Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 398422 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3780 dnia: 26.11.2018, 19:47 »
No żeż qrwa mać >:O
Do potęgi

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3781 dnia: 26.11.2018, 21:13 »
https://www.salon24.pl/u/srodowiskowiec/909333,zbiornik-jeziorsko-niemal-bez-wody-pytanie-do-czynnego-hydrologa?fbclid=IwAR12aRJ3h-_hLkV3TKLZDIr8NGIIer5NdBOScQrWh_pGSb8dmKEtFcZJ-Yg

Zrzut wody ze zbiornika jest też o wiele większy, niż wynika to z potrzeby zapewnienia tzw. przepływu nienaruszalnego, czyli takiego, który zapewnia dobry stan biologiczny i sanitarny rzeki.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3782 dnia: 26.11.2018, 21:20 »
Spoko rząd już wie jak pomóc Warcie w tym regionie. Stworzy największą w Polsce kopalnie węgla brunatnego.

Najpierw
„wytworzenie głębokiego i rozległego leja depresji wymagać będzie wypompowania bardzo dużych ilości wody, zwłaszcza początkowej fazy odwadniania, w okresie prowadzenia robót udostępniających i budowy wkopu otwierającego oraz eksploatacji początkowej węgla brunatnego"


A potem

"gdy fronty robót górniczych zbliżą się do doliny rzeki Warty, należy liczyć się ze zwiększonym dopływem wody przefiltrowywanej z jej koryta. Dlatego ramach odwodnienia powierzchniowego przewiduje się przełożenie, uszczelnienie i przebudowę koryt rzek: Oleśnicy na odcinku od 3,9 do 17,0 km (13,1 km), Pysznej od ujścia do km 4,0 i rzeki Burdynówki na całej swej długości.”

Problemy z Jeziorskiem dopiero się pojawią ;)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3783 dnia: 26.11.2018, 21:33 »
Problemy z Jeziorskiem dopiero się pojawią ;)
Nie jestem przekonany czy będzie to tak mocno rzutowało na Jeziorsko.
Co roku, nawet przy słabych roztopach/opadach, Jeziorsko napełniane jest dość szybko. Odkrywka trochę to ewentualnie spowolni. Najwyżej napełnienie będzie trwało kilka dni więcej.
Gorzej z samą Wartą i jej dopływami...
Tak mi się zdaje.
Bandyctwem było dla mnie tak duże otwarcie spustów.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3784 dnia: 26.11.2018, 22:29 »
Tę część dotyczącą Jeziorska można dodać do tematu o PZW, bo....... ;)


Bandyctwem było dla mnie tak duże otwarcie spustów.

Tyle, że nic z tym nie zrobisz. To jest w Polsce w pełni legalne. PZW idąc w komitywę z IRŚ, nigdy nie miało tylu jaj, aby przeciwko czemuś skutecznie lobbować, coś starać się zmienić. Siedzą cicho, bo dzięki współpracy z rybakami mają kasę. Mamy taki pseudo ekologiczny i pseudo wędkarski związek.

Ryby państwo ma głęboko w d..pie. Jednak jak słyszę te głosy, aby państwo mocniej finansowało np. PSR, to mocno oponuję, bo czemu państwo przy istniejącym w Polsce systemie "kormoranów w gumofilcach", których nikt nie kontroluje - nawet stowarzyszenie, którego są oni członkami, ma chronić ryby, które ostatecznie i tak zostaną zeżarte ? Czemu jako niewędkujący podatnik mam płacić na związek wędkarski, który oddaje marne grosze do budżetu państwa, a i tak zżera te ryby?

Booohal zaraz usłyszysz głosy oburzenia wśród działaczy PZW odnośnie tego otwarcia spustów na Jeziorsku, że: Jak to, że to patologia, że do prokuratury zgłoszą. Tylko nikt Ci nie powie, że jedno z podstawowych postanowień w umowie o użytkowanie obwodu rybackiego jest takie:

"Oddający w użytkowanie nie będzie ponosił jakiejkolwiek odpowiedzialności za szkody powstałe w mieniu Użytkownika wskutek piętrzenia wody na zbiornikach wodnych. Użytkownik nie będzie wnosił jakichkolwiek roszczeń względem Oddającego w użytkowanie w związku z piętrzeniem wody na zbiornikach wodnych, wynikającym z eksploatacji zbiorników." jak i to "użytkownik oświadcza, że znane mu są ograniczenia związane z oddaniem, bądź planowanym oddaniem, w użytkowanie gruntów pod wodami w obwodzie rybackim na cele określone w art. 20 ust. 1 Prawa wodnego i godzi się z ryzykiem wystąpienia w okresie trwania umowy dalszych ograniczeń związanych z użytkowaniem gruntów w trybie w/w artykułu. Z tego tytułu nie będą mu przysługiwały żadne roszczenia odszkodowawcze wobec RZGW."

