Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 319656 razy)

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1680 dnia: 26.04.2022, 15:36 »
Rozrabiał już ktoś tą białą zanętę, Jak ją trzeba domaczać. Kupiłem na testy ale żadnego info nie ma na opakowaniu.
Tu jest instrukcja.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Online Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1681 dnia: 26.04.2022, 15:38 »
Ja rozrabiam w taki sposób, że domaczam powolutku, jak łyżeczką i mieszam... troszkę wody... i mieszam... do momentu kiedy po ściśnięciu w dłoni pozostanie wałek... będzie wydawała się niedomoczona, sucha... ale taka ma być. Przecieram i gotowe... jeśli jest ciut głębiej mocniej dociskam w foremce...
Traktuję ją jako 2-3 podajniki w miejsce łowienia a później jako czapeczkę na pellet... stopniowo przechodząc na sam pellet w miarę lepszego pobierania przez ryby... musisz uważać żeby nie przemoczyć... chyba zanęta wymagająca najwięcej uwagi w przygotowaniu :)

aha... to się podpisałem pod producentem :facepalm: :facepalm: :facepalm:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Tell me Artur

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1682 dnia: 26.04.2022, 15:42 »
Dziękuję. Leci :thumbup:


Offline kolo_sun

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1683 dnia: 30.09.2022, 11:19 »
Witam,
a czy Method Mix Competition Karp XXL nadaje sie do podajników do methody ? na filmie od FB oblepiali sprężyny ta zanęta.

Offline romo72

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 16
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1684 dnia: 04.10.2022, 09:12 »
Jak najbardziej się nadaje, a na filmie nie były oblepiane sprężyny tylko podajniki

Romek


Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1685 dnia: 31.01.2023, 07:51 »
Panowie i Panie chyba padłem ofiarą dobrego marketingu ze strony Feeder Bait. Do sprzedaży wchodzą mini ślimaki. Różne kolory i „smaki”. Szykuję już portfel. Myślę też, że ślimaczek w kolorze tym samym co żywe i prawdziwe będzie robił robotę wczesną wiosną. Będzie trzeba przetestować. Jakby ktoś już kupił to liczę na mini recenzję.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1686 dnia: 31.01.2023, 07:59 »
Nie wróżę powiedzenia.

Ani kształt moim zdaniem nie zrobi tu gry, ani jakość produktów marki FB nie powala na kolana więc taka sztuka dla sztuki te ich "ślimaczki".
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1687 dnia: 31.01.2023, 08:18 »
Nie można na wstępie skreślać produktu, czas i woda pokaże.

Ja odnosząc się bezpośrednio do produktów FB to mógłbym je skreślić na początku po wpadce z wychwalaną serią EPIDEMIA, np. na ten pellet 2mm nigdy nic nie wzięło, dumbells tej serii też loteria, bez szału. Jednak kupiłem jeszcze coś od nich i tak np. Twister larwa (brązowa) daje mi duże karpie, dumbells biały robak również.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1688 dnia: 31.01.2023, 08:41 »
A mogłeś kupić parę pudełek ringersa i łapać praktycznie regularnie ;P FB też sobie odpuszczam, to jest niby taka dobra średnia półka, ale z produktami różnie. Te ślimaki, patrząc po kształcie, zakładałbym na odwrót. Dobrze wyważone mogą fajnie się bujać, ale i tak wole pewniejsze produkty :) Jak Ci twister brązowy daje duże karpie to spróbuj pellet brązowy pewnie wynik będzie podobny.
Plum

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1689 dnia: 31.01.2023, 08:53 »
Prawie zgadłeś, bo Ringersa mam prawie cały arsenał ;) od niego zaczynałem.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1690 dnia: 31.01.2023, 10:03 »
Moim prywatnym zdaniem jeśli na ringersa nie ma brań, to sytuacji nie zmieni zmiana przynęty na ślimaka.

Taki Dess Shipp przyjeżdża i objeżdża łowisko mając pellet typu feed, kukurydzę i dwie paczuszki waftersów jako cały swój arsenał przynęt. Omówione to zostało fajnie na filmie "taktyka mistrzów" na kanale feederfans.

Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach.

Robotę robią im nęcenie i żonglowanie miejscówkami a nie wiara w to że kształt przynęty otworzy wodę.

Ja, skromnie przyznam że często zwykły pellet skretting/coppens/aller w rozmiarze 4-6-8 założony na włos daje takie wyniki, że pudełko markowych waftersów mam na 2 czasem 3 sezony nim go zużyje. Poprostu często, gęsto nie potrzebuje nawet ich zakładać na hak.

Brak wyników wynika często z przesadnego kombinowania i ślepej wiary w przynętę zamiast w zmianie zestawu/miejsca/nęcenia. :D

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1691 dnia: 31.01.2023, 10:18 »
Dobrze piszesz :thumbup:
Sam zostałem przy waftersach Przemka i moich ulubionych kulkach Hot Demon. Do tego zwykły szary pellet. I koniec. Mam ze sobą 4 pojemniczki po jakoś 70 ml. W sumie wystarczyłoby po 30 ml, ale te są bardzo szczelne i już przy nich zostaję.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1692 dnia: 31.01.2023, 10:21 »
Moim prywatnym zdaniem jeśli na ringersa nie ma brań, to sytuacji nie zmieni zmiana przynęty na ślimaka.

