Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323235 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1455 dnia: 20.09.2019, 07:23 »
W swoim mieszaniu nie uwzględniasz kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, transportu oraz marży sklepu.
Ciekawe, ile te zanęty będą kosztować po wprowadzeniu kolejnych obietnic wyborczych...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1456 dnia: 16.10.2019, 13:10 »
Prestige już w sklepach i widzę, że znów wrzucili piekarnicze produkty. I to na 2. miejscu, co oznacza, że nie są tylko dopełnieniem...Producent mi odpisał, że na 1 z ostatnich miejsc są, a 2. pozycja na 5 to raczej początek.
A już myślałem, że wreszcie będzie polski miks na wysokich składnikach. A da się zrobić bez tego, bo Pan Ryba część zanęt ma bez tego.
1 paczka pewnie pójdzie na test, ale trochę się rozczarowałem. Cena w miarę ok, ale skład w por. do miska marosa gorszy zdecydowanie.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1457 dnia: 16.10.2019, 14:29 »
Czy cena rzeczywiście jest taka ok ? 20 zł za 800 g produktu ? Ja osobiście w życiu tego nie kupie. Może i jestem skąpy ale dużo bardziej wolę kupić sobie zanęty Sonubaitsa na zimowych wyprzedażach po +/- 30 zł za 2 kg niż płacić 20 zł za 800 g produktu wątpliwej jakości. :thumbdown:

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1458 dnia: 16.10.2019, 14:54 »
Polscy producenci raczej nie osiągną takiej ekonomii skali bo to nie sonu marka światowa. Rozumiem że może być drożej. Nie rozumiem tylko czemu jest i drożej i gorszy skład. W inny sposób można osiągnąć zysk. Skoro Maros ma w miksie tylko mączki i pellety maczkowe plus jakiś dodatek jakiegoś zapychacza w postaci chyba mączki zbozowej to i nasi producenci powinni iść w tą stronę. Ze pelletow w technologii skretting czy coppens nie zrobią bo technologia jest za droga ok ale w zanecie jest ona niepotrzebna więc koszt parku maszynowego nie musi być podniesiony. Więc pewnie jeden test jak epidemii i tyle póki co.

A gdzie masz sonu po 30 PLN 2 kg? Chętnie kupię 8)
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 884
  • Reputacja: 393
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1459 dnia: 16.10.2019, 15:07 »
A po co wchodzić w zbędne koszty jeśli ludzie i tak kupią? Są firmy które bazują na reklamie i mają słabej jakości towar oraz takie które bazują na dobrej jakości produktach i te drugie nie potrzebują zbędnej reklamy. Ludzie którzy mają pojęcie wybiorą tą drugą firmę a "jelenie" czerpiące informacje z reklam itp wybiorą tą pierwszą i biznes się kręci.

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1460 dnia: 16.10.2019, 15:14 »

A gdzie masz sonu po 30 PLN 2 kg? Chętnie kupię 8)

Lada chwila zaczną się wyprzedaże i spokojnie znajdziesz po 30 zł za 2 kg :) W tamtym roku kupiłem sobie 5 paczek i jeszcze mi jedna została po całym sezonie.

https://carpcity.pl/33_sonubaits - Pierwszy lepszy sklep już ma w promocji kilka gatunków po 30 zł.

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1461 dnia: 16.10.2019, 15:14 »
A po co wchodzić w zbędne koszty jeśli ludzie i tak kupią? Są firmy które bazują na reklamie i mają słabej jakości towar oraz takie które bazują na dobrej jakości produktach i te drugie nie potrzebują zbędnej reklamy. Ludzie którzy mają pojęcie wybiorą tą drugą firmę a "jelenie" czerpiące informacje z reklam itp wybiorą tą pierwszą i biznes się kręci.
Czyli jestem "jeleniem", który kupuje Feeder Bait. Tylko, że ten FB na moich wodach PZW daje lepsze wyniki niż np Sonu. Ale "osły", które nigdy dobrze nie sprawdziły danego produktu, dalej będą pisały, jaki to FB przereklamowany itp

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 884
  • Reputacja: 393
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1462 dnia: 16.10.2019, 15:19 »
Nie miałem na myśli żadnej firmy bo na metodę praktycznie nie łowię więc nie mam rozeznania kto co i jak. Ale spożywka karpiowa wygląda tak jak napisałem, dla ryb liczy się głównie ilośc białka im więcej mączek rybnych tym bogatszy produkt. Sztuczny aromat to nie wszystko działa, ale praktycznie tylko na komercjach. Jeśli w danej mieszance będzie mało składników odżywczych ryba nie wróci w to samo miejsce bo stwierdzi, że jej się nie opłaca.

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1463 dnia: 16.10.2019, 15:23 »
Ale temat Feeder Bait'a. Ja przerobiłem naprawdę wielu producentów, tych mniej czy więcej polecanych, jak i niby czołówkę. Feeder Bait tani nie jest, ale w moim łowieniu jest to podstawowa zanęta, jak i dodatek. Przynęty nie do końca mi się sprawdziły.

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1464 dnia: 16.10.2019, 15:27 »

A gdzie masz sonu po 30 PLN 2 kg? Chętnie kupię 8)

Lada chwila zaczną się wyprzedaże i spokojnie znajdziesz po 30 zł za 2 kg :) W tamtym roku kupiłem sobie 5 paczek i jeszcze mi jedna została po całym sezonie.

https://carpcity.pl/33_sonubaits - Pierwszy lepszy sklep już ma w promocji kilka gatunków po 30 zł.



Ok. Głównie na 3 się skupiam. Drapieżnik, Trotka i Amur. A tam takich akcji nie ma. Nawet na Black Friday nie ma obniżek w 1 z nich. Tam kupiłeś w zeszłym roku te zanęty czy gdzieś indziej?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1465 dnia: 16.10.2019, 15:31 »
Bo z tym wszystkim to jest tak, że nie ma cudownej mieszanki, jaki skład by nie był. Na jednej wodzie będzie presja na mączki, tylko mocno mączkowe zanęty będą miały sens. Na innej wodzie kluczem może być konkretny aromat, czy kolor, niekoniecznie ilość mączek. Mam jedną wodę gdzie Epidemia bije wszystkie marki, wszystkie. A zabieram ją na inną wodę i jest klapa.
Nie wiem, czy uda mi sie połowić na te nowe miksy w tym sezonie, a chciałabym sobie pomieszać i sprawdzić co to takiego, może akurat się sprawdzi na moich wodach i będzie alternatywa dla innych mieszanek.
Dawajcie znać w wątku czy ktoś może już wędkował na mixy i jak pierwsze wrażenia, chodzi mi bardziej o domaczanie, pracę, zapaszek no i efekty też :D
Ania

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 258
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1466 dnia: 16.10.2019, 15:45 »
Bo z tym wszystkim to jest tak, że nie ma cudownej mieszanki, jaki skład by nie był. Na jednej wodzie będzie presja na mączki, tylko mocno mączkowe zanęty będą miały sens. Na innej wodzie kluczem może być konkretny aromat, czy kolor, niekoniecznie ilość mączek. Mam jedną wodę gdzie Epidemia bije wszystkie marki, wszystkie. A zabieram ją na inną wodę i jest klapa.
Nie wiem, czy uda mi sie połowić na te nowe miksy w tym sezonie, a chciałabym sobie pomieszać i sprawdzić co to takiego, może akurat się sprawdzi na moich wodach i będzie alternatywa dla innych mieszanek.
Dawajcie znać w wątku czy ktoś może już wędkował na mixy i jak pierwsze wrażenia, chodzi mi bardziej o domaczanie, pracę, zapaszek no i efekty też :D
Live w czwartek z troki obejrzyj na you tube chłopaki będą te nowe zanęty z feder baita testować.
Maciek

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1467 dnia: 16.10.2019, 15:54 »
Faktycznie :thumbup:
Ania

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 258
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1468 dnia: 17.10.2019, 13:39 »
Jedno jest pewne cena 20 zł za 0,8kg - robi ją jedną z najdroższych mieszanek na rynku.... zobaczymy czy się cena obroni w potyczce ze skutecznością....
Maciek

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1469 dnia: 23.12.2019, 21:17 »
Hej .
Przyszło pobawić się trochę z nową serią Feeder Bait Prestige - sweet fishmeal.
Test odbył się na bardzo dobrze znanym mi łowisku gdzie nie odważył bym się łowić bez SONU F1 Dark . F1 dał mi w zeszłym roku zwycięstwo na zimowej lidze :D

Prestige wypija sporo wody ale im więcej tej wody tym mocniej klei, standardowo proporcja 1 do 2 jak sonu daje nam fajna mieszankę ale trochę mocno klejącą . Producent zaleca 1 do 3 a zanęta wydaje się suchawa ale w dalszym ciągu fajnie klei .
Dodatkowo w ruch poszedł czinkers MAGGOt i to on złowił wszystkie ryby widoczne na zdjęciu , musiałem o tym napisać bo o tej porze roku na raskelf działa tylko zdechły maggot i chleb . Wszelakie waftersy i inne tego typu przynęty zaskakuja dopiero latem.


https://ibb.co/kct0cjJ zdjęcie