Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 386042 razy)

Offline Ciapaty

• Ekspert
  • Reputacja: 43
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4485 dnia: 23.07.2022, 11:58 »
U nas też. Spinninguję sobie kilka lat temu na Wielopolu a tu podjeżdżają dwoma vanami "działacze" wyciągają z aut jakieś beczki i leją coś do zbiornika. Z daleka nie widzę o co im chodzi, podchodzę bliżej i okazuje się że w tych beczkach mają takie karasie 5-10cm. Gdzieś były czyszczone stawy i właściciel chciał się pozbyć karasi to znalazł chętnych w PZW. Akcja raczej oficjalna nie była bo po owym "zarybieniu" zbiornika nie zamknęli :)
Jeden plus że ten karaś się gdzieś stracił, chyba pozdychał bo drapieżnika tam za bardzo nie ma na tyle by dał radę zeżreć ich taką ilość a jak jest to taki 30cm zębaty (który i tak dostaje w łeb od mięsiarzy) i okoń.
U mnie są to oficjalne zarybienia...
Masa karasi, pływają ławicami aż czarno...
Niektóre mają takie dziwne duże białe plamy i jakby skóra im odchodziła
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline mjmaciek

• Ekspert
  • Reputacja: 770
    • Galeria
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline zwykly_michal

• Ekspert
  • Reputacja: 165
  • Ulubione metody: waggler method
« Odpowiedź #4487 dnia: 01.08.2022, 13:21 »
Miejmy nadzieję ale szanse ma niewielkie.

Offline fishunter1990

• Ekspert
  • Reputacja: 651
  • Przystawka + Laying-on Gruntówka + Fox MX
« Odpowiedź #4488 dnia: 02.08.2022, 11:11 »
https://www.tuolawa.pl/artykul/27666,zdechlych-ryb-w-odrze-jeszcze-wiecej-a-kolejny-problem-to-ich-smrod

W piątek wybierałem się nad Odrę, właśnie w okolice Oławy, a tu nagle dowiedziałem się o tym skażeniu :facepalm:. Ciekawe czy będzie mi dane jeszcze w tym roku, spróbować sił w złowieniu brzany lub innych pięknych ryb z Odry :facepalm:. No i ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje za to skurwysyństwo, czy jak zwykle "Polacy nic się nie stało"... >:O.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Mariusz Wu

• Aktywny użytkownik
  • Reputacja: 16
  • Ulubione metody: feeder
« Odpowiedź #4489 dnia: 02.08.2022, 11:23 »
Ciekawe czy ta ryba to przeżyła...
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02SWgDpiAis6MLy22i47Db9QhR2c32AmYKhoKUHP8khwPcVJCy5Dv94565QnEqWg9Al&id=100039816476678

Na Facebooku można znaleźć sporo fotek na podstawie których autor powinien mieć zabraną kartę wędkarską i konsekwencje karne. Szlag mnie trafia jak w takie upały jak były ostatnio rozmaici "mądrzy" przetrzymują okazy w workach twierdząc że czekają na lepsze światło żeby zrobić fotki. Osobna kategoria to fotki z łowisk no kill gdzie w regulaminie jest zakaz posiadania wcześniej złowionych a typ wrzuca fotkę 4 czy 5 karpi w kołysce.

https://www.tuolawa.pl/artykul/27666,zdechlych-ryb-w-odrze-jeszcze-wiecej-a-kolejny-problem-to-ich-smrod

W piątek wybierałem się nad Odrę, właśnie w okolice Oławy, a tu nagle dowiedziałem się o tym skażeniu :facepalm:. Ciekawe czy będzie mi dane jeszcze w tym roku, spróbować sił w złowieniu brzany lub innych pięknych ryb z Odry :facepalm:. No i ciekawe czy ktoś poniesie konsekwencje za to skurwysyństwo, czy jak zwykle "Polacy nic się nie stało"... >:O.

Żadnych konsekwencji nikt nie poniesie jak zawsze zresztą. Pozbywanie się świństw poprzez ich wlewanie do wody daje gigantyczne zyski mafiom śmieciowym oraz takie same oszczędności "zaradnym" co w ten sposób dokonują utylizacji swoich odpadów. A tam gdzie jest wielka kasa tam wszelkie instytucje nagle tracą wzrok ewentualnie traci pracę upierdliwy urzędnik co "złośliwie" nie chce oślepnąć.

I ruszył Pinokio na objazd kraju by wmówić ciemniakom że dzięki PiS żyją w raju. PiS ma już prawie pełno w gaciach, nie dajmy im dobiec do kibla.