Autor Wątek: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?  (Przeczytany 198039 razy)

Offline Luk

• Administrator
  • Ekspert
  • Reputacja: 1767
  • Wędkarstwo rządzi!
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #1050 dnia: 27.04.2022, 08:18 »
Ledi, potwierdza to moje obserwacje właśnie :) Powoli pellety będą robić większą grę niż zanęta.

Ja ostatnio porównuję Metodę z zanętą lub miksem 50/50 kontra Metodę z podajnikiem Hybrid i pellety. I póki co lepiej działa ten drugi podajnik i pellety 2 mm. Ale w ujęciu łowienia większych ryb lub cięższych, gdyż wyraźnie karp woli pellety a leszcz zanętę. Tak więc zmienia się trochę 'optyka' i warto mieć dwie opcje gotowe. Przy czym wiele zależy od rodzaju wody i ile się sypie pelletów, głębokość też ma znaczenie. W Polsce na komercjach myślę, że obserwacje będą podobne, inaczej będzie z wodami gdzie pellety są rzadziej używane. Przy czym różnica miedzy naszym krajem a UK jest spora, gdyż karp rośnie szybciej i jest znacznie większy. Do tego karpiarze używają na potęgę kulek ale i ziaren i jest więcej 'zmiennych'...
Lucjan

Offline Papi_feeder

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja: 14
« Odpowiedź #1051 dnia: 27.04.2022, 08:48 »
Ledi, potwierdza to moje obserwacje właśnie :) Powoli pellety będą robić większą grę niż zanęta. (...)

Też się zgodzę, ostatnio zauważyłem, że najlepsze wyniki osiągam zaczynając od 2-3 podajników samego method mixu, następnie stosuję go w postaci "czapeczki" w podajniku stopniowo przechodząc na pellet. Kończy się na ogół zmianą podajnika klasycznego, na pelletowy i mieszanką 2-4 mm.
Nie wiem jak u was, czy ktoś tak próbował... a i jeszcze jedno... jak już ryby zaczynają chętnie pobierać (średnio co 15 min.) to mogę zmieniać przynęty i brania nie gasną... dochodzę powoli do wniosku że waftersy/pellet haczykowy są zasysane niejako przy okazji, a nie jako wisienka na torcie :)

Offline Łukasz931

• Zaawansowany użytkownik
  • Reputacja: 26
  • Ulubione metody: waggler i feeder
« Odpowiedź #1052 dnia: 27.04.2022, 08:49 »
Dlatego tak ważne jest trzymanie osobno zanęty i pelletów i na bieżąco zależnie od potrzeb ryb mieszanie ich w odpowiednich proporcjach :D
Pozdrawiam :)

Offline Michał N.

• Ekspert
  • Reputacja: 497
  • Ulubione metody: waggler i feeder
« Odpowiedź #1053 dnia: 27.04.2022, 08:52 »
Ledi,a zapach/smak "słodkiej krewetki" ,czym uzyskujesz ?

Online ledi12

• Ekspert
  • Reputacja: 183
  • Ulubione metody: method feeder
« Odpowiedź #1054 dnia: 27.04.2022, 09:09 »
Ledi, potwierdza to moje obserwacje właśnie :) Powoli pellety będą robić większą grę niż zanęta.

Ja ostatnio porównuję Metodę z zanętą lub miksem 50/50 kontra Metodę z podajnikiem Hybrid i pellety. I póki co lepiej działa ten drugi podajnik i pellety 2 mm. Ale w ujęciu łowienia większych ryb lub cięższych, gdyż wyraźnie karp woli pellety a leszcz zanętę. Tak więc zmienia się trochę 'optyka' i warto mieć dwie opcje gotowe. Przy czym wiele zależy od rodzaju wody i ile się sypie pelletów, głębokość też ma znaczenie. W Polsce na komercjach myślę, że obserwacje będą podobne, inaczej będzie z wodami gdzie pellety są rzadziej używane. Przy czym różnica miedzy naszym krajem a UK jest spora, gdyż karp rośnie szybciej i jest znacznie większy. Do tego karpiarze używają na potęgę kulek ale i ziaren i jest więcej 'zmiennych'...

Wszystko się zgadza. Karpie na komercjach (przynajmniej moich) o wiele lepiej reagują na wartościowy i odżywczy towar, czyli taki, gdzie przewagą są pellety. W klasyczny zapachowy metod mix (który de facto też jest robiony na pelletach + mnóstwo dodatków), już tak aktywnie nie wchodzą.

Z moich testów/obserwacji wynika również, że warto taki "pelletowy" mix troszkę przemoczyć, żeby był wyjątkowo wilgotny i lepki (do tego stopnia, żeby po ściąganiu zestawu nadal zostawały resztki w podajniku). Wielokrotnie to porównywałem i częstotliwość brań zawsze była większa w tym pierwszym przypadku. Być może jak podeschnie (ale nadal dobrze się klei) to nie dolatuję do dna - Nie wiem.

Ledi,a zapach/smak "słodkiej krewetki" ,czym uzyskujesz ?

Pelletami oraz przyprawą orientalną. Kumpel kiedyś powąchał i stwierdził, że mix jest krewetkowy. Tak się przyjęła nazwa :D
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 12.50 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline fishunter1990

• Ekspert
  • Reputacja: 651
  • Przystawka + Laying-on Gruntówka + Fox MX
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fishunter1990