Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 281894 razy)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2910 dnia: 16.11.2019, 13:53 »
Wczoraj sesja nad stawikiem no kill w Wilczycach pod Wrocławiem.
Jedna linia 45m od brzegu, głebokość 4,1-4.2m.
W podajniku do metody worm fishmeal od Sonu(mocny smród gnojaka).
Druga linia 25m od brzegu, głębokość 3.8-3.7, w podajniku do pellet feddera mix copensa/skrettinga opruszony MMM+Super G Green Bait-techa.
Na dystansie lipa, za to na 25m regularne brania zarybieniówki. Po dwóch godzinach dystans 45 dał jedną rybę, obie wędki lądowały na 25tym metrze.
Silne podmuchy bocznego wiatru utrudniały precyzyjne łowienie oraz donęcanie spombem.
Z przynęt królował Ringers orange wafter oraz Juice Bait-techa(czerwony i zółty, biały słabiej).
Pellet SS i ser/czosnek od Sonu bez efektu.
Washed też jakby słabiej. Pellet wafter Ringersa dał jednego mikrokarpia.
Wpadło około 15 sztuk zarybieniówki, w tym jeden wyholowany za wąsik.
Na Juice(pellet feeder) skusił się jesiotr około 100cm oraz karp z 2,5kg.
Metoda ze smierdzielem oraz połową dumbellsa Krillberry dały karpia około 5kg.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2911 dnia: 16.11.2019, 14:00 »
Myślisz, że taki słaby wynik dalszej linii to "zasługa" zanęty? Próbowałeś nabić nią podajnik na krótszej?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2912 dnia: 16.11.2019, 14:29 »
Na krótszym dystansie zanęta też odstawała od pelletu, pellet miałem na sypko pod podajnik do "PF" i łownienie nim Methodą na 4m nie miało sensu. Nabiłem podajnik do "PF" zanętą i coś tam wpadło ale też czekałem dosyć długo na branie.
Ktoś mógłby powiedzieć, że 4m to za dużo na Methodę, ale na innej sesji łowiłem na 4m Metoda i Pellet Feederem, ten sam pelet ale bardziej kleisty  pod methode, bez różnicy w skuteczności.

O skuteczności krótkiej linii zdecydował układ dna, na deeperze widać podwodny garb/poczatek uskoku o troszkę twardszej strukturze. Na screenach jest zapis, łowiłem wtedy na 45tym metrze (początek zapisu) mimo, że ryba stała bliżej brzegu, efekty średnie.

A tutaj zapisy z wczorajszej sesji, o godzinie 9 zaczynałem łowienie. Na 45tym metrze pustynia, za to na 25tym coś już widać.
Ostatni screen (szeroki stożek) po 2h łowienia, widać, że na 45tym też coś dojadało resztki, a na 25tym ładna ławica. Do deepera używam morskiej pletki, inny kolor co 10m oraz znaczniki co jeden metr. Stąd mogę ocenić na którym metrze lokować zestaw. 
W obu przypadkach łowię w tym samym miejscu.
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 506
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2913 dnia: 17.11.2019, 13:51 »
Gratulacje, ładne rybki!

Dzisiejszy poranny wypad na łowienie bardzo skromniutki ;) Złowiona jedna płotka na trzy pinki na haczyku, jedno przegapione bardzo delikatne branie i nic poza tym. Wędkarze łowiący okonie czy szczupaki na żywca obok podobnie, prawie całkowita cisza na jeziorku...
Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2914 dnia: 17.11.2019, 22:37 »
Dzis rano zerwalem się o 6, aby chwilę po siódmej zameldować się na lokalnej wodzie PZW. Na kilku miejscówkach siedzieli ludzie, ale dziwnie mało jak tak pięknie zapowiadający się dzień. Niestety na mojej także, więc postanowiłem rozłożyć się kawałek dalej. W miejscu, gdzie będę miał w zasięgu głębszą i płytszą wodę.
Postawiłem na dwie mieszanki. Jedna, którą stosowałem na mini zlocie pod metodę, drugą był miks trapera płoc sekret i leszcz czerwony podane w stosunku 1 do 3 w ziemi.
Metoda na 50 metr, a klasyk na 35. Klasykiem znalazłem twardy blat, co w tak zamulonym łowisku zakrawało na cud.
Na początek rzuciłem jeden koszyk, aby przerzucać najczęściej co 10 minut. Dużo ziemi, kilka białych delikatne podciąganie zestawu.

Po 3 rzucie mocne branie i w podbieraku melduję się pierwszy leszczyk koło 30cm.

Metoda niestety bez efektu.

Koło godziny 9:30 zaczęli przyjeżdżać inni wędkarze. Okazało się, że to ci, którzy rano wybrali rzekę. Ludzi pełno, rybia aktywność zerowa. Warunki także się zmieniły. Rano była flauta, a teraz zerwał się wiatr. Najpierw w twarz, później na prawo, jeszcze później na lewo... masakra.
Brania ryb na szczytówce zamieniły się ze decydowanych, na lekkie pojedyńcze pociągnięcia czasem pół, czasem centymetrowe. Przy tak zmiennym wietrze, prawie niezauważalne. Metoda zamieniła się
W klasyka i wylądowała na 10m. Nadal zostałem przy jasnej metodowej mieszance, która dała leszcze już w drugim rzucie.

