Autor Wątek: Zdjęcia ryb  (Przeczytany 2219 razy)

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Zdjęcia ryb
« dnia: 03.01.2015, 22:57 »
Wlasnie sobie przejzalem forum i zobaczylem jedno zdjecie z leszczem taplajacym sie w trawie.
Moja sugestia jest taka - promujmy catch & release i zdjecia ryb albo na macie do odhaczania albo przy/w wodzie. Z zakazem zdjec leszczy czy ploteczek na patelni albo taplajacych sie gdzies w piachu na plazy.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2015, 23:04 »
promujemy  catch & release, ale nikogo nie zmusimy do wypuszczania ryb i każdy robi jak uważa.
Krzysztof

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2015, 23:29 »
Myślę, że punkt 7. Regulaminu o tym też traktuje:

Cytuj
7. Zdjęcia przedstawiające złowione ryby, mogą być zamieszczane jeżeli zrobione są nad wodą - i mają pokazywać je w stanie żywym i w dobrej kondycji. Brak poszanowania dla ryb może spowodować wykasowanie zdjęcia przez redakcję. Wyjątkiem są zdjęcia pokazujące negatywne wydarzenia jakie miały miejsce na łowisku (skażenie wody, przyducha itp.). Prosimy o propagowanie szacunku dla ryb i innych zwierząt!

Myślę, że ciężko tutaj wprowadzić jakieś sztywne reguły. Administracja stara się wykazywać wyczuciem i jeśli dany użytkownik ewidentnie nie szanuje ryb i przyrody, to z pewnością zostanie ostrzeżony.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2015, 23:36 »
Myślę, że punkt 7. Regulaminu o tym też traktuje:

Cytuj
7. Zdjęcia przedstawiające złowione ryby, mogą być zamieszczane jeżeli zrobione są nad wodą - i mają pokazywać je w stanie żywym i w dobrej kondycji. Brak poszanowania dla ryb może spowodować wykasowanie zdjęcia przez redakcję. Wyjątkiem są zdjęcia pokazujące negatywne wydarzenia jakie miały miejsce na łowisku (skażenie wody, przyducha itp.). Prosimy o propagowanie szacunku dla ryb i innych zwierząt!

Myślę, że ciężko tutaj wprowadzić jakieś sztywne reguły. Administracja stara się wykazywać wyczuciem i jeśli dany użytkownik ewidentnie nie szanuje ryb i przyrody, to z pewnością zostanie ostrzeżony.
Mateusz doskonale wyraził podejście redakcji forum i jej zasady ! Myślę że jakikolwiek fundamentalizm i eXtremalne podejście przysporzy nam więcej wrogów niż sojusznikóW! Głośmy dobrą nowinę! ;) ;) :) Ale podejście talibów omijajmy!! :-\ :-\ :-\
Arek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #4 dnia: 03.01.2015, 23:47 »
Bez przesady z tą trawą
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2015, 23:51 »
 ;)
Bez przesady z tą trawą
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2015, 23:54 »
 ??? Jak nie trawa to konopie  ;)

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #7 dnia: 04.01.2015, 00:52 »
Nie rozumiem dlaczego niby mokra trawa( na której żadnej rybie krzywda się nie stanie) jest złym miejscem by jej szybko fotkę zrobić . Na pewno trawa jest lepsza niż wnętrze siatki czy podbieraka w której ryba będzie sie wić i ocierać ze śluzu i łusek
Pozdrawiam - Gienek

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zdjęcia ryb
« Odpowiedź #8 dnia: 04.01.2015, 00:54 »
A to sorki - nie doczytalem regulaminu :P

Chyba spedzilem za wiele lat w Anglii bo tam wazniejsze od calej otoczki pt ''jak przechytrzyc rybe'' jest ''jak jej (rybie) najmniej zaszkodzic'' - czyli gumowane bezwezlowe podbieraki, maty do othaczania, bezzadziorowe haczyki, nietoksyczne ciezarki itd itd. Ale hej - oni (Angole) maja ryby w wodach o ktorych my w Polsce mozemy tylko pomarzyc (albo ogladac filmy Luka tudziez samemu tam wyjechac:)  a my za to w Polsce mamy opowiesci naszych dziadkow z cyklu jakie to kiedys ryby byly u nas :P
Ale to tylko moje (niestety) wypaczenie 8)