TECHNIKI WĘDKARSKIE > Grunt

Łączenie plecionki ze strzałówką

(1/3) > >>

Mateusz Goch:
To ja mam pytanie za 100 pkt. Jak łączycie plecionkę ze strzałówką?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

N3su:
Ja stosuje zwykły węzeł strzałowy zderzakowy i zdaje egzamin, czasami nie stosuje strzałówki. Tylko krótki odcinek power guma ale tu ryzyko ucięcia sczytówki już jest doś spore.

Artur Kraśnicki:

--- Cytat: N3su w 26.01.2016, 19:30 ---Ja stosuje zwykły węzeł strzałowy zderzakowy i zdaje egzamin, czasami nie stosuje strzałówki. Tylko krótki odcinek power guma ale tu ryzyko ucięcia sczytówki już jest doś spore.

--- Koniec cytatu ---
Jakiej firmy stosujesz amortyzator gumowy i czy masz jakieś zdjęcie jak wygląda zestaw na gumie z plecionka

N3su:
Jest to guma Drennan  łatwo dostępna u nas w sklepach. Budowa jest prosta jak cep musiał bym się wybrać do garażu po materiał ale w najbliższym czasie wrzucę jak to wygląda w realu.
po prostu skopiowałem te 2 rozwiązania można użyć zamiast pętelek krętliki lączniki  też się  sprawdzają można też połączyć plecionkę węzłem strzałowym z gumą ale to już nie jest tak szybkie i wygodne jak zwykła pętelka w pętelkę gdzie takie zestawy mogę przygotować sobie w domu na zapas i w razie potrzeby wymienić w chwilę. Taki odcinek zazwyczaj ma około 20 cm.
Można to zastosować również ze przyponem strzałowym ale tutaj on sam w sobie pełni rolę amortyzatora więc guma tutaj nie jest konieczna. Ogólnie o distance federze mógł bym się rozpisywać bo jest to jedna z moich ulubionych metod połowów ponieważ większość moich łowisk tego wymaga.
A jeszcze plusem rozwiązania z samą gumą jest to ze feeder nie musi być wyposażony w przelotki o dużej średnicy przy  szczytówce.

kALesiak:
Feeder guma fajna rzecz. Też czasem robię takie zestawy. Ale na supły nakładam koszulkę termokurczliwą.

Feeder guma sprawdza się też przy bolonce. Wystarczy wywalić igielit z ołowianej łezki, dopasować całość i jazda. Nurt przy dnie często tak harcuje, że po paru przepuszczeniach mamy warkoczyki Weroniki z żyłki. Wtedy guma daje radę albo strzałówka.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej