Autor Wątek: Tanie zanęty  (Przeczytany 23231 razy)

Offline adikos

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 11
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #45 dnia: 09.08.2017, 10:45 »
Ta zanęta od Proffes wziąłem halibut, jest w niej pellet drobny rożnej wielkości, klei dobrze, za tę cenę naprawdę ok. 

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #46 dnia: 11.07.2022, 10:37 »
Odkopuję wątek, zna ktoś dobre tanie zanęty?
Jaką macie opinie o genlogu?
Jakieś inne?
Cosik 10-12zł/kg dobrego jakościowo

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #47 dnia: 11.07.2022, 11:05 »
Match pro top class jest w porządku, czasem używam też tej serii big bag 5kg.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #48 dnia: 11.07.2022, 11:08 »
Odkopuję wątek, zna ktoś dobre tanie zanęty?
Jaką macie opinie o genlogu?
Jakieś inne?
Cosik 10-12zł/kg dobrego jakościowo

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Trochę mało danych : na co ma być ta dobra zanęta? Klasyk, metoda, spławik ? Od dawna nie używam tanich gotowców,  chyba że jako wypełniacz do własnego miksu. Przekonałem się już że niestety cena idzie w parze z jakością
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #49 dnia: 11.07.2022, 11:17 »
Jak to pan Górek trzeźwo kiedyś stwierdził jak ryba ma wybór żeby jeść piach albo zanętę to zawsze wybierze zanętę - mowa oczywiście o rekreacyjnym łowieniu w rzekach.

Próbowałem różnych zanęt z segmentu "budżetowego" na Wiśle i (o tej porze aż do października) najlepiej zawsze sprawdzał mi się banalny Traper Feeder Special a do tego w koszyku kukurydza z Biedronki, pół kilo płatków owsianych górskich (firmy dowolnej) i robiące "magię" pół kilo ugotowanych konopi (w wodzie własnej). Można robić w koszyku kanapki - zanęta, konopia und kukurydza, zanęta. Można wszystko po chamsku wymieszać. Różnic w braniach nie odnotowano.

Do tego ponad pół metrowy przypon, dwie kukurydze na haku lub na włosie (bo jedną za bardzo kocha leszczowa i krąpiowa młodzież) i jazda 8) :D

Teraz cierpię na silny nawrót Brzanozy (chyba to już stadium terminalne) i jestem na etapie poszukiwania przepisu tylko i wyłącznie pod wąsate królowe (wiem że nie ma ale przynajmniej chciałbym ograniczyć brania innych gatunków).

Oczywiście jak znajdę takowy to się podzielę o ile wcześniej nie zwinie mnie z brzegu kilku smutnych panów w białych fartuchach ;) ;D :facepalm:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #50 dnia: 11.07.2022, 12:10 »
@Luk Może to i lepiej, że rynek przejęły angielskie marki i "obeznane" osoby korzystają z takowych produktów.  Ale jakby w każdym sklepie dostępne były produkty Sonu, to mielibyśmy bezrybia totalne. Skuteczność tańszych(polskich) zamienników rażąco odbiega od topowych produktów Angielskich marek.

Wystarczy wziąć pod lupę(niektóre) suche zanęty...
Pełna zgoda. U mnie nastało bezrybie, gdy w lokalnym sklepie pojawiły się zanęty na mączkach, przynęty i zalewajki Drennana, sprzęt ESP i tak dalej.
Zeżarli wszystko...

Michał, sugerujesz, że wcześniej było eldorado? ;)


Mniej więcej tak ;) Rok 2015 był dla mnie najlepszym sezonem w życiu. W zimie odkryłem Twoje filmiki, zaopatrzyłem się w dobry towar, nauczyłem metody... i kosiłem na zalewie po kilkanaście karpi w 3 godziny. Pobiłem swoje życiówki... No cudownie. A w 2016 na samym początku do sklepu lokalnego zaczęły napływać dobre produkty. I im dalej w las, tym było gorzej z rybą. Do tego stopnia, że w pełni sezonu 2016 siedziałem wiele razy bez brania nawet.
Myślałem, że jestem jednak beznadziejny, ale udało mi się zapisać do stowarzyszenia Żbik i po pierwszym wyjeździe na tę wodę znów zacząłem łowić.

Teraz jest w całej mojej okolicy jak opisał to kolega z Żyrardowa w innym wątku. Jeździł na Zalew, na Hamernię, na Staw Św. Anny... i wszędzie pustki. Siedzą tylko dziady cały czas na wiaderkach i pakują, co się uwiesi do nich. Jakieś płotki, karaski... wszystko, co ma głowę i ogon.
U mnie dokładnie to samo...
Do sklepów wpłynął sonu, drennan, guru i po 2 latach z rybą mega ch*jnia.
Przed tym w sklepach był jaxon, traper, jakiś carp zoom czy coś, kupowali to dziadki i ryby były, od ciula.
Teraz to o większą wzdręgę trudno
Wszystko zeżarli śmi*cie.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #51 dnia: 11.07.2022, 14:34 »
Odkopuję wątek, zna ktoś dobre tanie zanęty?
Jaką macie opinie o genlogu?
Jakieś inne?
Cosik 10-12zł/kg dobrego jakościowo

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Trochę mało danych : na co ma być ta dobra zanęta? Klasyk, metoda, spławik ? Od dawna nie używam tanich gotowców,  chyba że jako wypełniacz do własnego miksu. Przekonałem się już że niestety cena idzie w parze z jakością
Spławik.
Nęcę głównie grubym pelletem, kuku, groch, ale szukam też czegoś do robienia chmur i aby coś drobnego leżało na dnie.

Ps. Nie wody PZW, dzikie bajorka

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Online Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #52 dnia: 28.01.2023, 12:29 »
Kto bierze udział w zawodach zapewne nie wyobraża sobie schodzić poniżej Sensasa czy MVDE. Jasne.
Ale do prywatnego łowienia, gdy często nawet nie mamy konkurencji... po co płacić krocie?

Czy używacie zanęt, które można uznać za budżetowe (ale nie syfiaste jak zielone Trapery) i jeśli tak to jakich?
Ja osobiście cenię sobie serie takie jak:

3 kilogramowe paczki od Niwy (wierzę, że Z. Milewski nie reklamowałby swoim nazwiskiem byle czego)

http://sklep.niwafishing.pl/c/70/extreme-3kg-seria-extreme-zanety.html
http://sklep.niwafishing.pl/c/68/nature-3kg-seria-nature-zanety.html

Również 3 kilogramowe zanęty Boland (podobnie, marka człowieka, który ma imię, nazwisko i osiągnięcia)

https://boland.pl/rodzaje-produktow/zanety-popularne/

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #53 dnia: 28.01.2023, 12:34 »
Zanęty Lorpio z serii Magnetic pakowane po 2kg oraz zanęty Boland też w dużych paczkach.
Marcin

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #54 dnia: 28.01.2023, 12:47 »
Tanich, dużych opakowań, np. Boland używam tylko do przepływanki, gdzie ważne są robaki podane w dużej ilości, dobrze związane gliną i byle jaką paszą. W pozostałych sytuacjach nie używam tych najtańszych, podstawa na co dzień to Lorpio Magnetic, może nie najtańsza ale też nie zawodnicza. Zwłaszcza  Magnetic bream mi pasuje, jest dość uniwersalny i pasuje linom, karasiom, karpiom a na rzece bardzo często wchodzą mi w nią certy. W ciepłych porach roku nie potrzebuję droższych zanęt, byle dodać odpowiednie robaki i ziarna, ewentualnie ziemię, w zależności od warunków. Wersje na lina, karasia czy płoć też bardzo dobre. Nie używam Magnetica w zimnych porach na trudnych wodach, moim zdaniem mają zbyt intensywny aromat i grubą frakcję, wtedy jednak wybieram coś droższego, szkoda tracić czasu w krótki i zimny dzień na byle co, zwłaszcza, że używa się tego towaru niewiele.
Artur

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #55 dnia: 28.01.2023, 13:39 »
Ja zakupiłem :
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230112/94c27bc6bac9c4dc8d97b8f347efe40f.jpg

Dam znać jak się sprawują w ubiegłym roku łowiłem na inne z koszyczkiem więc będę miał porównanie :)
C&R

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #56 dnia: 28.01.2023, 14:44 »
Nie kupuje drogich zanet czy peletow , wole czymś dopalic tańsze , przesiać, dodać robactwa . Nie skupiam się na markach w tym przypadku , kupuje w małych opakowaniach na próbę i jeśli konsystencja mi pasuje ,biorę więcej. Na chwile obecna mam zapasy na kilka sezonów , cześć już pewnie po terminie …. Jak nie bierze to nie bierze i jakiego złota do wody nie wrzucisz ,efektów nie będzie . Więcej da zmiana głębokości , czy miejsca niż super zaneta za milion …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #57 dnia: 28.01.2023, 15:21 »
Nie kupuje drogich zanet czy peletow , wole czymś dopalic tańsze , przesiać, dodać robactwa . Nie skupiam się na markach w tym przypadku , kupuje w małych opakowaniach na próbę i jeśli konsystencja mi pasuje ,biorę więcej. Na chwile obecna mam zapasy na kilka sezonów , cześć już pewnie po terminie …. Jak nie bierze to nie bierze i jakiego złota do wody nie wrzucisz ,efektów nie będzie . Więcej da zmiana głębokości , czy miejsca niż super zaneta za milion …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj się z Toba nie zgodzę, bo o ile uważam, że przynęta na haku jest nieistotna - czasem co byśmy nie założyli będzie dawało efekty - o tyle zanęta / pellet może otworzyć "zamknięta" wodę
Dominik

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #58 dnia: 28.01.2023, 15:25 »
Kto bierze udział w zawodach zapewne nie wyobraża sobie schodzić poniżej Sensasa czy MVDE. Jasne.
Ale do prywatnego łowienia, gdy często nawet nie mamy konkurencji... po co płacić krocie?

Czy używacie zanęt, które można uznać za budżetowe (ale nie syfiaste jak zielone Trapery) i jeśli tak to jakich?
Ja osobiście cenię sobie serie takie jak:

3 kilogramowe paczki od Niwy (wierzę, że Z. Milewski nie reklamowałby swoim nazwiskiem byle czego)

http://sklep.niwafishing.pl/c/70/extreme-3kg-seria-extreme-zanety.html
http://sklep.niwafishing.pl/c/68/nature-3kg-seria-nature-zanety.html

Również 3 kilogramowe zanęty Boland (podobnie, marka człowieka, który ma imię, nazwisko i osiągnięcia)

https://boland.pl/rodzaje-produktow/zanety-popularne/

Lorpio Magnetic bardzo dobra zanęta.
Używałem też tańszego odpowiednika 1.9kg Lorpio Extra jaź,leszcz i dobrze mi się sprawdzała.
Dodawałem też bułki tartej (prażyłem lub nie,w zależności co chciałem uzyskać) .

Nivy 3kg używałem i pod ilościowe łowienie leszcza. Dobra opcja.

Jeżeli chcemy obniżyć koszt zanęty,a nastawiamy się na sypanie pod krąpie i leszcze,warto dać takie dodatki jak płatki owsiane górskie,albo puszkę kukurydzy na sicie rozdrobnionej,dobrze też działa dodanie kaszy kukurydzianej.

Najtańsza jest i tak kukurydza gotowana 😉

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Tanie zanęty
« Odpowiedź #59 dnia: 28.01.2023, 15:37 »
Nie kupuje drogich zanet czy peletow , wole czymś dopalic tańsze , przesiać, dodać robactwa . Nie skupiam się na markach w tym przypadku , kupuje w małych opakowaniach na próbę i jeśli konsystencja mi pasuje ,biorę więcej. Na chwile obecna mam zapasy na kilka sezonów , cześć już pewnie po terminie …. Jak nie bierze to nie bierze i jakiego złota do wody nie wrzucisz ,efektów nie będzie . Więcej da zmiana głębokości , czy miejsca niż super zaneta za milion …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj się z Toba nie zgodzę, bo o ile uważam, że przynęta na haku jest nieistotna - czasem co byśmy nie założyli będzie dawało efekty - o tyle zanęta / pellet może otworzyć "zamknięta" wodę
Masz takie prawo , ja się nie zgodzę z tym że co założysz na hak da efekty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz