SPRZĘT i AKCESORIA > Giełda

Regulamin działu

(1/1)

Mateo:
Dział ten - podobnie jak każdy inny na forum - podlega głównemu Regulaminowi.

Dodatkowo wprowadzono w dziale specjalny profil zezwoleń.
Nowe wątki (ogłoszenia) mogą w tym dziale dodawać jedynie użytkownicy, którzy napisali na forum co najmniej 50 wiadomości.
Dla pozostałych użytkowników opcja dodawania nowego wątku jest niedostępna.
Odpowiedzi w istniejących już wątkach wszyscy użytkownicy mogą zamieszczać bez żadnych ograniczeń.

Zaleca się, aby w tytule wątku przed nazwą produktu dodawać symbole:
(S) - w przypadku chęci sprzedaży,
(K) - w przypadku chęci kupna,
(Z) - w przypadku chęci zamiany,
(O) - w przypadku chęci oddania.

Przykładowy tytuł: (S) Wędka spławikowa Robinson Diaflex Pro Match 4,20 m

Wskazane jest kierowanie zapytań o dany przedmiot poprzez wiadomości prywatne.

Przedmioty w dziale Giełda mogą być wystawiane wyłącznie przez ich właścicieli i faktycznych posiadaczy - niedozwolone jest, w szczególności, wystawianie ofert grzecznościowych lub w imieniu osób trzecich.

Sprzedający zobowiązany jest do podania ceny w ogłoszeniu (może być do negocjacji).

Ogłoszenia nieaktualne proszę zgłaszać, używając opcji Zgłoś do moderatora dostępnej pod każdą wiadomością. Można też wysłać prywatną wiadomość do moderatora działu (kkza) lub dostępnego moderatora globalnego.
Prosimy nie usuwać treści i nie zmieniać tytułów nieaktualnych ogłoszeń w celu poinformowania nas o zakończonych transakcjach.
Nieaktualne ogłoszenia będą przez nas przenoszone do działu Ogłoszenia nieaktualne.

Dziękujemy za dodawanie ogłoszeń zgodnych z powyższymi zaleceniami.

Mateo:
Dostajemy coraz więcej wiadomości od użytkowników, którzy uważają, że aktywność na naszej forumowej giełdzie jest zbyt duża.
Ostatnio staraliśmy się wypracować jakieś wspólne stanowisko w tej sprawie.
Dotychczas użytkownicy, którzy napisali na forum co najmniej 20 wiadomości, mogli dodawać swoje ogłoszenia bez ograniczeń. Pozostałe ogłoszenia oczekiwały na naszą akceptację, choć większość z tych ogłoszeń była przez nas również akceptowana.
Póki co postanowiliśmy zwiększyć do 50 liczbę wpisów na forum wymaganych do zamieszczenia ogłoszenia. Dodatkowo wyłączyliśmy opcję akceptacji dla użytkowników z mniejszą liczbą postów. Oznacza to, że wędkarze, którzy nie osiągnęli wymaganej liczby wiadomości nie będą mogli w ogóle utworzyć nowego wątku w dziale.

Koń:
Śledząc ostatnio ogłoszenia pojawiające się na forumowej giełdzie, zaobserwowaliśmy pewne niepokojące zmiany, które mogą prowadzić do podważania założeń, jakie przyświecają Giełdzie jako takiej.

Podstawą funkcjonowania giełdy na tym forum ma być zaufanie pomiędzy użytkownikami, i wynikająca z naszych koleżeńskich więzi gwarancja, że sprzedaż i zakup sprzętu od innego użytkownika przebiegnie pomyślnie i bez dodatkowych komplikacji. Obejmuje to także fakt, że wystawiający ogłoszenie bierze odpowiedzialność za to, co chce sprzedać – czyli nie pełni tylko funkcji pośrednika, a sprzedaje to, czego jest faktycznym właścicielem i posiadaczem.

Wobec tego, aby zapobiegać nieprzyjemnym sytuacjom, postanowiliśmy wprowadzić do regulaminu giełdy następujący zapis:
"Przedmioty w dziale Giełda mogą być wystawiane wyłącznie przez ich właścicieli i faktycznych posiadaczy - niedozwolone jest, w szczególności, wystawianie ofert grzecznościowych lub w imieniu osób trzecich.".

Ponadto, chcemy unormować także status użytkowników forum, którzy zajmują się produkcją sprzętu wędkarskiego na sprzedaż. Uważamy, że o ile działalność taka jest pożądana, o ile służy użytkownikom forum, to jednak wymaga postawienia spraw jasno. Wobec tego, statusem sprzedawcy obejmiemy także tych użytkowników, którzy prowadzą działalność (niekoniecznie gospodarczą i bez względu na skalę), związaną z wytwarzaniem sprzętu i rękodziełem wędkarskim. W związku z tym, dokonaliśmy odpowiednich zmian w Informacji dla użytkowników zajmujących się handlem/produkcją/promocją sprzętu wędkarskiego. Dotychczasowe wpisy takich użytkowników, zawierające treści związane z ich działalnością i sprzedażą produktów zostaną przeniesione do wydzielonego wątku. Działania związane z uporządkowaniem statusu takich użytkowników będą następowały stopniowo.

Wprowadzenie powyższych zapisów, jak i poprzednio wprowadzonych limitów ma na celu zapobieżenie sytuacji, w której Giełda stanie się tablicą ogłoszeń, a Forum miejscem działalności handlarzy. Jak zapewne zauważyliście, pozytywne efekty tych działań zaczynają być widoczne. Powyższe zmiany zaczynają obowiązywać wraz z publikacją tej informacji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej