Autor Wątek: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?  (Przeczytany 3862 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: 05.05.2023, 19:05 »
Zalinkuj tego konkretnego Prestona bo są trzy Inception'y w ofercie, proszę.

Chyba najlepszy jest film:

Ogólnie trudno o kosz który mieści wiele rzeczy, w tym tych większych, ja znalazłem tylko jeden, to już kolejna odsłona. Minusem jak dla mnie jest otwieranie dużej szuflady tylko z jednej strony a nie z dwóch, co jest bardzo niepraktyczne, bo aby dotrzeć do tego co po skrajnej stronie, trzeba ją mocno wysunąć, a tu problemem są rzeczy na tackach. Ale rzeczy wchodzi naprawdę dużo, dla mnie to głównie magazyn przynęt i wszelkich koszyków. Nie muszę mieć więc żadnych ekstra pudeł i łatwiej mi jest się zorganizować, a miejsca zawsze za mało :)

Lucjan

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: 05.05.2023, 19:36 »
Mega pojemny, faktycznie, nie wiem który kosz mógłby się z tym równać pod tym względem.  Ja rozważam tego Matrixa
W 15:08 jest pokazany dolny zasobnik kosza, też można coś tam upchać zwłaszcza gdyby dołozyc dodatkowe ścianki. W tym Matrixie podoba mi się mega głęboka szuflada. Dochodzę do wniosku, że najprościej mają reprezentanci firm, oni zawsze wiedzą jaki kosz wybrać:)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: 05.05.2023, 20:58 »
No cóz kazdy ambasador marki chwali swoje :) po czym po zmianie marki chwali nowe ;D :P
Jeszcze raz :
- im szerszy kosz miedzy nogami przednimi tym lepiej
- nogi regulowane wysuwane stopki lepiej
-  szersze stopki lepiej
- boczna szuflada lub 2 lepiej
- poziomica lepiej
- łatwy montaż układu transportowego lepiej
- siedzisko lub fotel ? to już zalezy od preferencji
i już wiesz że "najlepszejszy" dla Ciebie to ....... :D ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: 05.05.2023, 21:49 »
Ja tam żadnym ambasadorem marki nie jestem, dla mnie Preston to oczywiste plusy, ale ten model, nie żaden Absolute :)

Co do rzeczy jakie wymieniłeś, to niespecjalnie do mnie przemawia montaż układu transportowego, zamiast takich rozwiązań lepiej sprawić sobie wózek, dla mnie numerem jeden jest MAP barrow z koszem dużym z przodu, po prostu mega wypas, do tego to opcja, gdzie można całość wydłużyć, do tego rozkręcić całość i zapakować do pokrowca jak się ma mniejszy samochód.
Lucjan

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: 05.05.2023, 22:06 »
Potwierdzam wysoką przydatność wózka Mapa i całkiem sporą dzielność terenową. Specjalnie trochę pojeździłem po lesie i wózek "idzie" :) Składanie i rozkładanie Mapa bardzo szybkie. 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #35 dnia: 05.05.2023, 22:11 »
Dlatego napisałem układ transportowy " Łatwy montaż " osobiscie tez posiadam wózek niestety Preston :D ;D :P
Jedni wola układ transportowy, inni wózki, taczki czy platformy. 8)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline piotr82

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 305
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Powiat Krasnystaw
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #36 dnia: 06.05.2023, 05:25 »
Nie ma idealnego kosza a o cenach nie będę wspominał bo teraz to przerost formy nad treścią nawet jeśli chodzi o te wygrane na zawodach.Dla mnie podstawową kwestią jest serwis czyli części zamienne😁

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #37 dnia: 06.05.2023, 07:06 »
Nie ma idealnego kosza a o cenach nie będę wspominał bo teraz to przerost formy nad treścią nawet jeśli chodzi o te wygrane na zawodach.Dla mnie podstawową kwestią jest serwis czyli części zamienne😁

Masz rację, jednak wg mnie mało ludzi zauważa, że większość koszy, a zwłaszcza te proponowane przez brytyjskie firmy, jest pod tyczkę i pod starty w zawodach, czyli gdzie łowi się na jedną wędkę. Ja rzadko biorę w takich udział, może kilka razy w roku, reszta to łowienie dwoma wędkami, chyba, że jestem na wodzie gdzie jest bardzo duża ilość ryb, ale to znowu jest nudne. Najchętniej widziałbym kosz, gdzie mam dwie szuflady wysuwane na bok i cztery do przodu, na tyle wysokie, aby zmieścić koszyk feederowy. I wtedy ma się wszystko pod ręką,  nie trzeba tego umieszczać na tackach. Niestety, tak nie jest, więc trzeba wchodzić w duże tacki aby to pomieścić. Tak sobie narzekam :) Szkoda, że ktoś nie pomyśli o tym, że łowi się dwiema wędkami lub chce mieć w koszu magazyn, nie tylko na drabinki z zestawami. Taki Maver, który robi dobre kosze, może zaoferować coś takiego, ale oznacza to dokupienie elementów, i cena robi się kosmiczna trochę. Mój Preston z komorą, w poprzedniej wersji, mógłby mieć dwie szuflady więcej, kosztem mniejszej komory, i byłbym w siódmym niebie.
Lucjan

Offline mariola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #38 dnia: 07.05.2023, 09:23 »
Mega pojemny, faktycznie, nie wiem który kosz mógłby się z tym równać pod tym względem.  Ja rozważam tego Matrixa
W 15:08 jest pokazany dolny zasobnik kosza, też można coś tam upchać zwłaszcza gdyby dołozyc dodatkowe ścianki. W tym Matrixie podoba mi się mega głęboka szuflada. Dochodzę do wniosku, że najprościej mają reprezentanci firm, oni zawsze wiedzą jaki kosz wybrać:)

Miałem identyczny, z dodatkową kasetą 90 mm robi robotę i wszystko jest na miejscu. Sprawdzałem wczoraj XR Pro kolegi, ten jest jednak siłą rzeczy bardziej stabilny, ale wygląda ogromnie. No i siedzisko w obu modelach jest po prostu twarde. Kupuj taki jak Ci się podoba. Dla mnie musi być nieduży i Guru 2.0 nim jest.

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #39 dnia: 07.05.2023, 19:40 »
Oki, na chwilę obecną rozważam tylko dwa modele- Preston Inception (ale nie Station) i Matrix XR36 Compact. Oba na ramie H, oba mają możliwość regulacji wysokości góra-dół, do obu można dokupić dodatkowe szuflady i siedzisko z oparciem. Inception sporo lżejszy i tańszy.

Offline Uczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #40 dnia: 08.05.2023, 00:49 »
Jestem posiadaczem tego Matrixa XR36 Comp w kolorze czarnym. Dorzucę swoje odczucia bo użytkuję go już 3 sezon :). Mogę potwierdzić to co pisał wcześniej mariola. Kosz jest szeroki ale kompaktowy i bardzo zgrabny. Siedzenie nie należy do najbardziej miękkich, to prawda ale nie zauważyłem niewygody podczas użytkowania. Jak dla mnie, kosz jest bardzo stabilny mimo konstrukcji ramy "H". Wszystkie dociski trzymają bardzo ale to bardzo solidnie. Nie zauważyłem problemu ze zsuwającymi się nogami(ważę 95kg). Mamy dwie poziomice - jedna przy siedzisku, druga na podnóżku. Całość jest naprawdę dobrze spasowana a i podnóżek to kawał solidnej roboty. Ma fajny i szybki system wysuwania i demontażu. Okupione jest to niestety sporą wagą jak na typ bez ramy - wersja Pro jest naprawdę cholernie ciężka.
Sam miałem dylemat podczas zakupu i rozważałem wymieniany tutaj Preston Inception oraz tego Matrixa. Tak jak wcześniej wspominałeś Herman, kosze ze stałą ramą niosą ze sobą "problem" z wysokością siedzenia podczas stosowania dodatkowych kaset. Dla mnie właśnie istotne było, aby móc regulować wysokość siedziska tak jak chcę, bez oglądania się na dokładane kasety czy dokupienie i montaż siedziska obrotowego z oparciem. Posiadam takowe na dłuższe zasiadki i btw. szczerze polecam :) Przy swoim wzroście 191 cm chciałem zachować odpowiednią wysokość siedzenia i kąt zgięcia kolan aby zachować komfort łowienia i zadbać o swoje nogi, plecy i kręgosłup - to o czym wspominał Luk.

Wybór padł właśnie na XR Comp, stwierdziłem, że skoro idę już w ramę H to chcę uzyskać maksimum stabilności tam gdzie się da a więc nogi 36mm zamiast 30.
W zestawie mamy kasetę z całkiem pojemną szufladą na różne akcesoria - trzymam tam koszyki, podajniki, podsatwowe przynęty i resztę akcesoriów i gratów. Gdy braknie miejsca zawsze można dokupić kolejną :)
Patrząc na obecne ceny to nie powiem nic odkrywczego ale - tanio to już niestety było :( Mi udało się go kupić na promocji za 2100zł.
Podsumowując, kosz jest naprawdę bardzo fajny, szeroki, wygodny w użytkowaniu, bardzo stabilny. Łatwy do transportu w mniejszych autach(możemy obniżyć całą bazę właśnie dzięki ramie H :) )
Jedyny mały minus to waga ale myślę ze w zamian za to dostajemy bardzo bardzo dobrą stabilność.

Szczerze polecam, kupiłbym go drugi raz gdybym ponownie stał przed wyborem kosza.



Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #41 dnia: 08.05.2023, 07:34 »
Ładnie napisane, dziękuję, Kolego :)

Offline mariola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Kosz wędkarski Anno Domini 2023. Jaki wybrać?
« Odpowiedź #42 dnia: 09.05.2023, 21:37 »