazwać.
Tomek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #32 dnia: 19.12.2015, 13:33 »
Wiem Kolego , że tam jest inna kultura wędkarska , chociażby z filmów Luka . Tam ryby się szanuje, a do tego słucha się wędkarzy , nie wspomnę o przepisach jakie obowiązują  . Oczywiście to temat rzeka i nie na ten wątek . Powiem tylko tyle , bardzo Wam zazdroszczę  :(

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #33 dnia: 19.12.2015, 13:39 »
Jedrula w PL wszystko idzie w dobrym kierunku ludzie się uczą jak szanować to co nas otacza. I nie masz czego zazdrościć bo z twojego zdjęcia profilowego widać ze tez piękne łopaty lowisz wiec chyba nie jest tak zle pozdrawiam
Tomek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #34 dnia: 19.12.2015, 13:45 »
Idzie ku dobremu mówisz ? Oby brachu Twoje słowa stały się prorocze  :fish: :bravo:

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #35 dnia: 19.12.2015, 13:52 »
Mam taka nadzieje O:)
Tomek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #36 dnia: 19.12.2015, 13:55 »
Idzie, idzie tylko trzeba dostrzegać te zmiany.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #37 dnia: 19.12.2015, 14:16 »
Ja swojego czasu piękne leszcze łowiłem w Holandii na kanałach. Tam to można było leszczy połowić :) Ale w Polsce też nie jest najgorzej. Na Śląsku jest gliwicki, gzie wiosną i jesienią można złowić fajne łopaty, jest kanał Dwory w Oświęciumiu. Nie jest najgorzej. Myślę też, że z roku na rok będzie coraz lepiej właśnie dlatego, że zmienia się nieco kultura wędkarska. Nie ma co narzekać, trzeba dostrzegać to co jest dobre.
Grzegorz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #38 dnia: 19.12.2015, 14:33 »
Nareszcie ktoś mnie poparł
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Jumperradom

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 409
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Redhill UK
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #39 dnia: 19.12.2015, 14:55 »
Stas nie on jeden przecież pisałem i chociaż nie mieszkam w PL to wszyscy moi znajomi którzy tam wędkują maja inne podejście do wędkowania niż to było kilkanaście albo kilka lat temu, ale zboczyliśmy z tematu. Moim skromnym zdaniem chociaż nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie dobra zaneta i przynęta na leszcza "dużego" leszcza są pelety, wiem ze w Polsce to nie jest jeszcze zbyt popularne ale napewno efekty by dało. Ponecic troszkę tymi paletami przyzwyczaić rybę i można popróbować. Jest to jedna z lepszych przynęt bo swietnie selekcjonuje rybę byle szkrab na to nie weźmie. Uważam ze warto spróbować pelet w zanecie pelet na włosie może dać efekty ale to tylko moje skromne zdanie
Tomek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #40 dnia: 19.12.2015, 15:10 »
Troszkę uganiam się za leszczami ,ale w takich wodach jak moje dodawanie peletu jakoś nie wpływa na wielkość ryb,ale zapach już tak kilka leszczy udało się złowić ale nęcenie bardzo grubą zanętą no i zapach,robak,dodatki
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #41 dnia: 19.12.2015, 15:34 »
Nareszcie ktoś mnie poparł

Staszek, ja nie uważam, że w Polsce jest tylko i wyłącznie gorzej. Jest lepiej, z roku na rok, jednak widać duży postęp, wszędzie. To co się pogarsza to stan wód, ilość ryb. Przepisy są złe, nie są w stanie zapewnić, że ryb jest tyle samo, z roku na rok ich powoli ubywa, przynajmniej na większości wód. Wędkarze biorą, ale mają do tego prawo, szkoda jednak, że wielu nie chce dopuścić do siebie myśli, że jak zaberetują wszystko co złowią, to nie pomogą. Bo fakt, że łowi/zabiera się zgodnie z przepisami nie oznacza, że ryb przybędzie.  Do tego jeszcze dochodzi wypełnianie rejestrów, często szczątkowe. Fajnie jakby ludzie myśleli o tym że ryby nie spadają z nieba, nie pojawiają się same z siebie. Jak zabraknie dorosłych osobników, to nie będzie tarła, a bez tego będzie słabiutko...

A co do pelletów - będąc w Polsce robię kilkudniowe warsztaty na Odrze i sprawdzę co opolskie ryby lubią a czego nie :) Spróbuję przekonac je do pelletów i kulek, cel - złowić brzanę :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #42 dnia: 19.12.2015, 15:44 »

Chciałbym widzieć wyniki jakby Lucjan nęcił na tym zbiorniku przez tydzień , w miejscu gdzie łowił ? Podoba mi się ta woda i widać , że ma wielki potencjał .

Ta woda jest poddana olbrzymiej presji wędkarskiej. Pomimo, że połowiłem za każdym razem jak byłem (może raczej - nie zblankowałem)- wcale nie było łatwo. Na tej wodzie właśnie często stałe nęcenie nie musi przynieść pożądanych efektów, ryba jest płochliwa, zaś wielu gości nęci codziennie - i ryba ma specyficzne zwyczaje. Wielkie ilości kulek proteinowych i pelletów to problem, nie wiem czy nęcenie ziarnami jest tak skuteczne - wędkarze, głównie karpiarze, przyzwyczaili rybę do wysokobiałkowej diety. O iloe pellety się rozpuszczają, kulki już nie... :)
Lucjan

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #43 dnia: 19.12.2015, 15:47 »
Chętnie poczytam wnioski z nad Oderki,co do reszty już się nie wkręcę w tą dyskusje,Fakt trochę wędkarze mogli by rybkom odpuścić,Ale na razię na brak wrażeń wędkarskich nie narzekam
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Maksymalne rozmiary leszcza
« Odpowiedź #44 dnia: 19.12.2015, 16:02 »
Właśnie zabieram się za mielenie ,spróbuje jutro leszcza złapać w grudniowej wodzie i na słodko taki test.gorzej bo nie mam grama zanęty,pójdą wafle,aller,ziemia z jokiem,fluo całość na big shocie.Idę po całości ale z pickerem oczywiście
Staś
Klasyczny Feeder