Tyle w temacie. Całe PZW i polskie regulacje odnośnie rybactwa. Można państwo cmoknąć w... no wiecie w co ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3785 dnia: 27.11.2018, 09:55 »
Gratuluje połowów! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Zbyszek, ale tam masz piękne płociska, aż oczy z orbit wyłażą. Ja nie wiem gdzie te moje migrują, musze je namierzyć, bo to piękne ryby!

Widzę też, że drapieżniki wchodzą, sandacze, szczupaki no i bassy :) Artur, niezła nocka, ja bym jednak nie wytrzymał nerwowo z tymi krąpiami :) :bravo: :bravo: :bravo: Radek, piękne rzeczne łowy, jak zwykle! :thumbup: BArtek, ale zdjęcia! :bravo: :bravo: :bravo:

U mnie pojawiła się możliwość zmierzenia się z Trentem, więc skorzystałem. Temperatura o 18-tej 6 stopni, o 23.30 4 stopnie,  jednak fotel i mata zamarznięte. Ja uprawiałem 'car fishing', czyli siedziałem w ciepłej Mazdzie, przy radyjku, czekając na brania. Wiatr wschodni, pomimo, że niezbyt mocny to wyziębiał strasznie. W samochodzie nie wiało :)

Moja taktyka nie mogła się nie sprawdzać, jednak przeraża mnie ilość leszczy. Ten odcinek Trentu jest ich pełen. W sześć godzin miałem siedem łopat, w tym jedna połknęła białe tak głęboko, że byłem w szoku. Do tego jedna brzana 70 cm i kleń 40 cm. Tak więc było co robić, odjazd brzany to bajka, słyszeć ten dźwięk - poezja dla uszu :) Jeden z leszczy miał już początki wysypki tarłowej. Przynęta - białe robaki, pięć na haku Wide Gape z mikrozadziorem, nr 12. Przypon - fluorocarbon 8 lb.

Trochę żałuję, że nie pojechałem na odcinki 'nieleszczowe'. Niestety, leszcz przeszkadza dojść do żarcia innym rybom. Cholera wie ile nęcić, jeżeli tam się pojawiają takie stada. Miałem nęcone dwa różne miejsca i raz brania w tym samym czasie, to znaczy tam operowały dwa stada. Zaczynają się jednak kłopoty z dojściem do wody, już prawie grudzień, jest mokro i ślisko, trzeba uważać. Więc lepiej skupić się na brzanach. Jakby nie było dźwigam klątwę leszcza, ten gatunek mnie prześladuje :)





Lucjan

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 035
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3786 dnia: 27.11.2018, 10:31 »
Luk super połowione. Chciałbym mieć takie problemy z leszczami jak ty. Mimo że łowię w sezonie kilkaset łopat 50 cm + to mi się nie nudzą ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3787 dnia: 27.11.2018, 21:57 »
A ja leszcze przedawkowałem :)
Lucjan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3788 dnia: 27.11.2018, 22:00 »
A ja leszcze przedawkowałem :)
Przestań smażyć. Zacznij wędzić. Pokochasz je na nowo.
 ;D
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3789 dnia: 27.11.2018, 23:01 »
Robert

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3790 dnia: 27.11.2018, 23:03 »
A ja leszcze przedawkowałem :)
Przestań smażyć. Zacznij wędzić. Pokochasz je na nowo.
 ;D
Made my day! :D :bravo:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3791 dnia: 28.11.2018, 05:03 »
A ja leszcze przedawkowałem :)
Przestań smażyć. Zacznij wędzić. Pokochasz je na nowo.
 ;D
W opcji jeszcze są mielone...

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3792 dnia: 28.11.2018, 09:09 »
A ja leszcze przedawkowałem :)
Przestań smażyć. Zacznij wędzić. Pokochasz je na nowo.
 ;D

Widzę, że mówi praktyk :) :P 
Lucjan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3793 dnia: 28.11.2018, 09:13 »
A ja leszcze przedawkowałem :)
Przestań smażyć. Zacznij wędzić. Pokochasz je na nowo.
 ;D

Widzę, że mówi praktyk :) :P
Wiadomo.
Mięcho ukształtowało to wspaniałe ciało ;D
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #3794 dnia: 28.11.2018, 10:05 »
Jakbym tutaj wędził złowione leszcze, to i by się uzbierało ze 100 kilo mięcha po dobrej sesji :) Jest tu tego pełno. Ja sam popieram ograniczenie ilości tego gatunku, bo byłoby więcej miejsca dla ryb cenniejszych :) Chińczyk co ma jadłodajnię, kilku Polaków, którym licencja musi się zwrócić i równowaga przywrócona :)
Lucjan