Autor Wątek: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje  (Przeczytany 12431 razy)

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Temat został wydzielony z wątku "Wyniki nad wodą".



Powoli się coś rusza nad wodą









Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #1 dnia: 07.04.2017, 11:56 »
Powoli się coś rusza nad wodą







Ładny szczupak w okresie ochronnym, pewnie przyłów szczególnie na taką malutką gumkę... Na okoniową to ona nie wygląda...

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #2 dnia: 07.04.2017, 12:03 »
Ładny szczupak w okresie ochronnym, pewnie przyłów szczególnie na taką malutką gumkę... Na okoniową to ona nie wygląda...

A ile cm ma ten szczupak? Bo widzę, że kolega ma miarkę w oku :P
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 285
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #3 dnia: 07.04.2017, 12:11 »
Ładny szczupak w okresie ochronnym, pewnie przyłów szczególnie na taką malutką gumkę... Na okoniową to ona nie wygląda...



U mnie kłusole też z takimi gumkami łowią okonie do 20 cm :facepalm: 8) :P :'(.....
Profesjonaliści.... - w praktyce gnoje za sandaczami w tarle ganiają , a szczupy to ich przyłowy - oczywiście wszystko co złowią wpuszczają na rozgrzany olej ... paltelnia nie zna wymiarów , okresów , ochronnych ...... :-X :-X :-X :-X
Maciek

Offline Zbigniew

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 584
  • Reputacja: 129
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #4 dnia: 07.04.2017, 12:14 »
Zastanawiałem się czy wstawić szczupaka. Teraz już wiem.
Oczywiście, że to przyłów. Gumka ma 3,5cm a szczupak nie mierzony lecz szybko wypuszczony. Miał około 40-45cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 285
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #5 dnia: 07.04.2017, 12:18 »
Zastanawiałem się czy wstawić szczupaka. Teraz już wiem.
Oczywiście, że to przyłów. Gumka ma 3,5cm.

No tak - doskonale to widać ( gumkę 3,5cm) na tle krętlika on zmalał - albo guma urosła ...... - tak , tak okonie lubią gumki 10cm z główką 10 gr.... ach .... :-X :-X :-X :P :P :P :P 8) 8) 8) 8) :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Maciek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 870
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #6 dnia: 07.04.2017, 12:21 »
Zastanawiałem się czy wstawić szczupaka. Teraz już wiem.
Oczywiście, że to przyłów. Gumka ma 3,5cm a szczupak nie mierzony lecz szybko wypuszczony. Miał około 40-45cm.

A ja to widzę inaczej. Łowiłeś sobie z gruntu i zauważyłeś że szczupły gania za drobnicą szybko przerobiłeś zestaw na gumę i chlasss szczupłego...Ile ja takich cwaniaczków nad woda widuje na wiosnę to głowa mała :(
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 285
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #7 dnia: 07.04.2017, 12:26 »
Zastanawiałem się czy wstawić szczupaka. Teraz już wiem.
Oczywiście, że to przyłów. Gumka ma 3,5cm a szczupak nie mierzony lecz szybko wypuszczony. Miał około 40-45cm.

A ja to widzę inaczej. Łowiłeś sobie z gruntu i zauważyłeś że szczupły gania za drobnicą szybko przerobiłeś zestaw na gumę i chlasss szczupłego...Ile ja takich cwaniaczków nad woda widuje na wiosnę to głowa mała :(

A po akcji ... profesjonaliści - zaczynają coś mówić o głębokim połknięciu .... może go szkoda wypuścić .... bo zdechnie .... a może go wezmę bo sie zmarnuje.... a gorący olej w domu czeka ....
Ach ten nasz piekny dziwny kraj .... :facepalm: 8) :'(
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #8 dnia: 07.04.2017, 12:30 »
Panowie, zluzujcie. Taki chudzielec, toż to widać, że pistolet. Jeśli guma ma 10 cm, to ten szczupak musiałby być prawie metrowy, a na takiego nie wygląda :facepalm:
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 285
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #9 dnia: 07.04.2017, 12:34 »
Panowie, zluzujcie. Taki chudzielec, toż to widać, że pistolet. Jeśli guma ma 10 cm, to ten szczupak musiałby być prawie metrowy, a na takiego nie wygląda :facepalm:

Stary - dzięsiatki postów "edukacja" - to edukujemy .... fakt jest że jest szczup .... to edukujemy - co mamy pisać achy , ichy ...  nie jeb...
szczup ci sie trafił na co walnął , w jakim miejscu , o której ... a złowiłeś wiecej... szło sie napaść .... ?????
no nie ...  ....
Maciek

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #10 dnia: 07.04.2017, 12:35 »
:P Nie nakręcajcie się .

