Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 398577 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3045 dnia: 30.09.2018, 18:25 »
A jak dobrze pójdzie to za 10 lat strach będzie podejść do wody, będą jak krokodyle.

I to nie jeden tam taki pływa :) Na zdjęciach moich i kolegów z którymi jeździmy w tamtym roku złowiliśmy około 20 różnych w przedziale 90-98cm. Teraz trochę porosły, najlepsze jest to że one wcale takie skore do zabawy z nami nie są i trzeba na prawdę dobrze kombinować ze spinningiem żeby cokolwiek złowić. Dziś ogólnie ja złowiłem tego jednego a kolega trafił metrówkę, 90tke i 65cm. Ogólnie jak na taką pogodę jak była - :sun: :sun: to mega wyniki.
No i ja z kolegą mamy taki sam rekordzik - 102 a trzeci z nas ma 97 ale myślę że nas do jesieni podgoni :D
Można byłoby pomyśleć że to nudne łowienie tych samych ale najlepsze jest to, że rok temu łowiąc takie 90-95cm Pani Renatka mówiła nam że wpuścili jednego takiego ponad 120cm, i to na niego wszyscy bardzo polujemy :D Chociaż znając Panią Renatkę to te 120cm może mieć 80 w rzeczywistości ;D

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3046 dnia: 30.09.2018, 19:13 »
Taki byłem przygotowany. Tak długo myślałem co zabrać i jak odciążyć graty, żeby się nie nadźwigać...

Wypakowuje graty nad wodą, a tam brak zanęty przygotowanej, brak gliny. Brak kleju... Co gorsza w pokrowcu zamiast dwóch feederów mam zapakowane: jeden feeder i odległościówkę że spławikiem zamontowanym na stałe. No, tym nie powalcze na 8 metrach głębokości. Co się stało nie wiem. Chyba ten wiek już, lub te dwa drinki wypite wieczorem. Budzik ustawiony na szóstą. Obudziłem się 20 minut wcześniej. Szybki test, można jechać. Kawa i w drogę. Przed 7 byłem na miejscu. Kilka aut stało, ale moje ulubione miejsca były puste. Że 150m po lewo jak zwykle w weekend stoją markery. Karpiarze od 4 tygodni przyjeżdżają na weekend. Nawet nieźle idzie. W zeszłym tygodniu wyciągnęli pełnołuskiego o wadze 11kg.
Ale do rzeczy. Przeszukuje graty i znalazłem resztki zanęt. Do boju poszedł miks z odrobiny Green Envy, czegoś podobnego do MMM, jakiejś 2 letniej zanęty przygotowanej przeze mnie. Zostało wiaderko, z jakimś białym proszkiem o zapachu ryby, starte na pył.
Później okazało się, że to mączka jaką KCB sprzedaje pod nazwą White Fishmeal. Parametrów nie znam, ale pozwoliło mi to zlepić mieszankę tak, że dotarła do dna.
Do zanęty nie dodałem: pieczywka fluo, konopii, białych topionych robaków... wszystko zostało w domu. Przynajmniej miałem puszkę kukurydzy.
Człowiek uczy się całe życie, więc przy okazji nauczyłem się dziś, że kukurydza trzymana bez zalewy na słońcu i wietrze po 4 godzinach średnio się na hak nadaje. Słaba była od początku - Pudliszki. Jedyne co ją uratowało to fakt, że 10% ziaren nie był ścięty na końcu i lepiej się to trzymało haka. Następnym razem Biedronkowa lub Bonduelle.

Zestaw powędrował 30m od brzegu, w miejsce, gdzie parę tygodni temu wyciągnąłem 15 leszczy w okolicy 50cm.
Później powędrował w miejsce, gdzie tydzień później złowiłem 5 dużych leszczy. Później sprawdziłem jeszcze jedną linię i tak się zrobiła 9:30. A ryb brak.
Czy to zanęta, czy to bezrybie??

Dorobiłem cześć zanęty z mączką i posłałem zestaw wprost przed siebie na 50m. Po 2 minutach na haku pojawiła się pierwsza ryba. Płoć koło 23cm. Następna była wzdręga koło 18cm, przepięknie wybrawiona, choć już jakby trochę bledsza niż w pełni lata. Od tej pory worek z rybami się rozwiązał. Łowiłem do 13:00 nie mogąc sobie zrobić przysłowiowej przerwy na papierosa. Same wzdręgi i płocie nic większego niż 30cm i nie mniejsze niż niż 20cm. Choć nie, złowiłem jedną, miała 10cm i to był ostatni biały założony na hak tego dnia.
Kuku na hak, nabicie koszyka, zarzut. Wedka do pionu i obserwacja szczytówki. Jeśli poleci do dna będzie płoć, jeśli w połowie opadu szczytówka zaczyna taniec będzie wzdręga.
Raz miałem nietypowe branie z dna. Jak juz wspomniałem pobiłem Personal Best takim oto osobnikiem:




Następne nietypowe branie miałem z opadu. Nietypowe, bo mi wędkę w pół wygieło.

Uderzyła taka rybka koło 27cm. Nie ważne, nie mierzone. Może miał więcej, ale wolę zaniżyć.



Dzień bardzo udany, mimo początkowych nieszczęść. Użyłem koło 4kg zanęty, może nawet więcej. Wykorzystując koszyki Plug it feeder Prestona w rozmiarze Large. Objętościowo to większa miska z zestawu Aqua Dry Daiwy wypełniona po brzegi. Przyjmuję, że wykorzystałem 80% brań.
Jak dla mnie kolosany wynik.

Zdjęć nie mam, bo nie miałem czasu i raczej nie robię ich płoteczkom. Następnym razem nagram film, jak się łowi szybkosciowo na feeder. Nabicie, zarzut, napięcie żyłki i branie, nabicie, zarzut, brania z opadu, nabicie...
Aż mnie ręce bolą.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3047 dnia: 30.09.2018, 19:22 »
Sezon jesienno zimowy 2018 został otwarty :)
Kilkanaście sztuk ;D
Staś
Klasyczny Feeder

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3048 dnia: 30.09.2018, 19:36 »
Stasiu zobaczysz jak equisem będziesz rządził :D
Katmay Okonek pierwsza klasa, ogólnie to ciężko na batorówce jakiegokolwiek trafić a dwa lata temu takie po 30cm się trafiały, nie wiem czy szczupaki sobie ich nie pojadły :(

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3049 dnia: 30.09.2018, 19:42 »
Uu Stasiu szacun!!! Piękne sztuki.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3050 dnia: 30.09.2018, 20:23 »
Stasiu - piękna sprawa te jesienne " jaśki" :)


U mnie methodowe zakończenie sezonu. Do przyszłego roku koniec z karpiami, amurami i z methodą.

Jeśli jeszcze połowię to klasyk, zabawę w kuleczki czas odłożyć.
Dziś skusiłem 7 "karpiszonów", wykorzystując wszystkie brania.

Najfajniejsze 6,30 i 5,80 kg.

Ładna pogoda :sun: , choć ranek zimny o godz.9.00 zaledwie 6 stopni.









Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline djbaloon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp., Berlin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3051 dnia: 30.09.2018, 20:26 »
Rewelacyjne wyniki :bravo: :bravo: panowie
Pozdrawiam Marcin ;-)

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3052 dnia: 30.09.2018, 20:37 »
Super rybki :bravo: Graty wszystkim co połowili :bravo: :bravo: :bravo:
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3053 dnia: 30.09.2018, 20:43 »
Dziś wpadły 2 karpie, 8 leszczy i 5 jesiotrów (w tym nowy PB 10kg :D)
Piękna, jesienna pogoda sprawiła że nad wodą ludzi tyle że bida kija gdzie upchać
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3054 dnia: 30.09.2018, 21:23 »
Ja dzisiaj nie spędziłem dnia nad wodą, ale również na łonie natury. Gratuluję wszystkim świetnych wyników.
Daj dzieciom ogień, pistolety, proce, noże i w lesie mogą siedzieć cały dzień. Dzisiaj wszedłem na wyższy level gubienia. Zgubiłem siekierę. :)
















Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3055 dnia: 30.09.2018, 22:05 »
Jednodniowy wypad nad Jezioro Żywieckie. Duże leszcze nie współpracowały połowiłem trochę płoci 20-30 cm kilka leszczyków 40-45 a na koniec trafił się taki rozbójnik. Jak na te jezioro to jestem zadowolony :)

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3056 dnia: 30.09.2018, 22:31 »
Weekendowy szczupły :)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3057 dnia: 01.10.2018, 00:21 »
Robert

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3058 dnia: 01.10.2018, 06:51 »
Marcin, ja to bym się chyba popłakał po wypakowaniu sprzętu...
Ale wynik zrobiłeś, że szok :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3059 dnia: 01.10.2018, 08:10 »
Marcin, ja to bym się chyba popłakał po wypakowaniu sprzętu...
Ale wynik zrobiłeś, że szok :bravo:

Powoli uczę się tej wody. Muszę w tygodniu się wybrać, jak nie będzie karpiarzy, bo sypią tyle, że połowa ryb ma co jeść do środy... tylko czasu brak.
Jeszcze mnie kusi przejść się ze spinningiem. Szczupłe poczuły jesień i biją jak głupie. Rekordy to nie są, ale może być dużo zabawy.

Marcin