W pewnym momęcie szczytówka delikatnie drgnęła. 10 sekund przerwy i znowu jakby obtarcie. Ręką na wędce i w momencie przygiecia zacinam. Ryba zdecydowanie inna. Lepiej walczy, pływa w prawo, lewo. Hak 18 na przyponie 0.13 wymusił dłuższą zabawę i po paru ładnych minutach moim oczom ukazał się lin lekko ponad 40cm. Pływał już po powierzchni i straciłem czujność sięgając po podbierak. Wykorzystał tę chwilę i zaparkował w krzaczorach pod moimi nogami. 3 razy miałem go w podbieraku, lecz za każdym razem przez zaczep i badyle nie mogłem go wyciagnąć. Przy czwartej próbie wypiął się i tyle go widziałem. Łapy sie trzęsły przez nastepne 15 minut. Stary cwaniak.
Łowienie skończyłem koło 12 z rewelacyjnym wynikiem, bo oprócz jednego tyczkarza miałem kontakt z rybą a dokładnie 13.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2915 dnia: 18.11.2019, 10:18 »
Czyli pięknie :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2916 dnia: 18.11.2019, 19:01 »
Marcin jak tyczkę objechałeś feederem, to jesteś mistrz :beer: :bravo:

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2917 dnia: 18.11.2019, 19:09 »
Podczas niedzielnego GP Wielkiej Brytanii mechanikom Red Bulla udało się zmienić opony w bolidzie Pierre'a Gasly'ego najszybciej w historii Formuły 1. Ja dzisiaj pobiłem rekord w rozkładaniu i składaniu stanowiska. Pojeździłem sobie wzdłuż Odry i szukałem nowych miejscówek z dala od zgiełku i "kwiatu wędkarstwa", który potrafi zepsuć najlepszy dzień. Trzy miejscówki sprawdzone, kolejne wytypowane. Szału nie było, ale czasami trzeba poświęcić trochę czasu na poszukiwanie nowych miejsc. 8)
Pozdrawiam Bartek
















Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2918 dnia: 18.11.2019, 19:49 »
Bartku jak masz zbudowany zestaw? Pletka, boczny trok, skrętka, strzałówka? Pochwal się.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2919 dnia: 18.11.2019, 20:00 »
Bartku jak masz zbudowany zestaw? Pletka, boczny trok, skrętka, strzałówka? Pochwal się.

Słońca Życzę
Plecionka 0,06mm , strzałówka 0,26mm, Feeder link 5cm i skrętka zakończona szybkozłączką




Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2920 dnia: 18.11.2019, 20:03 »
Dziękuję

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2921 dnia: 18.11.2019, 20:06 »
Dziękuję

Słońca Życzę
A proszę bardzo. :)

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2922 dnia: 18.11.2019, 22:14 »
Wczoraj udało mi się wyskoczyć na parę godzin na Turawę :narybki:
Nadzieje były na :fish:
Niestety, niewiele się działo i pierwszy blank w tym sezonie ;) Sezon feederowy zakończony, przynajmniej u mnie,teraz byle do wiosny :)
Jedynie mysz polna dość intensywnie żerowała na odrobinie zanęty :D



Plecionka 0,06mm , strzałówka 0,26mm, Feeder link 5cm i skrętka zakończona szybkozłączką

Tak trochę poza tematem :) Jaka długość skrętki? Długość poniżej dolnej krawędzi koszyczka?


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2923 dnia: 18.11.2019, 22:23 »
Marcin jak tyczkę objechałeś feederem, to jesteś mistrz :bravo:
Zbieg okoliczności. A raczej wiele. Ryba odsuneła się od brzegu, bo woda nie przypomina już pomidorowej, tylko rosół. Po za tym kolega z koła łowił jakieś 50m dalej, gdzie jest dużo głębiej. Przy wzroście temperatury o 7' względem ostatniego tygodnia i słonecznej pogodzie ryba szuka tego płytszego kawałka. Najlepiej z dala od brzegu. Z drugiej strony nikt mu tam siadać nie kazał

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2924 dnia: 18.11.2019, 22:27 »
Wczoraj kontynuowałem jesienne zmagania z kanałem ż. Postawiłem na zanętę leszczową Trapera zmelasowaną i wzbogaconą mrożoną pinką, a na drugiej linii bardziej ubogo zanęta z ziemią. Ta druga opcja okazała się kompletnie nieskuteczna.
Może za mało podałem, może nie w to miejsce, a może bez robaków? W każdym razie w 2,5 h wędkowania wpadło tylko 3 leszczyki, parę uklejek i na osłodę jeden lin.
Ten naprawdę mnie ucieszył, bo to rzadkość o tej porze roku z tej wody.
Jeszcze liczę na lepsze wyniki przed zimą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,

Tomek