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #11 dnia: 07.04.2017, 12:42 »
Stary - dzięsiatki postów "edukacja" - to edukujemy .... fakt jest że jest szczup .... to edukujemy - co mamy pisać achy , ichy ...  nie jeb...
szczup ci sie trafił na co walnął , w jakim miejscu , o której ... a złowiłeś wiecej... szło sie napaść .... ?????
no nie ...  ....

To nie jest edukacja. Sorry, ale jakby ktoś mnie edukował ciskając we mnie bezsensownymi zarzutami i oskarżeniami to już wolałbym być nieukiem.

Jak już komuś się nie podoba takie zdjęcie, to wystarczy napisać, że w okresie ochronnym powinno się wypuścić od razu rybę nie tracąc czasu na zdjęcia, źle zrobiłeś kolego, wyciągnij wnioski. A tu widać jakieś dziwne podjazdy z olejem, dziecinada moim zdaniem.

Wyraziłem swoje zdanie - lincz nieuzasadniony. Kończę dyskusję.
Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 285
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #12 dnia: 07.04.2017, 12:52 »
Stary - dzięsiatki postów "edukacja" - to edukujemy .... fakt jest że jest szczup .... to edukujemy - co mamy pisać achy , ichy ...  nie jeb...
szczup ci sie trafił na co walnął , w jakim miejscu , o której ... a złowiłeś wiecej... szło sie napaść .... ?????
no nie ...  ....

To nie jest edukacja. Sorry, ale jakby ktoś mnie edukował ciskając we mnie bezsensownymi zarzutami i oskarżeniami to już wolałbym być nieukiem.

Jak już komuś się nie podoba takie zdjęcie, to wystarczy napisać, że w okresie ochronnym powinno się wypuścić od razu rybę nie tracąc czasu na zdjęcia, źle zrobiłeś kolego, wyciągnij wnioski. A tu widać jakieś dziwne podjazdy z olejem, dziecinada moim zdaniem.

Wyraziłem swoje zdanie - lincz nieuzasadniony. Kończę dyskusję.

Kolego przez takie podejście u mnie nie ma już ryb w wodzie .... a pobłażanie u podstaw - skończyło się nędzą w naszych wodach ....
Zakaz spiningu w okresach od 01.01 - 30.06  w danym roku sprawę załatwia ... nie ma okonów , sandaczyków etc... i gupich podtekstów .... radykalizacja przynesie sukces...
ps. nie widzisz że miedzy wierszami że z mojej strony to farsa..... ojoj .... :-X :-X :-X :-X :-X ??? :P
Maciek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 870
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #13 dnia: 07.04.2017, 12:57 »
Koras przyłów to ja nie raz widziałem i to bynajmniej nie szczupaka na spinning tylko suma czy szczupaka na rosówkę wiosną . Szansa ze szczupak pogoni w okresie ochronnym za  gumą jest pewna i nie ważne czy ona ma 4 czy 10 cm to drapieżnik i zaatakuje. Można w ten sposób pokrętnie tłumaczyć przyłów suma w maju gdzie rzucają sobie wątrobę na grunt tłumacząc, że to na szczupaka... Jak dla mnie działanie z rozmysłem i premedytacją bo skutki są łatwe do przewidzenia. Oczywiście może to być przypadek, ale kolega tego karpia na spinning też nie wyciągnął :P
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym - kontrowersje
« Odpowiedź #14 dnia: 07.04.2017, 13:01 »
Żeby nie było, nie mam nic przeciwko przyłowom, bo tego nie da się uniknąć, ale tego 3.5cm na takiej główce nie potrafię kupić. Mogę się mylić...