Taki Dess Shipp przyjeżdża i objeżdża łowisko mając pellet typu feed, kukurydzę i dwie paczuszki waftersów jako cały swój arsenał przynęt. Omówione to zostało fajnie na filmie "taktyka mistrzów" na kanale feederfans.

Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach.

Robotę robią im nęcenie i żonglowanie miejscówkami a nie wiara w to że kształt przynęty otworzy wodę.

Ja, skromnie przyznam że często zwykły pellet skretting/coppens/aller w rozmiarze 4-6-8 założony na włos daje takie wyniki, że pudełko markowych waftersów mam na 2 czasem 3 sezony nim go zużyje. Poprostu często, gęsto nie potrzebuje nawet ich zakładać na hak.

Brak wyników wynika często z przesadnego kombinowania i ślepej wiary w przynętę zamiast w zmianie zestawu/miejsca/nęcenia. :D

cyt."Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach."

Ta... na ich opiniach możemy polegać.
Każdy z nich siedzi w kieszeniach producentów lub sami są producentami. Zaznaczam zgadzam się to fachowcy bez dwóch zdań. Ale nie róbmy sobie jaj...
Solski - solbaits
Stachu-mckarp
Dess-sonubaits

Ta... filmy są bardzo obiektywne - zwłaszcza kręcone pod brędami 8).

Napisz do Stacha ile ma przynęt - to się dowiesz 8)
Przemek ma taki zestaw - że dobierze coś zawsze - jego towar jest bardzo dobry.
Maciek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1693 dnia: 31.01.2023, 10:40 »
Ja mam około 14 słoiczków, to bierze się z moich umanionych teorii na temat pracy i też niektóre łatwo się docina w pożądany kształt plus 2 rodzaje pelletu - jasny i ciemny - 6 i 8 mm. 4 lata kupowałem różności i tyle przez ten czas, że wkupił mi się w łaski solbaits - były wyniki na inne przynęty, mniejsze i większe, ale w zeszłym roku skapitulowałem. My jeszcze do tego dorastamy, ale wielu Angoli mówi otwarcie, że przynęta ma znaczenie drugorzędne. Lepiej pieścić swój miks i wiedzieć jak rotować liniami na wodzie, żeby w jednym miejscu nie rzucać cały dzień, bo szybko linia się "wyeksploatuje" wbrew pozorom.
Plum

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #1694 dnia: 31.01.2023, 11:14 »
Moim prywatnym zdaniem jeśli na ringersa nie ma brań, to sytuacji nie zmieni zmiana przynęty na ślimaka.

Taki Dess Shipp przyjeżdża i objeżdża łowisko mając pellet typu feed, kukurydzę i dwie paczuszki waftersów jako cały swój arsenał przynęt. Omówione to zostało fajnie na filmie "taktyka mistrzów" na kanale feederfans.

Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach.

Robotę robią im nęcenie i żonglowanie miejscówkami a nie wiara w to że kształt przynęty otworzy wodę.

Ja, skromnie przyznam że często zwykły pellet skretting/coppens/aller w rozmiarze 4-6-8 założony na włos daje takie wyniki, że pudełko markowych waftersów mam na 2 czasem 3 sezony nim go zużyje. Poprostu często, gęsto nie potrzebuje nawet ich zakładać na hak.

Brak wyników wynika często z przesadnego kombinowania i ślepej wiary w przynętę zamiast w zmianie zestawu/miejsca/nęcenia. :D

cyt."Podobnie Przemek Solski, Stachu Karwacki i wielu innych wybitnych wędkarzy którzy kręcą rzetelne filmy i nie czarują w nich opowieściami o super przynętach."

Ta... na ich opiniach możemy polegać.
Każdy z nich siedzi w kieszeniach producentów lub sami są producentami. Zaznaczam zgadzam się to fachowcy bez dwóch zdań. Ale nie róbmy sobie jaj...
Solski - solbaits
Stachu-mckarp
Dess-sonubaits

Ta... filmy są bardzo obiektywne - zwłaszcza kręcone pod brędami 8).

Napisz do Stacha ile ma przynęt - to się dowiesz 8)
Przemek ma taki zestaw - że dobierze coś zawsze - jego towar jest bardzo dobry.

To, że są sponsorowani bądź też mają swoje firmy, nie zmienia faktu, że na ich filmach próżno szukać porad typu "jak nie bierze na przynętę A spróbuj B, potem C, następnie D, aż skończysz na Z" :)

Stachu często pytany przez Lucia na jaką przynętę łowi musi ściągnąć zestaw by zobaczyć albo nie jest w stanie dojść po pudełku bo ma tam różne ściepki pozostałości z innych przynęt.l

Z ich ust też padają rady by nie dać się zwariować i nie tracić energii na szukanie złotego grala, co potwierdza rzut oka na półkę boczną. Próżno tam szukać przynęt wszystkich kolorów tęczy, tonących, pływających, zbalansowanych.

Pełny minimalizm, z zachowaniem swoich marek. Dess ma 2-3 pudełeczka Sonu, Przemek Solbaits a Staszek McKarpia.

Więc jak się zastanowić to potwierdza to tylko słuszność teorii by nie szukać na siłę właściwej przynęty wśród 1000 różnych rodzajów bo to droga do nikąd. Podstawowe klasyki koloru, smaku i wielkości.

Sam po sobie widzę o ile prościej i co ważne skuteczniej łowi mi się od kiedy wypieprzyłem cały balast przynęt. Można wierzyć w przynęty, kto komu broni? Ja tak wolę przygotować odpowiednią taktykę i w tym upatruje wyników.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.