Autor Wątek: Nowa zanęta Lorenca do method feeder  (Przeczytany 71259 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #120 dnia: 13.01.2016, 21:35 »
Bardzo się cieszę, że mamy, co testować i ja naskrobię coś dopiero jak przetestuję parę razy na łowisku teraz to mogę tylko powiedzieć tak mam nadzieję, że za ceną idzie, jakość.
Robert

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 944
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #121 dnia: 13.01.2016, 21:35 »
Ok.
W 2016 mam właśnie plan 40 wyjazdów (to będzie rekord od wielu lat). ;)
Mnie się wydaje, że generalnie decyduje Komplet czyli: zanęta np. MMM + pellety 1,5 lub 2 mm + konopie + coś tam jeszcze.
I wzorem MjMaćka trzeba to jeszcze mieszać i ciągle na nowo kombinować.
I najlepiej mieć ze dwa różne rodzaje, albo jak się jedzie na dłużej ze trzy.
A jeszcze kombinowanie z przynętami.
Po powrocie do domu człowiek jest wykończony zamiast zrelaksowany. ;)
;)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #122 dnia: 13.01.2016, 21:38 »
Nie da rady to banda zakochanych w sobie,członków ,świty z koła -spławikowców( ogólnie banda chamów).Już pisałem sutuacje jak na koniec sezonu ,wpadłem z pickerkiem na płotki to mi powiedzieli "że sezon na grunt sie skończył,zabieraj manele "Chu..............e >:O

SZOK !!  Aż mało co z fotela nie spadłem !! Chciałbym żeby ktoś mi tak powiedział , oj chciałbym :) :D
Z poważaniem Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #123 dnia: 13.01.2016, 21:39 »
Wam naprawdę tak fantastycznie działa MMM ?? przecież to składowo najsłabsza zanęta z SB , a porównujecie widzę tutaj wszystko do MMM , owszem najbardziej popularna póki co , a to również firma SB zawdzięcza produkcjom Luka :bravo: :bravo:, jak dla mnie i znam również opinie często łowiących to coraz gorszy chłam w MMM :) zauważam ,że to nie tylko moje zdanie a zdanie łowiących częściej niż "piszących"


Dżamukka, angielskie ryby lubią MMM cały czas na takim samym poziomie :D Jak pisałem, Swim Stim jest lepszy, zwłąszcza w wersji betainowej  czy krylowej. Ale idę z Toba o zakład, że łowiąc na dobrym łowisku, w ten sam sposób, różnic wielkich nie będzie :D  Jakby nie było w sklepach w UK MMM to podstawa, schodzi najczęściej. Ma ten plus, że można ją stosować do wszystkich sytuacji, na rzekę, do Metody, na komercję, do spod miksów, na brzanę, na leszcza, karpia, lina. To zanęta uniwersalna. Oczywiście,  że są zanęty lepsze, dopasowane do danych gatunków lepiej. Do F1, do leszcza, pod brzanę, pod lina, pod karpia przy brzegu itd.  Łowisz na zawodach, więc liczą się szczegóły. Ogólnie zastanawia mnie tylko ten 'chłam'  - lekka przesada. Ja przynajmniej nie zauważyłem żadnej różnicy.

Jakby co, to dodam, że nie łowię na zawodach, więc w filmach nie potrzebuję 'najlepszego' z miksów. Sam wzbogacam go o to i tamto :) Jak Sonubaits mi prześle do testów swoje zanęty - chętnie je zaprezentuję :)

Ale podsunąłeś mi dobry temat na kolejne testy :thumbup:
Lucjan

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #124 dnia: 13.01.2016, 21:46 »
 Składnikowo no niestety MMM słabo wypada, także napisałem że to najbardziej popularna zanęta SB, ale jak słusznie zauważyłeś uniwersalna nie koniecznie wystarcza do tego aby osiągać na przeróżnych łowiskach jak najlepsze wyniki :) Jak również  pisałem stosuje SB lecz no raczej inne niż MMM który dość często jako bazę używam do wstępnego nęcenia. Które w wielu przypadkach mojej taktyki ma wręcz odrzucić rybke w miejsce w którym chcę ją łowić :)

 Nowa produkcja LUK :thumbup: czekamy

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #125 dnia: 13.01.2016, 21:48 »
Temat się rozkręca jak "zakrątka" od słoika :P

Ja nie zmieniam swojego "menu" dla rybek mimo że jest parę osób które już nie mogą się doczekać z dostępnością Lorpiowej zanęty i zostaję przy zanętach z UK. Najbardziej mi "pod pasowały" i u mnie rybki je uwielbiają , więc po co zmieniać coś co się idealnie sprawdza.
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #126 dnia: 13.01.2016, 22:07 »
Tak się zastanawiam czy np. takie firmy jak Traper, Jaxon i Lorpio można porównywać do Dynamite czy Sonu ??
 
Bo zanęty z Trapera czy Jaxona to nie kupiłbym nawet jakby były po 5 zł ;) A za zanęty z D. i S. to zapłaciłbym nawet 10 zł więcej ;)
Z poważaniem Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #127 dnia: 13.01.2016, 22:22 »
Co by w tym temacie nie napisał. Mnie najbardziej cieszą wypowiedzi Luka. (Paweł zna moje zdanie) Lucjan ? Dziękuję. Uzasadniona ,konkretna obiektywna ocena . Bez cienia krytyki. O co kaman? Pożyjemy ocenimy. Jestem wdzięczny za takie podejście. Kwas między nami często o to wynikał. Przyznaję się do błędu. Lucek! Ja w szczególności czekam na twoją ocenę tych zanęt. Oczywiście jestem cierpliwy!Będziesz w kraju,po testujesz! Sprawdzisz u siebie i napiszesz! Ufam twojej ocenie!
Arek

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #128 dnia: 13.01.2016, 22:25 »
:thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #129 dnia: 13.01.2016, 22:42 »
Arek, czlowiek się zmienia... :)

Ja się cieszę, że jest postęp w Polsce. Lorpio już dawno powinien mieć coś takiego, razem z pelletami :) Co ważne, za niedługo powinniśmy widzieć już zanęty oparte na przepisach polskich firm lub wędkarzy. Mielone pellety i mączki rybne można łączyć z konopiami, mielonymi pelletami owocowymi, kombinować z kolorem, różnymi dodatkami. Po prostu przestrzeń pomiędzy firmami zachodnimi a polskimi się zmniejsza, można nawet przegonić Wyspiarzy z czasem!
Te zanęty Trapera to tez ciekawy pomysł, aczkolwiek w UK się nie sprawdził. Dynamite miał gotowy do użycia miks do Metody ale nie zauważyłem aby schodził... Ale w Polsce to może się przyjąć. Na sesje 'na szybko' jak znalazł!
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #130 dnia: 13.01.2016, 23:00 »
Arek, czlowiek się zmienia... :)
...
Te zanęty Trapera to tez ciekawy pomysł, aczkolwiek w UK się nie sprawdził. Dynamite miał gotowy do użycia miks do Metody ale nie zauważyłem aby schodził... Ale w Polsce to może się przyjąć. Na sesje 'na szybko' jak znalazł!
Lucjan i tu masz rację. :) No komercji gdzie łowię często przychodzą ludzie z małym dziećmi i są to tak zwani „Niedzielni Wędkarze” Przychodzą często tak z marszu i nie mają pojęcia wielkiego o wędkowaniu oni tylko chcą miło spędzić czas i taka gotowa zanęta jest dla nich zbawieniem.
Robert

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #131 dnia: 13.01.2016, 23:05 »
Arek, czlowiek się zmienia... :)
...
Te zanęty Trapera to tez ciekawy pomysł, aczkolwiek w UK się nie sprawdził. Dynamite miał gotowy do użycia miks do Metody ale nie zauważyłem aby schodził... Ale w Polsce to może się przyjąć. Na sesje 'na szybko' jak znalazł!
Lucjan i tu masz rację. :) No komercji gdzie łowię często przychodzą ludzie z małym dziećmi i są to tak zwani „Niedzielni Wędkarze” Przychodzą często tak z marszu i nie mają pojęcia wielkiego o wędkowaniu oni tylko chcą miło spędzić czas i taka gotowa zanęta jest dla nich zbawieniem.
Ale zbawieniem na co Robercie? Jesli chca pokazać jak złowić rybę swoim dzieciom? to własnie sprawdzoną mieszankę powinni kupić na ten jeden wyjazd w wakacje! Nie sądzisz?
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 748
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #132 dnia: 13.01.2016, 23:09 »
Ja widzę, że Jaxon też ma już w swojej ofercie takie zanety jak Traper. A więc jednak rewolucja się dokonuje :)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #133 dnia: 14.01.2016, 05:54 »
Rewolucje są wskazane, bo inaczej nie zdobędą nowych klientów ;)
Krzysztof

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #134 dnia: 14.01.2016, 08:42 »
Traper na zlecenie Jaxona robi im wszystkie zanęty,ziarna próźniowe itd.. Tak powinno być są bardzo dobre firmy produkujące kulki zanętowe i przynętowe i wiele firm z europy bierze towar od nich tylko pod swoją banderą a klienci później piszą o testach tych kulek że jedne są gorsze lub lepsze a to jest to samo o taka polityka tak samo będzie z zanętami ;)