Autor Wątek: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe  (Przeczytany 538131 razy)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2580 dnia: 06.10.2017, 08:50 »
Ja straciłem trampolinę :(

A w telewizji i radiu ostrzegali, sam pisałem. Z pogodą nie ma żartów i trzeba mieć to na oku...

W telewiziji i tak ważniejszy był mecz :P
Sam śledziłem kilka stron "burzowych" na fb i tak naprawdę, robią lepszą robotę niż tv.
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2581 dnia: 06.10.2017, 08:51 »
Witam kochani. I jak tam u was po nawałnicy? U mnie osobiście bez szkód, Ale działo się w okolicy :facepalm:
Arek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2582 dnia: 06.10.2017, 08:57 »
Trampolinę przechodziłem w zeszłym roku...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2583 dnia: 06.10.2017, 08:57 »
Witam kochani. I jak tam u was po nawałnicy? U mnie osobiście bez szkód, Ale działo się w okolicy :facepalm:
Kępno całe, oprócz tego, że zdrowo przedmuchane :D

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2584 dnia: 06.10.2017, 08:58 »
Dlatego mówiłem od dawna u mnie jest lepszy klimat, ani specjalnie nie wiało tylko padał kapuśniaczek, teraz piękna pogoda 14 C (w cieniu) i niebieskie niebo. Nic tylko jechać na ryby o 8:30 :P

Kadłubek gdzie Ty mieszkasz ?
Po drzewach, malutkim domku oraz cieniu uważam że na Podkarpaciu :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Kadłubek

  • Gość
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2585 dnia: 06.10.2017, 09:04 »
Po drzewach, malutkim domku oraz cieniu uważam że na Podkarpaciu :D :P

Gdzie Ty tam masz domek a do tego malutki? To jest system wentylacji sąsiada na dachu. Drzewa (2 plan) mają powyżej 20 metrów a cień bo widok na zachód o 8 rano.

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2586 dnia: 06.10.2017, 09:40 »
Ja straciłem trampolinę :(

Moja też pogięta  :(.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2587 dnia: 08.10.2017, 22:01 »
Byłem na nocce teraz z soboty na niedzielę syn Xawerego mnie odwiedził i siedział cała noc dodatkowo zapodawal mocnym deszczem >:O
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2588 dnia: 08.10.2017, 22:20 »
Dobrze, że to nie zechciał nas odwiedzić kuzyn Ksawerego z Karaibów ;)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2589 dnia: 09.10.2017, 21:04 »
http://krolowa-superstar.blog.pl/2017/10/09/prognoza-16-dniowa-triumfalne-wejscie-babiego-lata-beda-nawet-23-stopnie/

Jeszcze wędek nie chowajcie ;)
Cytuj
Babie lato i nawet 23 stopnie
Zupełna zmiana pogody nadejdzie od 13-14 października. Nad południową, a następnie południowo-wschodnią częścią Starego Kontynentu umiejscowi się centrum rozległego potężnego wyżu, który rozbuduje się na północ, obejmując środkowy obszar Europy. Tymczasem nad Atlantykiem i Wyspami Brytyjskimi w dalszym ciągu kotłować się będzie od głębokich niżów z frontami atmosferycznymi. Dla nas oznacza to spływ suchych i bardzo ciepłych mas powietrza z południa kontynentu. Wreszcie pożegnamy się z opadami, a słupki rtęci mocno pójdą do góry, już w nadchodzący weekend na zachodzie i południu może być 18-20 stopni, a po weekendzie nawet na Śląsku czy w Małopolsce słupki rtęci podniosą się do 21-23 stopni.
Pogoda poprawi się na dłużej
Wszystko wskazuje na to, że piękna pogoda ze słońcem i wysokimi temperaturami najczęściej na poziomie 15-20 stopni w ciągu dnia utrzyma się co najmniej do 25 października. Co prawda mogą się zdarzyć dni chłodniejsze czy bardziej mgliste, ale opadów nie powinniśmy mieć zbyt dużo, a aura będzie raczej stabilna. Także w listopadzie możemy jeszcze liczyć na wiele bardzo ciepłych dni, a zima taka bardziej konkretna czeka nas dopiero w grudniu

Online fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2590 dnia: 09.10.2017, 21:33 »
http://krolowa-superstar.blog.pl/2017/10/09/prognoza-16-dniowa-triumfalne-wejscie-babiego-lata-beda-nawet-23-stopnie/

Jeszcze wędek nie chowajcie ;)
Cytuj
Babie lato i nawet 23 stopnie
Zupełna zmiana pogody nadejdzie od 13-14 października. Nad południową, a następnie południowo-wschodnią częścią Starego Kontynentu umiejscowi się centrum rozległego potężnego wyżu, który rozbuduje się na północ, obejmując środkowy obszar Europy. Tymczasem nad Atlantykiem i Wyspami Brytyjskimi w dalszym ciągu kotłować się będzie od głębokich niżów z frontami atmosferycznymi. Dla nas oznacza to spływ suchych i bardzo ciepłych mas powietrza z południa kontynentu. Wreszcie pożegnamy się z opadami, a słupki rtęci mocno pójdą do góry, już w nadchodzący weekend na zachodzie i południu może być 18-20 stopni, a po weekendzie nawet na Śląsku czy w Małopolsce słupki rtęci podniosą się do 21-23 stopni.
Pogoda poprawi się na dłużej
Wszystko wskazuje na to, że piękna pogoda ze słońcem i wysokimi temperaturami najczęściej na poziomie 15-20 stopni w ciągu dnia utrzyma się co najmniej do 25 października. Co prawda mogą się zdarzyć dni chłodniejsze czy bardziej mgliste, ale opadów nie powinniśmy mieć zbyt dużo, a aura będzie raczej stabilna. Także w listopadzie możemy jeszcze liczyć na wiele bardzo ciepłych dni, a zima taka bardziej konkretna czeka nas dopiero w grudniu

Czekan na to jak Żydzi na Chrystusa :P.  Odkułem się na grzybach, pora na fishing!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2591 dnia: 13.10.2017, 19:42 »
Dzisiaj 16 stopni i trochę słońca, jutro 20, to robimy zawody ze szkółki dla dzieci. W niedzielę 20, to jadę na zawody parami na Odrę do Słubic.
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2592 dnia: 13.10.2017, 19:46 »
Będzie jeszcze lepiej :-) 

http://krolowa-superstar.blog.pl/2017/10/13/w-przyszlym-tygodniu-25-stopni-juz-nic-nam-nie-odbierze-babiego-lata/

Cytuj
Aż trudno w to uwierzyć, zważywszy, że od wielu ostatnich tygodni pada, wieje, a temperatury mamy stosunkowo niskie. Jednak obiecaliśmy piękne babie lato w październiku i naszego słowa dotrzymamy. Już w weekend temperatura wzrośnie, choć ma być jeszcze sporo chmur. Z kolei od poniedziałku niebo zrobi się bezchmurnie, a słupki rtęci w większości kraju przekroczą 20 stopni, a na południowym zachodzie sięgną nawet 25!
Potężny wyż
Poprawa pogody będzie mieć miejsce na dużym obszarze Starego Kontynentu. Potężny wyż, który już w tej chwili przynosi przepiękną pogodę od Półwyspu Iberyjskiego i Francji przez kraje Basenu Morza Śródziemnego po Bałkany, rozbudowuje się na północ, spychając niże z frontami nad północną Skandynawię i Rosję oraz zatrzyma inne układy nad Atlantykiem. Rozległa kopuła wysokiego ciśnienia przynosi nie tylko bezchmurne niebo, ale jednocześnie zmieni się kierunek napływu mas powietrza – wiatr zacznie wiać z południa i wyjątkowo suche oraz bardzo ciepłe masy powietrza zwrotnikowego dotrą do Polski.
Okresami bezchmurnie
Weekend zapowiada się jeszcze pochmurno, z zanikającymi opadami – zwłaszcza na północy i północnym wschodzie. Jednak od poniedziałku już niemal w całym kraju, po ustąpieniu porannych mgieł, na niebie dominować będzie słońce, w wielu regionach zupełnie bezchmurnie. We wtorek wszędzie prawdziwe polskie „babie lato”, czyli ranek lokalnie z mgłami i zamgleniami, które jednak szybko ustąpią i cały dzień zapowiada się słoneczny, bezchmurny lub z zachmurzeniem małym, a do tego wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. W środę trochę chmur przybędzie miejscami na Pomorzu, Warmii, Podlasiu, Kujawach, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej, ale nawet jeśli cokolwiek z nich popada, to bardzo niewiele. Podobnie będzie w czwartek, z tym, że chmur będziemy mieć zauważalnie więcej, zwłaszcza w północnej połowie kraju.
Nawet 25 stopni
Przyszły tydzień zapowiada się naprawdę wyjątkowo ciepło. Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek najwyższe temperatury odnotujemy na Śląsku i w Małopolsce, gdzie prognozujemy 24-25 stopni. Od Pomorza Zachodniego przez Wielkopolskę, centrum po Lubelszczyznę i Podkarpacie 21-23 stopnie, w rejonie Zatoki Gdańskiej, Warmii i Podlasiu 17-20 stopni. Poranki z temperaturami około 10 stopni, chłodniej ma być jedynie w regionach podgórskich.
Minimalnie temperatura spadnie od środy, ale wciąż ciepło, od 14-16 stopni na północy do 20-22 stopni w regionach południowych i południowo-wschodnich.
Nawet wysoko w górach spodziewamy się zaskakująco wysokich temperatur i pięknej bezchmurnej pogody. Na Kasprowym Wierchu słupki rtęci będą oscylować w okolicach 10 stopni, a na Śnieżce w poniedziałek i wtorek nawet 15 stopni. Będzie zatem tam tak ciepło, jak w samym środku lata!

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2593 dnia: 13.10.2017, 21:10 »
:bravo: Marcin, jak najwięcej takich wieści :sun: :D

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2594 dnia: 15.10.2017, 18:44 »
Pan Wasilewski twierdzi że w weekend będzie chłodniej i mu wierzę, ale jego długoterminowa pogoda jest nadmiar optymistyczna, w co chciałbym wierzyć... Tak czy inaczej, do końca października wędek nie schowam na pewno.

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/pogoda-na-16-dni-do-polski-wedrze-sie-afrykanskie-cieplo,243729,1,0.html