Autor Wątek: Łowisko Jegiel - Mazowieckie  (Przeczytany 20681 razy)

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #45 dnia: 30.05.2022, 13:01 »
(...) Muszę wyznać że holowanie misków 7-8kg na Parabolixa Ultra II SUV to czysta przyjemność.

Tak jak na nevisa method carp feeder 3,0 m. Blank cienki jak ołówek a moc jest :) Nie wiem jak ten kij daję radę.
Wes musimy kiedyś się spiknąć na łowisku, ja w większości wypadków wybieram czwórkę i groblę przy trzcinach (od strony zarośniętych zbiorników). Jeśli 73 to Twój rocznik to jesteśmy równolatkami ;)

Napisz na PRV to się spikniemy :D Rocznik 73 uważam za najlepszy :P
Pozdrawiam Wiesław

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #46 dnia: 06.06.2022, 21:50 »
Był ktoś może w ten weekend? Byłem w niedzielę i lipa straszna (staw nr 4). Z bratem 6 karpi i amurek... ludzie się zawijali, a jak brat wyciągnął taką 6+ to sobie obok chłopaki przyszli zdjęcie zrobić, że w ogóle ryby są :) Nie wiem jak jest z tarłem ale serio... byliśmy od 8 do 16, próbowałem wszystkiego (nie miałem tylko ciemnej zanęty/pelletu), dodawałem zalewajki (słodkie, śmierdziuchy)... zmieniałem dystans... karpiszony miały mnie w d. :) 
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #47 dnia: 06.06.2022, 22:59 »
Był ktoś może w ten weekend? Byłem w niedzielę i lipa straszna (staw nr 4). Z bratem 6 karpi i amurek... ludzie się zawijali, a jak brat wyciągnął taką 6+ to sobie obok chłopaki przyszli zdjęcie zrobić, że w ogóle ryby są :) Nie wiem jak jest z tarłem ale serio... byliśmy od 8 do 16, próbowałem wszystkiego (nie miałem tylko ciemnej zanęty/pelletu), dodawałem zalewajki (słodkie, śmierdziuchy)... zmieniałem dystans... karpiszony miały mnie w d. :)

Ja byłem, na dwójce wyciągnąłem 48 ryb i namiot 2-osobowy który wiatr chłopakom porwał do wody. Pewnie byłoby więcej rybek, ale holowanie tego namiotu z 20 metrów na przyponie 0.19 i haczyku 12 zajęło dobre 40 minut

GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #48 dnia: 06.06.2022, 23:10 »
To gratki :) na czwórce słabo było...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #49 dnia: 20.07.2022, 16:45 »
Dzisiaj (a jak :)) zawitałem na Jeglu ok. 6.40. Do godz. 13.30 dałem radę (pod parasolem) :) Wynik 12 karpiszonów, 4 spinki, dwa brania bez zacięcia (hmm). Niestety staw 2 na którym łowiłem, mega zarośnięty... podobno 1 bardziej (nie wyobrażam sobie) i ma być wapnowana. 4 się jakoś broni.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #50 dnia: 20.07.2022, 17:27 »
Wczoraj na nocce z kolegą, staw nr 1, 2 karpie ok.9kg, generalnie woda zielona, coś kwitnie, facet z kasy gadał, że rybom tlenu brakuje, zaraz z brzega siedział jakiś Białorusin, co chwile wyjmował karpie, łowił na 3 karpiówki, ja na metodę i na waftersy 8mm.

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #51 dnia: 20.07.2022, 20:00 »
Woda jest jak zupa! Tych glonów jest tyle że nie ma mowy o zatopieniu żyłki i manewrowaniu podbierakiem.
Sytuacja trwa już trzeci tydzień i jak narazie nic z tym nie jest robione
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #52 dnia: 21.07.2022, 09:35 »
Woda jest jak zupa! Tych glonów jest tyle że nie ma mowy o zatopieniu żyłki i manewrowaniu podbierakiem.
To prawda, dwa razy mi wypadał ostatni element c-droma 3.6 przy próbie wypłukania zielska z oczek podbieraka... przez to zielsko hole trwały nieco dłużej :(
Sytuacja trwa już trzeci tydzień i jak narazie nic z tym nie jest robione
No to mnie załamałeś... a już myślałem, że zależy im na rybach... zarybianie tylko po to by za chwilę tracić ryby przez warunki tlenowe...
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #53 dnia: 21.07.2022, 15:43 »
Dziś rano były wapnowane stawy nr 1 i 2, o godzinie 13:00 woda wyglądała już bardzo przyzwoicie
GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #54 dnia: 22.07.2022, 12:40 »
Mam nadzieję, że to pomoże. Trzeba będzie się wybrać i porównać :)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #55 dnia: 22.07.2022, 16:19 »
Panowie którzy znają staw nr1 na Jeglu, gdzie najlepiej usiąść bo wydaje mi się że tu od budynku ryba częściej żeruje a czym bliżej drogi po której uczęszczają często samochody raczej powinny uciekać, nie wiem tak przypuszczam ale chętnie posłucham osób które częściej mają do czynienia z połowami na tym stawie.
Kolega zakładał bałwanki ale wszystko na słodko i nic nawet brania przez cały dzień, czy rzeczywiście trzeba wywozić towar na środek stawu jak powiada Pan w kasie?

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #56 dnia: 22.07.2022, 18:05 »
Dawno nie rzucałem tam metodą, ani klasykiem ale z opowieści osób które potrafią tam siedzieć tygodniami na jednej zasiądce wiem, że mniej więcej w połowie szerokości stawu patrząc od grobli odzielającej go ze stawem nr 2 na dystansie 65 70m  jest sporej wielkości zagłębienie w które wtajemniczeni wywożą.

GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #57 dnia: 22.07.2022, 21:05 »
Byłem tam raz na zawodach parę lat temu. Podpowiedź z rzucaniem na środek jest bardzo dobra. Miejscowi tak łowili i jako jedyni coś złowili. Najzabawniejsze jest to, że martwa woda 5 minut po sygnale kończącym zawody ożyła i ryby zaczęły się spławiać na całej powierzchni. Jakby doskonale wiedziały o co kaman.
Marcin

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Reputacja: 4
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #58 dnia: 23.07.2022, 00:23 »
Dawno nie rzucałem tam metodą, ani klasykiem ale z opowieści osób które potrafią tam siedzieć tygodniami na jednej zasiądce wiem, że mniej więcej w połowie szerokości stawu patrząc od grobli odzielającej go ze stawem nr 2 na dystansie 65 70m  jest sporej wielkości zagłębienie w które wtajemniczeni wywożą.

Masz na myśli 65-70m od grobli oddzielającej staw nr 2?
Trzeba by było sondować żeby sprawdzić gdzie to jest.

Offline vckat

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko Jegiel - Mazowieckie
« Odpowiedź #59 dnia: 24.07.2022, 15:22 »
Dawno nie rzucałem tam metodą, ani klasykiem ale z opowieści osób które potrafią tam siedzieć tygodniami na jednej zasiądce wiem, że mniej więcej w połowie szerokości stawu patrząc od grobli odzielającej go ze stawem nr 2 na dystansie 65 70m  jest sporej wielkości zagłębienie w które wtajemniczeni wywożą.

Masz na myśli 65-70m od grobli oddzielającej staw nr 2?
Trzeba by było sondować żeby sprawdzić gdzie to jest.
Tak

Natomiast jeśli chodzi o wapnowanie to wyglądało to tak. Screen nr 1 przed wapnowaniem, screen nr dwa 6 7 godzin po wapnowaniu


GDZIE JEST RTĘĆ! GDZIE SĄ DZIECI Z MICHAŁOWA?! PINIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE! JA WAM WÓJTA NIE WYBIERAŁEM.