Autor Wątek: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe  (Przeczytany 538225 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2640 dnia: 08.11.2017, 15:42 »

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2641 dnia: 09.11.2017, 09:21 »
Niestety Orkan nazwany moim imieniem to jedynie wymysł pseudo-meteorologów-dziennikarzy z portalu twojapogoda.pl który podchwyciły inne media i powielały. Bardziej rzetelnie, dlaczego to nie jest orkan i nie będzie tak źle, jest opisane tu:

http://dobrapogoda24.pl/artykul/orkan-marcin-prognoza


https://meteomodel.pl/BLOG/orkan-ktorego-nie-bedzie/

Za tą akcję ten pseudo-serwis, który nawet nie sygnuje się ŻADNYM modelem pogodowym (czyli nie wiadomo skąd pochodzą ich pseudo-prognozy) ląduje u mnie w koszu (choć daleko nie ma bo i tak już tam był).

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2642 dnia: 20.11.2017, 19:45 »
Nie chowacie wędek jeszcze?


Cytuj
W ciągu najbliższych dwóch tygodni, tj. do 6 grudnia, nie ma szans na umocnienie się zimy w Polsce. Mimo, że incydenty zimowe będą się zdarzać, na ogół będzie umiarkowanie ciepło i mniej opadów niż w ostatnich tygodniach. Przejściowo temperatury mają być wręcz letnie.
Nawet 18 stopni
Jeszcze tylko wtorek (21.11) i środa w północnych i wschodnich regionach naszego kraju słupki rtęci nie będą przekraczać 2-4 stopni, wyjątek stanowić będą jedynie regiony zachodnie, Śląsk i Małopolska, gdzie we wtorek spodziewamy się maksymalnie 5-6 stopni, ale już w środę, po przejściu ciepłego frontu, na zachodzie słupki rtęci pokażą 10 stopni. Wtorek ma być dniem wilgotnym na zachodzie i południu, z kolei w środę popada zwłaszcza na północy, wschodzie oraz w centrum – śnieg i śnieg z deszczem przechodzący w deszcz. Po przejściu frontu w czwartek aż na trzy dni do 25.11 poczujemy w naszym kraju opóźnione babie lato. Głębokie niże znad Europy Zachodniej przy wsparciu wyżów ze wschodu zaciąganą z południa dużo cieplejsze masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego i zwłaszcza na zachodzie oraz gdzieniegdzie na południu w ciągu dnia będzie co najmniej 15 stopni, a może się nawet i tak zdarzać, że będzie jeszcze cieplej. Najchłodniejszy zwykle północny-wschód, czyli Warmia, północne i wschodnie Mazowsza oraz Podlasie – tam 8-10 stopni. Nie zabraknie również słońca, co powinno zadowolić zwłaszcza tych, którzy mają już serdecznie dość niskich chmur skutecznie ograniczających nam dopływ tak ważnych o tej porze roku promieni. Dopiero w sobotę na zachodzie i Pomorzu zacznie zaznaczać się front, który przyniesie zmianę pogody. Poranne przymrozki mogą się pojawiać tylko gdzieniegdzie, zwłaszcza na południu kraju.
Potem ochłodzenie
Z kolei od niedzieli (26.11) spodziewamy się sporego spadku temperatury. Niż przewędruje nad Skandynawię, sprowadzając z zachodu rześkie polarnomorskie powietrze. Właściwie już do końca miesiąca spodziewamy się średnio temperatur na poziomie 3-5 stopni na północy do 6-8 stopni na zachodzie i południu, jednak może się pojawić dni jeszcze chłodniejsze, kiedy w dzień będzie tylko około 1-2 stopni. Noce z ujemnymi temperaturami, przejściowo, zwłaszcza na południu i północy nawet poniżej -5 stopni. Dobra wiadomość jest taka, że ma mało padać, więc nawet jeśli pojawi się śnieg, to nie wytworzy on dużej pokrywy. Ujemne temperatury w rejonach górskich powinny umożliwić sztuczne naśnieżanie i stoki będą czynne znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych.
Wietrzny początek grudnia
Pogoda znów zacznie się zmieniać na początku grudnia. Spodziewamy się wzrostu zachodniej cyrkulacji powietrza, który przyniesie nam duże wahania temperatur, częste i obfite opady – od deszczu po śnieg, a przede wszystkim silne, okresami niszczące podmuchy wiatru. Temperatury będą kształtować się w zależności od dnia od 0 do 10 stopni (zwykle zachód i południe będą regionami najcieplejszymi).


Źródło: http://krolowa-superstar.blog.pl/2017/11/20/prognoza-16-dniowa-ani-nie-zima-ani-nie-jesien-zmienna-pogoda-az-do-6-grudnia/

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2643 dnia: 20.11.2017, 20:19 »
Już sam link z adresem bije po oczach wiarygodnością. ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2644 dnia: 20.11.2017, 20:31 »
Pani Marzenka to kontrowersyjna postać, nazwa bloga to jej najmniejsza wtopa :D Ale się kurde sprawdza i o to chodzi.

Z innych lepszych, o lepszej nazwie, mogę jedynie polecić: http://pogoda-w-polsce.blogspot.com/

i tyle jeśli chodzi o czytelne, aktualnie blogi pogodowe które nadążają za pogodą...

