Autor Wątek: Zakup auta na ryby  (Przeczytany 104534 razy)

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #630 dnia: 23.04.2017, 11:42 »
Nie rzuca przy zmianie biegu?
Przy zmianie biegów nic się nie dzieje.
Może bardziej było czuć, że sprzęgło jest mniej "maślane" i że w takim razie będzie problem w korku, ale nic takiego nie odczuwam, albo się przyzwyczaiłem, żonka nawet nie zauważyła, że coś jest inaczej. :)  Odczułem za to 1,5k bo w kieszen zostało. :)
Tarcza jest masywniejsza przy sztywnym, sprężyny są potężne i to chyba one przejmują zadania dwu masy. Tarcza z dwu masy wyglądała jak nówka, docisk też spokojnie by latał, a dwu mas szrot. :(
Tomsza

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #631 dnia: 23.04.2017, 12:22 »
Nic mnie już nie zdziwi w takim razie.
Znalazłbym jeszcze to i owo

Pospałeś?


Muszę posłuchać tego dwumasa, choć szwagier się zna i jakby coś było nie tak to powiedziałby mi przecież.

Zastanawiam się czy oddać ją od razu do prania czy poczekać do lata?

Jeżeli chodzi o pranie tapicerki, to zajmowałem się tym kilka lat i mogę powiedzieć , że lepiej jest prać latem, wszystko suche jest błyskawicznie i nie trzeba jeździć z ręcznikiem pod dupą zanim wyschnie, lub suszyć auta włączając silnik i odpalając ogrzewanie na maksa :)

Odnośnie dwumasy, wymieniałem ją w moim vw b6.20 tdi przy 290 tys, to kiedy mamy wymienić zależy od tego jak ktoś wcześniej użytkował auto, u jednym po 80 tys u drugim przy 200 tys się wymienia, nie ma na to zasady jak z przynętą na rybach, u jednych szybciej weźmie u jednych później :). Koszt to 3 tys razem z regeneracją łożyska oporowego na skrzyni. A teraz trzeba swoje "Odjeździć" tzn to co się włożyło :), ogólnie wbrew wszystkim złym opinią polecam silnik 2.0 tdi :)
Krzysztof

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #632 dnia: 23.04.2017, 12:55 »
Łukasz - Arek jest bardzo sentymentalny :). Wiec nie dziw mu sie ze tak pisze. Samego mnie dopada czasem nostalgia - to chyba przychodzi z wiekiem :P

Wakt faktem że "piękno" to pojęcie względne. To samo tyczy sie użytkowania danego przedmiotu jeden będzie zadowolony, drugi będzie psy wieszał, gdyż subiektywnie spogląda na dany przedmiot.

Wiec nie ma co gdybać nad tym, czy tamtym modelem, zdania są podzielone i sie nie dogadacie.
Jeździłem kiedyś eskortem/ami Psy wieszałam na forda ile wlezie. Powiedziałem sobie ze nigdy w życiu forda nie kupię.

W zeszłym roku zdechła mi Sorento - Na autostradzie, miałem jeden dzień na zakup auta, jak myślisz na co trafiło?
Tak , kupiłem focusa bo nie miałem wyjścia.
Jeżdżę nim rok mam za sobą już dwie wymiany oleju nic w niego po za  tym nie włożyłem, jeździ sie całkiem przyjemnie, ai na moc nie narzekam.

Wiec trudno tak od razu grzebać wszystko. Ponieważ ostatnio, pare dni temu ( i to nie pierwszy raz ) widziałem Mercedesa SKL czy jak mu tam leci :-[ na poboczu na awaryjnych a właściciel stał i czekał na ANWB.
Wiec nie ma co kampani toczyć przeciw danej marce. Są bardziej i mniej udane modele. ;D
Uff

A dodam ze kolega jeździ Toyotom avensis. W Polsce w serwisie oczy otwierali jak sie dowiedzieli który to rocznik :P
Jaki to Focus? "Jedynka"?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

MrProper

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #633 dnia: 23.04.2017, 13:25 »
Tak 2004 rok 1,8 diesel, combi podniesiony.

Offline Seba

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie, Lubelskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #634 dnia: 23.04.2017, 14:56 »
Może coś takiego, oryginalny, tylko mało miejsca. :)
Jak dla mnie musiała by być przyczepka.

By w wędkarstwie sukces odnaleźć, na rybach częściej musisz być.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #635 dnia: 23.04.2017, 14:58 »
tak  2004 rok 1,8 diesel, combi podniesiony
I jak się sprawuje? Dużo w nim miejsca?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #636 dnia: 23.04.2017, 14:59 »
Coś takiego widziałem w Łagowie parę lat temu i sobie fotę zrobiłem :-D



MrProper

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #637 dnia: 23.04.2017, 15:33 »
tak  2004 rok 1,8 diesel, combi podniesiony
I jak się sprawuje? Dużo w nim miejsca?

Filip, ja mam zamontowana kratkę, co jest utrudnieniem dla przewozu kijków dwu składowych - brakuje trochę długości, aby mogły spocząć na podłodze wzdłuż. Po za tym miejsca wystarczająco dla dwóch wędkarzy ze sprzętem.
Po za tym autko hula jak ta lala. Wiadomo że mechanika musisz czasem odwiedzić, wymiana klocków płynów ustrojowych itp. Ja prócz opon na sam początek i oleju jeszcze nie włożyłem nic po za tym. A zrobiłem nim przez ten rok 40K km ( nie cały rok )
Dodam ze jakieś igiełki nie mam nie miałem czasu na to aby wybrzydzać, ma najechane 290K km i jest bez NAPu ( to taki rejestr kilometrów przejechanych) tam przy każdym przeglądzie są rejestrowane kilometry, i jak będzie coś sie nie zgadzało. Tego certyfikatu nie dostaniesz jako prawidłowy, tylko jako nie logiczny.

Pordzewiałymy nie jest - a dla mnie to jest najważniejsze.

Dodam tylko ze to był samochód roku, chyba 2000 - tak przynajmniej się dowiedziałem
A jest i czym przyłożyć, zbiera sie lepiej jak nie jeden benzynowy.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #638 dnia: 23.04.2017, 17:17 »
Dzięki :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #639 dnia: 23.04.2017, 17:43 »
Dodam tylko ze to był samochód roku, chyba 2000 - tak przynajmniej się dowiedziałem

W dwutysięcznym roku laureatem plebiscytu Samochód Roku była Toyota Yaris. Focus święcił triumf rok wcześniej.
Niech będzie, zaliczamy :)
Jacek

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #640 dnia: 23.04.2017, 17:50 »
Filip - jak na ryby to dla Ciebie minimum taki:
Pozdrawiam
Mirek

MrProper

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #641 dnia: 23.04.2017, 17:59 »
Dodam tylko ze to był samochód roku, chyba 2000 - tak przynajmniej się dowiedziałem

W dwutysięcznym roku laureatem plebiscytu Samochód Roku była Toyota Yaris. Focus święcił triumf rok wcześniej.
Niech będzie, zaliczamy :)
oj
tam oj tam ;)
Tolerancja błędu ze względu na wiek ;)

W badaniach IQ tez takie występują :-[

Offline ErZet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kaczyce
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #642 dnia: 07.05.2017, 16:48 »
Koledzy a co myślicie o fiat panda 4x4 ten od 2001 ?

aroo04

  • Gość
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #643 dnia: 07.05.2017, 19:16 »
Koledzy a co myślicie o fiat panda 4x4 ten od 2001 ?
Moim zdaniem bardzo dobry samochód. Fiat robi świetne samochody użytkowe. Panda w wersji 4x4 jest nieco podniesiona i co ważne, ma te dwa koła w napędzie więcej. Silniki standardowe, w zupełności wystarczające. Samochód raczej tani w eksploatacji, części łatwo dostępne, blacha też nie najgorsza. Jedyny minus to cena-wersje 4x4 Pandy są znacznie droższe od tych z napędem fwd.
Na ryby samochód świetny, mały, zwinny, byle gdzie nie zawiśnie ani też nie zakopie się. Sprzęt o ile nie jesteś spławikowcem wyczynowym ani profesjonalnym karpiarzem zmieścisz bez problemu.
Szczerze powiem, że może za jakiś czas sam takiego kupię :)

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakup auta na ryby
« Odpowiedź #644 dnia: 07.05.2017, 20:12 »
Koledzy a co myślicie o fiat panda 4x4 ten od 2001 ?
Moim zdaniem bardzo dobry samochód. Fiat robi świetne samochody użytkowe. Panda w wersji 4x4 jest nieco podniesiona i co ważne, ma te dwa koła w napędzie więcej. Silniki standardowe, w zupełności wystarczające. Samochód raczej tani w eksploatacji, części łatwo dostępne, blacha też nie najgorsza. Jedyny minus to cena-wersje 4x4 Pandy są znacznie droższe od tych z napędem fwd.
Na ryby samochód świetny, mały, zwinny, byle gdzie nie zawiśnie ani też nie zakopie się. Sprzęt o ile nie jesteś spławikowcem wyczynowym ani profesjonalnym karpiarzem zmieścisz bez problemu.
Szczerze powiem, że może za jakiś czas sam takiego kupię :)

Potwierdzam , śmigam na rybki pandzochą 1.3 mjet i daje radę a że to Van to i miejsca jeszcze więcej  , ceny części tańsze niż do roweru a pali tyle że taniej wychodzi niż 1.2 z lpg