Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 398578 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2340 dnia: 27.07.2018, 20:51 »
Nie pogadasz! 8)

Z tym jedzeniem karpi to ja bym uważał... ze 2 lata temu zjadłem kawałek wędzonego i teraz głównie handlówkę łowię. Karma wraca :D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2341 dnia: 27.07.2018, 20:54 »
Możesz mi wierzyć, ale nie lubię smaku karpia, ale te wędzone od Zbyszka są obłędne w smaku. Jedliśmy pierwszy raz na spotkaniu polska północ i już wtedy nie mogłem uwierzyć, że karp może być taki smaczny. Moja żona mi zakomenderowała, że następnym razem mam kupić takiego wędzonego i przywieźć do domu.
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2342 dnia: 27.07.2018, 20:56 »
Możesz mi wierzyć, ale nie lubię smaku karpia, ale te wędzone od Zbyszka są obłędne w smaku. Jedliśmy pierwszy raz na spotkaniu polska północ i już wtedy nie mogłem uwierzyć, że karp może być taki smaczny. Moja żona mi zakomenderowała, że następnym razem mam kupić takiego wędzonego i przywieźć do domu.

Zgadzam się w 100% :thumbup: Wędzony również i mi bardzo smakuje 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2343 dnia: 27.07.2018, 21:03 »
Maciek tylko nie z każdej wody ryby są smaczne. Na początku kariery z feederem dostałem zamówienie od teściowej i okazało się że ryba tak śmierdziała, że nie nadawała się do jedzenia, ale koniec tego tematu o jedzeniu.
Marcin

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2344 dnia: 27.07.2018, 21:06 »
Maciek tylko nie z każdej wody ryby są smaczne.

I tym razem się z Tobą zgodzę ;)

Koniec i bomba... :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2345 dnia: 28.07.2018, 00:33 »
Robert

Offline kujaw

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska i Norwegia
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2346 dnia: 28.07.2018, 09:16 »
Gratulacje :thumbup: Mardead  :fish: Łowisko Pana Zbyszka super raz byłem ,ale kiedyś jeszcze tam wrócę :D  :narybki:Karpik wędzony pierwsza klasa jeszcze nigdy takiego smacznego nie jadłem :bravo: warto tam pojechać połowić :narybki:odpoczywa się w spokoju, a i rybki połowić można fajne  :fish:

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2347 dnia: 28.07.2018, 13:01 »
U mnie dziś słabo tzn, tradycyjnie na spławik i ciasto , nęciłem spożywką , bo cały tydzień na Mazurach według prognoz leje i grzmi :P więc nie parzyłem pszenicy   , trochę płotek ,krąpi i jak to przy nęceniu kulami sporo uklei na 3m dołku :facepalm: nie ma się więc czym chwalić - raczej pożalić ;) dopadła już mnie demencja starcza :) wiaderko do siedzenia na plecach , drugie z zanętą w ręce , zachodzę nad rzekę rozkładam się - patrzę a tu doopa nie wziąłem wędki ??? dobrze że do domu 5min no i ludzi nie ma więc graty spokojnie zostawiłem nad wodą ::)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2348 dnia: 28.07.2018, 18:11 »
Mimo upałów, wybrałem się na łowisko w Nieznanowicach. Na łowisku byłem ok 5:30... i praktycznie nie było gdzie usiąść :(
Miałem plan by usiąść tyłem do słońca, ustawić kosz w wodzie, za sobą ustawić parasol i cieszyć się dniem. Dniem cieszyłem się jednak w inny sposób, ze słońcem w oczy, z koszem na brzegu i średnim towarzystwem. Pozdrawiam Pana, który mógłby startować w Mistrzostwach Świata w Ostentacyjnym Bekaniu! Pana syn godnie Pana zastąpi, a może nawet uczeń przewyższy mistrza! :facepalm:

Nie ma co narzekać. Nikt praktycznie nic nie łowił, ale ja miałem więcej szczęścia. Upał był tak niemiłosierny, że nie katowałem ryb zdjęciami, ważeniem i pozowaniem 8) :sun: Ryby bardzo silne, ale po kilku minutach holu potrzebowały odpoczynku w podbieraku:


Tutaj kilka rybek, które miałem przyjemność wyholować:


Jestem bardzo zadowolony z wypadu. Odpocząłem, a taki był cel ;)
Aha. Łowiłem na zanętę Bait-Tech Karma oraz Sonubaits Chocolate Orange wymieszane w stosunku 50:50 z pelletem Skretting. Do godziny 9:00 królowała ta pierwsza mieszanka, później ryby wybierały bardziej deserowe smaki ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2349 dnia: 28.07.2018, 18:49 »
Brawo Ty :) Ładnie połowiłeś :thumbup: :thumbup: :bravo: :bravo:
Marcin

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2350 dnia: 28.07.2018, 18:52 »
Właśnie wróciłem z krótkiego wypadu nad pobliski zbiornik PZW. Wyniki całkiem niezłe, kilka Linów 35-44cm. Zdjęć brak bo padł telefon >:O Ryby brały tylko przed burzami. Łowiłem nie na jakieś wymyślne przynęty tylko na ziemniaki.
Adam

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2351 dnia: 28.07.2018, 19:54 »
Gratulacje dla pięknie łowiących.

Maćku Nieznanowice fajna woda, ale moim zdaniem tylko w tygodniu - w weekend towarzystwo potrafi byc bardzo męczące :)

Ja wczoraj wybrałem się na nockę na łowisko Słupów. Przed samym wyjazdem dowiedziałem się, że jest pełnia i zaćmienie księżyca :) Nigdy nie byłem przekonany do tego typu twierdzeń, że w pełnię ryby nie biorą, ale miałem ciekawe doświadczenie, którym chciałbym się z Wami podzielić. Wędkowanie zacząłem ok 19,30 na znanej miejscówce, ze sprawdzonym towarem i klęska, pierwsza godzina mija a ja nic, druga godzina dalej nic... Pomyślałem, że chociaż zaćmienie obejrzę spokojnie. W końcu na niebie pojawił się zarys jasnego księżyca, a wraz z nim pierwsze branie, a potem kolejne - bardzo to mnie zaciekawiło skąd ryby "wiedziały, że już po atrakcjach i można się wziąć do roboty". Przez noc udało mi się złowić 14 karpi w tym 8 kg grubasa (jak na tą wodę to bardzo przyzwoity wynik).
Wędkowanie skończyłem o godzinie 8 niewyspany, ale zadowolony. 

Ryby trzeba było dłubać i kombinować z przynętami (największe ryby wzięły na pellet pikantna kiełbasa 8mm). Ogólnie ryby nie były chętne do współpracy (moi sąsiedzi nie złowili nic przez całą noc), a rankiem jak oszalałe się w bardzo widowiskowy sposób spławiały.

Zdjęć nie robiłem (żona wierzy, że jestem nad wodą - więc nie potrzebuję dokumentacji :P )


Ps. W ostatnim czasie udało mi się kilka razy zabrać córkę "na karpie" i wygląda na to, że mała złapała bakcyla (a ojciec dumny jak paw ;)).
Grzesiek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2352 dnia: 28.07.2018, 20:07 »
Brawa dla łowiących! A ja dzisiaj zaliczyłem drugi w tym roku wiślany blank. Woda opada, ale ciągle najciekawsze miejscówki pozalewane, a tam, gdzie jest dostęp, stoi się po kostki w błocie, w najlepszym wypadku. Drapieżniki szaleją tuż pod brzegiem - trochę żałowałem, że nie łapię na żywca, bo to chyba najlepsza spławikowa opcja na takiej wodzie.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2353 dnia: 28.07.2018, 20:09 »
Grzegorz, w końcu wybiorę się z Tobą do Słupowa :narybki: :)

Z tym księżycem to ciekawa sprawa. Na szczęście ryby nie znają liczb, nie mają NASA ani żadnych teleskopów i stacji kosmicznych :) Po prostu biorą lub nie :D O:) :narybki:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline greg13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 525
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2354 dnia: 28.07.2018, 20:22 »
Grzegorz, w końcu wybiorę się z Tobą do Słupowa :narybki: :)

Z tym księżycem to ciekawa sprawa. Na szczęście ryby nie znają liczb, nie mają NASA ani żadnych teleskopów i stacji kosmicznych :) Po prostu biorą lub nie :D O:) :narybki:

No kiedyś nam się uda... :) Ostatnio bardzo mam ochotę skoczyć też na "pełnołuskie" z Ostoi Góreckiej = Ty tam byś był przewodnikiem :P

Grzesiek