Autor Wątek: SavageGear Ul Spinning 198 cm, c.w.2-7 g. Recenzja wędki  (Przeczytany 3590 razy)

MrProper

  • Gość
Chciał bym przedstawić krótką recenzję, Ul spinningu od SavageGear

SavageGear Custom UL 198cm. Cw 2-7gr. Do metody spinningowej. Przeznaczona do małych przynęt, szczególnie podczas łowienia okoni.

Wykonany z:
• - Przelotki Coil ControlSiN Shooting guide
•  blank-maty węglowe Toray
• Uchwyty kołowrotka Fuji Gold Label R/S
• rękojeść korkowa Split AAAA Cork
• pokrowiec Deluxe

Długość: 1.98m
Ciężar Wyrzutu: 2-7g
Waga: 112g
Ilość sekcji: 2
Długość transportowa: 1.02m
Ilość przelotek 8 szt

A więc  kijek o charakterystyce Fast  I faktycznie jest dość szybki w porównaniu do Parabelum (również od SG ) którym miałem to okazje również pomachać

Dlaczego dość szybki – Ponieważ w porównaniu do kija w podobnych parametrach, Black Arrow Sportexa wypada słabiej, jeśli chodzi o szybkość ustabilizowania się.
Black Arrow to naprawdę szpada- Ale nie o nim mowa ;)

Kijek zakupiłem pod kanałowe okonie, Taki szybki wypad po pracy z małżonką, urozmaici monotonie tygodnia





Nazwa blanku



Z tego co się dowiedziałem blank ten, jest wykorzystany do wszystkich wędek serii Custom

Dostarczany jest w mięciutkim pokrowcu z ażurowego materiału, zaopatrzony w  rzep do zamykania pokrowca.



Kijek ma dzielony uchwyt korkowy o długości całkowitej 35cm.



Montaż kołowrotka w uchwycie Fuji Gold Label R/S
W odległości  od dolnej części do stopki kołowrotka wynosi 27cm.
Tak krótki uchwyt, ułatwia operowanie kijem podczas holu, jak i podczas wszelkich czynności.
Średnica blanku miła dla oka  :P



A wynosi odpowiednio

W najgrubszym miejscu zaraz za oplotem 8,2mm



Części szczytowej w najgrubszym miejscu 6,45mm



Średnica samej szczytówki pod przelotką i oplotem to 1,4mm



Wędka jest wyposażona w 8 przelotek

Od największej  12-5,7-4-3-3-3-3-3mm

Do kijka podpiąłem Okume RTX 25

Kijek jest wyważony perfekcyjnie, idealnie jak dla mnie



A cały zestaw – wędka, kołowrotek wraz z plecionką, waży zaledwie 306gr.
Co umożliwia bez jakiegokolwiek zmęczenia „ posiedzieć” nad wodę trochę dłużej, żeby nie powiedzieć dłuuuuugooo ;)

Najważniejszy parametr chyba dla większości z nas ugięcie.
Kijek jest – Tu zacytuję autora recenzji tego kijka ale jednak w wersji 221cm 3-10gr
Ponieważ nie testowałem tego kija nad wodą jeszcze, ale tak bym też określił kijek w wersji delikatniejszej

Cyt:  Na sucho wydawać by się nawet mogło, że jest to kij o typowo szczytowej akcji. Zaraz po rozpakowaniu przesyłki, jak tylko machnąłem wędką przyszła mi refleksja, ale ona sztywna – na szczęście, na wodzie w boju, wrażenie się zmienia i wędka delikatnieje.

Ugięcie kijka pod ciężarem 335gr




A więc tak pokrótce i na sucho  - Kijek rewelacja i mam nadzieję że zdania nie zmienię po przeprowadzeniu testów nad wodą

Jeśli czegoś nie dopisałem, a są jakieś pytania  chętnie odpowiem

A tu link do testu SG Custom Ul 221cm. 3-10gr

http://fishingandhunting.pl/savage-gear-custom-ul-spin/

MrProper

  • Gość
Odp:SavageGear Ul Spinning 198 cm, c.w.2-7 g. Recenzja wędki
« Odpowiedź #1 dnia: 31.03.2017, 21:46 »
Tu może jeszcze taka krótka wzmianka o tym kijku- wiem że sponsorowana, ale pokrywa się z recenzją  do której link podałem. od 6:50min