Autor Wątek: Wędkarska pasja...:D  (Przeczytany 3878 razy)

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Wędkarska pasja...:D
« dnia: 20.01.2016, 16:01 »
Funkcjonariusze z poduszkowca Straży Granicznej ukarali mandatami czterech mężczyzn, którzy Volkswagenem Transporterem przekroczyli polsko-rosyjską granicę na zamarzniętym Zalewie Wiślanym.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19 stycznia) przed południem. Podczas patrolowania Zalewu Wiślanego strażnicy graniczni z poduszkowca SG-412 ustalili, że jeżdżący samochodem po zamarzniętym Zalewie Wiślanym czterej mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego przekroczyli wbrew przepisom granicę państwową.

Mężczyźni wjechali na terytorium Rosji na głębokość kilkudziesięciu metrów i po chwili znów znaleźli się po polskiej stronie.

Jak tłumaczyli, zrobili to nieświadomie, szukając miejsca dogodnego do połowu ryb. Za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom każdy z nich został ukarany stuzłotowym mandatem.

Artykuł przepisany z http://portalbraniewo.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2462%3Ajezdzili-po-zalewie-wislanym-az-do-rosji
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #1 dnia: 20.01.2016, 16:12 »
Haha nie no, juz nie mają się do czego przyczepić
Krzysztof

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #2 dnia: 20.01.2016, 17:22 »
No myślę, że jedyne co można to powiedzieć i co przychodzi mi do głowy to obecna sytuacja z imigrantami.. Myślę, że gdyby nie to wędkarze napewno by nie dostali tego mandatu.. ale to tylko moje zdanie. Zresztą wiadomo jakie są stosunki polsko-ruskie. Lepiej, że złapali ich nasi niż Ruscy. Bo mogło by to się gorzej skończyć :/

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #3 dnia: 20.01.2016, 17:28 »
Ale żeby tak samochodem na Zalew Wiślany? Kurde, to nie zima stulecia, tylko lekko mrozik przez dwa tygodnie trzymał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #4 dnia: 20.01.2016, 17:29 »
Szaleńców nie brakuje jak widać, nie ma ograniczeń w wyobraźni ludzi ;)
Krzysztof

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #5 dnia: 20.01.2016, 17:40 »
Ale żeby tak samochodem na Zalew Wiślany? Kurde, to nie zima stulecia, tylko lekko mrozik przez dwa tygodnie trzymał.

Co jak co, ale takiej zimy jaka teraz u nas panuje nie pamiętam od 2-3lat...Lód jest na prawdę pieklenie gruby, a ostatnio wędkując na lodzie można było zauważyć grubość lodu do 20 cm. Dodam, że wędkowałem tydzień temu, a zajście miało dnia wczorajszego :)
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #6 dnia: 20.01.2016, 17:58 »
Ale żeby tak samochodem na Zalew Wiślany? Kurde, to nie zima stulecia, tylko lekko mrozik przez dwa tygodnie trzymał.

Co jak co, ale takiej zimy jaka teraz u nas panuje nie pamiętam od 2-3lat...Lód jest na prawdę pieklenie gruby, a ostatnio wędkując na lodzie można było zauważyć grubość lodu do 20cm. Dodam, że wędkowałem tydzień temu, a zajście miało dnia wczorajszego :)

Co racja to racja.. U mnie długo utrzymywał się lód jak sprawdzałem około 3-5 cm. 4 dni później od wędkarzy słyszałem ze już ma prawie 20 :O Więc bardzo szybko przybrał na grubości. Dodam tylko, że w zeszłym roku nie miał nawet tych 3 cm...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #7 dnia: 20.01.2016, 18:08 »
Ja wszystko rozumiem. Ale to nie lodowe szlaki w Kanadzie. Kurde, samochodem na Zalew Wiślany? Na jezioro bałbym się wjechać :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

glizdziarz

  • Gość
Odp: Wędkarska pasja...:D
« Odpowiedź #8 dnia: 20.01.2016, 18:11 »
Polak potrafi. To, że dostali mandat za nielegalne przekroczenie granicy to pikuś. Powinni dostać jeszcze za spowodowanie zagrożenia zdrowia i życia.