Autor Wątek: Zestawy gruntowe na martwą rybkę  (Przeczytany 148501 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #120 dnia: 07.10.2016, 22:33 »
Z filmiku tego wynika, że boczny trok do ciężarka jest z żyłki (na podanym wcześniej przez Ciebie schemacie, zaznaczony kolorem czerwonym) i takie zestawy stosowałem już dawno ze zmiennym szczęściem przy wyciąganiu ich z wody. Nie wiem dlaczego jeszcze nie zaprojektowali (Anglicy?) sztywnych bocznych troków, które naprawdę będą antysplątaniowe, tylko muszę je kupować w sklepie elektrycznym :P. Mimo wszystko dzięki za link do filmu.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #121 dnia: 08.10.2016, 09:42 »
Pewnie Twoja metoda lepiej się sprawdzi jeżeli chodzi o splątania ale chyba gorzej posłać taki zestaw na większą odległość. Dodam że na martwą rybkę łowie sporadycznie ale zaprezentowany sposób do tej pory sprawdza się jak najbardziej.
Łowię także podobnym zestawem foxa z podwodnym spławikiem w sumie zasada podobna i także nic się nie plącze. Gdyby ktoś był zainteresowany to polecam obejrzeć ten krótki film.


Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #122 dnia: 03.07.2017, 21:43 »
Kumotry czy ten hak nie ma za długiego trzonka (około 3 cm), chodzi i o grunt z trupkiem na sandałka?

Obraz wstawiony przez użytkownika przestał się wyświetlać:
https://s18.postimg.org/vodkrqind/IMG_20170703_213455437.jpg
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #123 dnia: 15.07.2017, 18:46 »
Myślę,że nie będzie to w niczym przeszkadzać.
Krzysztof

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #124 dnia: 15.07.2017, 19:24 »
Czy ciężarek ma być zakotwiczony na dnie?

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #125 dnia: 16.07.2017, 10:44 »
zwykły przelotowy 30g na rurce dla mniejszego oporu
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #126 dnia: 26.07.2017, 09:53 »
Przedstawiam mój zestaw na drapieżnika.

Materiały użyte to: Stary spławik, przycięta rurka anty splątaniowa, kawałek plecionki, krętlik, klej super glue.
Zastosowanie rurki  usztywnia zestaw, wynikiem czego jest brak jakichkolwiek splątań. :)

W przypadku pytań służę pomocą, jestem też otwarty na jakieś sugestie.

pozdrawiam
Tomek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #127 dnia: 26.07.2017, 10:53 »
Zestaw ogólnie spoko, ale na pewno dla lepszego kamuflażu pod wodą, przemalowałbym spławik na czarno lub zielono. Do tego, zamiast krętlika szybkiej wymiany zastosowałbym przelotowy pierścień z szybką agrafką (z prawej strony):



Krętliki można wkleić na obu końcach rurki, bez użycia plecionki.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #128 dnia: 26.07.2017, 19:47 »
Zestaw ogólnie spoko, ale na pewno dla lepszego kamuflażu pod wodą, przemalowałbym spławik na czarno lub zielono. Do tego, zamiast krętlika szybkiej wymiany zastosowałbym przelotowy pierścień z szybką agrafką (z prawej strony):


Krętliki można wkleić na obu końcach rurki, bez użycia plecionki.
Co do spławika to jest plan na przemalowanie, tak jak piszesz, ogólnie zestaw powstał na szybko nad wodą. Dzięki za podpowiedź co do pierścienia, muszę się rozejrzeć za tymi akcesoriami.
Tomek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #129 dnia: 01.10.2021, 13:02 »
Jaki obecnie jest najlepszy materiał przyponowy, by samemu zrobić sobie przypon?
Obecnie używam z dragona self-made Surfstrand, ale strasznie mi się skręca, wygina na stałe coś jak wolfram.
Widzę, że Surflon jest lepszy, ale znowu strasznie drogi - jest wart polecenia?
Łowię na żywą rybkę na kotwicę z gruntu głównie węgorz, sandacz (przyłów sum, szczupak) - zależy co się skusi 8)

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #130 dnia: 10.04.2022, 14:58 »
W tym roku chciałbym po raz pierwszy spróbować zapolować na drapieżnika na martwa rybkę lub żywca z gruntu. Będę łowił na Wiśle i może na Wieprzu.
Muszę w tym celu kupić jakieś wędzisko, bo te które posiadam maja cw. do 40 gramów i nadają się co najwyżej do przystawki.
Często proponowane jest w tym celu wędzisko karpiowe 3,60 o ugięciu 3 lub 3,5lbs. Znalazłem jeszcze takie dwa mocne teleskopy:
https://www.wedkarski.com/wedki/23236-wedka-eclatis-power-tele-jaxon.html
https://www.wedkarski.com/wedki/23181-wedka-tenesa-tele-strong-jaxon.html,
które wydają się być sensowną alternatywą, mając w głowie opcję z zarzuceniem wątroby i próbą złowienia suma.
Wiem, ze najlepiej byłoby kupić jakiś bardziej wyszukany kij do martwej rybki (np. brzanówkę) i osobny kij typowo sumowy, ale na początek nie chcę wydawać tyle pieniędzy, bo nie wiem, czy takie łowienie mi się spodoba.
Stąd pytanie do bardziej doświadczonych, czy wybrać któryś z teleskopów z linków, czy jednak lepiej karpiówkę.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #131 dnia: 10.04.2022, 17:57 »
W tym roku chciałbym po raz pierwszy spróbować zapolować na drapieżnika na martwa rybkę lub żywca z gruntu. Będę łowił na Wiśle i może na Wieprzu.
Muszę w tym celu kupić jakieś wędzisko, bo te które posiadam maja cw. do 40 gramów i nadają się co najwyżej do przystawki.
Często proponowane jest w tym celu wędzisko karpiowe 3,60 o ugięciu 3 lub 3,5lbs. Znalazłem jeszcze takie dwa mocne teleskopy:
https://www.wedkarski.com/wedki/23236-wedka-eclatis-power-tele-jaxon.html
https://www.wedkarski.com/wedki/23181-wedka-tenesa-tele-strong-jaxon.html,
które wydają się być sensowną alternatywą, mając w głowie opcję z zarzuceniem wątroby i próbą złowienia suma.
Wiem, ze najlepiej byłoby kupić jakiś bardziej wyszukany kij do martwej rybki (np. brzanówkę) i osobny kij typowo sumowy, ale na początek nie chcę wydawać tyle pieniędzy, bo nie wiem, czy takie łowienie mi się spodoba.
Stąd pytanie do bardziej doświadczonych, czy wybrać któryś z teleskopów z linków, czy jednak lepiej karpiówkę.
Karpiówka będzie ok, ale raczej celowalbym w 2,75lb. Na wątróbkę to raczej sumiki a nie sumy 🙂. Ja mam feedery do 150 i na nie łowię, sumy do 15kg wyjeżdżają bez większego problemu.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #132 dnia: 11.04.2022, 19:36 »
Dzięki za poradę.
Miałem dziś w rekach ten teleskop Tenesa (zdecydowanie to nie jest to) i kilka karpiówek (niektóre fajne). Od zaprzyjaźnionego sprzedawcy również dostałem poradę bym rozważył feedera do 150g, ale w tym konkretnym zastosowaniu jakoś tego nie czuję.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Zestawy gruntowe na martwą rybkę
« Odpowiedź #133 dnia: 20.04.2022, 12:10 »
Wybrałem Daiwę Megaforce Tele 3,90 cw. 40-90g. Mniej pałowata niż karpiówki, które macałem, ale moc w dolniku czuć.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting