Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 398474 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2715 dnia: 29.08.2018, 10:08 »
To jest pstrąg potokowy i jak na nasze rzeki to spory 😁. Troć jest srebrna i ma lekkie tęczowe zabarwienie
Jak Troć popływa w rzece parę miesięcy, to nabiera ciemnej barwy i do złudzenia przypomina pstrąga potokowego. Różnica jest jedna potoki mają czerwone kropeczki z biała otoczką, a nawet jak mają ich mało lub wcale, to czarne kropeczki mają białe otoczki. Trocie nie mają białych otoczek i nie mają czerwonych kropek.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2716 dnia: 29.08.2018, 10:12 »
Na pstrąga to naprawdę niezłe bydlę :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Toke

  • Tomek Wielgus - Rodbuilding
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2717 dnia: 29.08.2018, 11:33 »
Panowie, pstrąg bez żadnych wątpliwości  , w rzece w której został złowiony , i dalej pływa, troć nie występuje:)

Pozdrawiam.
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2718 dnia: 29.08.2018, 11:48 »
Ale fajny podbierak. Szkoda, że nie ma takich konstrukcji feederowych. Chyba że są. Do żyłki nie mogę się jakoś przekonać...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Toke

  • Tomek Wielgus - Rodbuilding
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2719 dnia: 29.08.2018, 12:07 »
Ale fajny podbierak. Szkoda, że nie ma takich konstrukcji feederowych. Chyba że są. Do żyłki nie mogę się jakoś przekonać...
Fajny...tylko strasznie płytki...Ten pstrąg dwa razy mi z niego wyskoczył - co prawie skończyło się moim zawałem :)
Też szukam fajnego kosza do matcha/pickera z gumowaną siatka , i nic odpowiedniego nie mogę znaleźć , albo bardzo duże te kosze, albo cena powala...
Pozdrawiam.
Tomek

Offline Zola67

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 247
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2720 dnia: 29.08.2018, 12:44 »
Kolego Klimas czy to kije 3,6 Carbonite Bomb?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Głównie feeder, nocki, czasem spining co się da

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2721 dnia: 29.08.2018, 13:21 »
Nie nie, to jest Carbonite Match do 30gr :)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2722 dnia: 29.08.2018, 16:44 »
Takie ładne zdjęcia robicie i aż szkoda, że w konkursie ich nie widać :)
Robert

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2723 dnia: 29.08.2018, 21:54 »
Nosiłem się od pewnego czasu z zamiarem powędkowania na jakimś łowisku komercyjnym. Jednak takowych w mojej najbliższej okolicy nie było, więc nigdy nic z tego nie wychodziło. Pojawiło się światełko w tunelu, gdy dowiedziałem się, że 40km ode mnie, od tego roku jakaś prywatna osoba otworzyła "łowisko specjalne" z opłatą 15zł dzień. W dniu dzisiejszym wybrałem się tam o godzinie 7.00, an miejscu byłem około 8.00. I oto co zastałem.







Woda piękna, wygląda jak naturalne małe jezioro, choć jest stawem. W rybostanie - karp do 6kg, amur do 3kg, szczupak w ilości "jak gnoju", piękny okoń do 1kg, karaś, lin, wzdręga.
Wybrałem stanowisko ( byłem sam nad wodą) i rozpocząłem łowienie. Jakież było moje zdziwienie, gdy po około 1 godzinie nie miałem ani jednego brania, a ryba spławiała się dookoła mojego stanowiska. Jednak trzeba tą rybę do siebie ściągnąć - to ci dopiero ???  No więc do dzieła i pierwsze branie miałem po następnej godzinie "młócenia" wędką. No i wór się rozwiązał. Złapałem 15 karpi 4-6kg, 5 linków (małe) i 4 wzdręgi. Spięło mi się z 5 karpi.



Testowałem też nowy nabytek, wędzisko Daiwa Yank N Bank Power Feeder 12FT / 80g. Powiem tak, wędka potęga, na żyłce 0.26 też Daiwa i przyponie z fluorokarbonu 0.25 i haczyku 12 Guru MWGB Hooks, holowałem je siłowo jak na filmach przy połowach na morzu. Bez ściemy. Sam byłem w szoku. Kij łapie piękne wygięcie pod takim karpiem 5-6kg, ale ma taki zapas mocy, że na żyłce 0.30 bym chyba je wyrywał z wody. Jest moc. Łowisko też ma moc. Łapa boli jak cholera, aż mam skurcze. Mega dzień. Aha, podbierak ma wymiary 65x55 cm. :D


Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2724 dnia: 29.08.2018, 22:06 »
Takie dzikusy pewnie dały popalić :) Gratki :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2725 dnia: 29.08.2018, 22:10 »
Ależ łowisko!
Zadatki na jedno z lepszych jakie widziałem i o jakich słyszałem. Oby nie się nie popsuło!
Uzależniony od wędkarstwa

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 695
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2726 dnia: 29.08.2018, 23:12 »
Gratuluję wyników! Ale piękne ryby - karasie, liny, amury no i pstrągi! Brawa! :bravo: :bravo: :bravo:

Ja powróciłem wyjątkowo na stare śmieci. To znaczy z okazji zlecenia w Londynie nie mogłem odmówić sobie wyprawy na Tamizę :) Jak się okazało, nie płynęła, susza trwa dalej. Na dodatek moje miejsce zajęte, więc siadłem tam, gdzie zawsze korciło mnie aby spróbować. Łowiłem na grubo, to znaczy dwie brzanówki 2.5 lb z kulkami na włosie plus brzanówka 2 lb i Metoda z pakunkami PVA.

To była przedziwna sesja. Po pierwsze lis ukradł mi moje torbę z gotowymi torebkami pelletowymi. Przysnąłem i zbudziłem się jak zwierzak otwierał pokrywę, i nie zdążyłem zareagować - a on dał drapaka z zestawem 30 gotowych torebek. Zeżarł wszystko - ja miałem branie i mogłem podjąc pościg dopiero jak ryba była z powrotem w wodzie. Po drugie miałem piekne branie i wpadł... lin! Mój pierwszy rzeczny lin - całe 48 cm. Oprócz kilku leszczy złowiłem tez dwie brzany, 79 i 82 cm, w tym jedna na Metodę ;) No i czwarty gatunek - płocie. Złowiłem trzy, na Metodę. 30,33 i 36 cm - ślicznotki, największa ważyła prawie kilogram. Jaja polegaja na tym, że posmakowały w kulce 16 mm minóg-śledź. Za cholerę nie wchodziła im do pyska, a jednak elegancko były zapięte, jak w książce :) A na koniec - prognoza BBC mówiła, że padać nie będzie. Były 2% szans na deszcz. Padało przez 6 godzin do 10 rano, i to czasami mocno. Zniszczę ich w sądzie :)

Tak więc zaliczyłem najciekawszą z sesji, a łowiłem i tak na pół gwizdka, bo przysypiałem, lis zeżarł moje torebki PVA. Szkoda, ze zdjęcia fatalne, ale pogoda nie rozpieszczała i a nie chciałem męczyć ryb. Samemu nie jest łatwo nocą zrobić dobrą fotę. Wszystkie ryby  (no może prócz leszczy) bardzo cieszyły. Najbardziej chyba ten lin, pierwszy z rzeki! ;)













Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2727 dnia: 29.08.2018, 23:33 »
Kurde, to zaliczyłeś naprawdę bogatą sesję. Mnie to właśnie się najbardziej by podobało - taka różnorodność gatunkowa. Był rzeczny lin, były wielkie płocie, i waleczne niemałe brzany. Miejsce miałeś zajęte, list porwał torebki, padało cały czas, ale mimo problemów wynik był zadowalający :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2728 dnia: 30.08.2018, 05:02 »
Gratulacje Luk :thumbup:
Nareszcie jakiś różnorodny rybostan, bo te wielkie brzany już się opatrzyły :D ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #2729 dnia: 30.08.2018, 07:01 »
Sklep Drapieżnik przeznaczył kwotę 300 zł na nagrody, tak więc; I miejsce 150 zł, II miejsce 100 zł i III miejsce  50 zł.            Sklep Drapieżnik przeznaczył kwotę 300 zł na nagrody, tak więc; I miejsce 150 zł, II miejsce 100 zł i III miejsce  50 zł.
Robert