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2645 dnia: 20.11.2017, 21:23 »
A u mnie w okolicach Elbląga lodowisko na drogach 😣😲😲
Temperatura lekko poniżej 0.
🎣🎣🎣

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2646 dnia: 29.11.2017, 13:05 »
U mnie za oknem już zima...
Góry białe , posypuje śnieg , zimno br... - oby do lodu :narybki:
Maciek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2647 dnia: 29.11.2017, 13:10 »
Właśnie podali w radiu że 90% Rosji pod śniegiem, a termometry zanotowały już -50'C.
Taknsoe nie jest źle ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2648 dnia: 29.11.2017, 14:04 »
Kurde, u mnie ok. 65 km od Warszawy na północ, pada śnieg z deszczem, ale nie ma oblodzenia na drogach.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2649 dnia: 29.11.2017, 18:52 »
Pani Marzenka to kontrowersyjna postać, nazwa bloga to jej najmniejsza wtopa :D Ale się kurde sprawdza i o to chodzi.

Z innych lepszych, o lepszej nazwie, mogę jedynie polecić: http://pogoda-w-polsce.blogspot.com/

i tyle jeśli chodzi o czytelne, aktualnie blogi pogodowe które nadążają za pogodą...

Dziś sobie wchodzę na jej stronę, a tam :)


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2650 dnia: 29.11.2017, 19:01 »

Pani Marzenka to kontrowersyjna postać, nazwa bloga to jej najmniejsza wtopa :-D Ale się kurde sprawdza i o to chodzi.

Z innych lepszych, o lepszej nazwie, mogę jedynie polecić: http://pogoda-w-polsce.blogspot.com/

i tyle jeśli chodzi o czytelne, aktualnie blogi pogodowe które nadążają za pogodą...

Dziś sobie wchodzę na jej stronę, a tam :-)



Żeś nie widział jak wyzywa łysych i innych pogodowych celebrytów za ich prognozy ;-)

Offline Mateusz Kujawski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 872
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drulity
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2651 dnia: 29.11.2017, 19:08 »
Właśnie podali w radiu że 90% Rosji pod śniegiem, a termometry zanotowały już -50'C.
Taknsoe nie jest źle ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Gdzieś dzisiaj słyszałem, że w Rosji temperatura spadła do -60°C 😲
Według mnie, zima w Polsce będzie jedną z najzimniejszy  od 10 lat.
Pozdrawiam ☀️☀️
🎣🎣🎣

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2652 dnia: 29.11.2017, 19:51 »
No to słabo. Mi się płakać chce jak widzę tę pogodę. Jeszcze dwa tygodnie temu miałem taką .

Ogólnie polecam korzystać z serwisów pokroju agoda.com, airbnb.com (te dwa do wyszukiwania noclegów), czy też kayak.com (do wyszukiwania tanich połączeń) i wybierać się jesienią gdzieś do Azji na urlop. Co roku właśnie jesienią gdy wszyscy już są po urlopach jadę gdzieś do Azji (przede wszystkim z uwagi na ceny bo sezon zaczyna się tam dopiero od grudnia) za naprawdę nieduże pieniądze jak na tak daleką podróż. Teraz spędziłem 3 tygodnie na Malediwach (oczywiście nie w resortach, bo mnie nie stać by wydać kilkanaście tysięcy, jak nie kilkadziesiąt na wakacje), a w lokalnych hotelach na wyspach. Koszt noclegu 80 zł za dobę (razem ze śniadaniem). Pokoje miesiąc wcześniej "bookowałem". Okazało się, że hotele i guest house'y w tej cenie odpowiadają polskim trzygwiazdkowym hotelom. Koszt jedzenia prawie jak w Polsce. No może tylko troszkę drożej. Obiad 20-50 zł od osoby (ceny z dwóch wysp). Byłem na 2 wyspach. Na jednej z nich wędkowałem z brzegu w porcie (wypożyczenie surfcastingowej pały kosztowało 40 zł za dobę ;/), bo łowienie na rafie jest zabronione. Miałem branie małego rekina, ale mi się spiął :P. Ogólnie złowiłem kilka małych sztuk różnych rybek. Była też możliwość 2 godzinnego nocnego łowienia z łódki za 200 zł, ale tylko przy użyciu linki z hakiem na którym jako przynęta tkwił kawałek ryby. Nie skorzystałem bo czułbym się jakbym kłusował. Bez wędki to nie to samo :) Oczywiście była też możliwość łowienia z łodzi tuńczyków i innych większych ryb, ale tzw. "big game fishing" kosztował około 2 tysięcy złotych za 5 godzin łowienia. Raczej nie miałem tyle kasy by skorzystać z tej przyjemności. Ogólnie to fajny wyjazd, bo wchodząc do wody z plaży masz od razu rafę i wszystko w co niej żyje (ryby, rekiny, żółwie, manty, mureny - wszystko to nie dalej niż 100-200 metrów od brzegu). Dla tych, którzy się boją, że nie dadzą sobie rady bez znajomości angielskiego to powiem Wam, że nie przejmujcie się. Połowa poznanych przeze mnie Rosjan nie znała ani słowa po angielsku, a co roku gdzieś jeździ do Azji. Jednego spytałem się po polsku jak daje radę, a on że bez problemu na migi się dogaduje np. w restauracji pokazuje z menu co chce, a nocleg i tak ma już opłacony. 3 tygodnie na rajskich Malediwach kosztowały mnie troszkę ponad 5 tysięcy złotych, a warunki lokalowe super, bo dopiero od 2009-2010 roku lokalni mieszkańcy mogą wynajmować pokoje turystom, więc wszystko jest nowe. I tak jest na większości wysp. Ceny w sezonie, czyli od grudnia skaczą w górę niemiłosiernie, więc najlepiej się tam wybrać w okresie wrzesień-listopad. Jedyny minus zero alko. Kraj muzułmański. Za picie na wyspach zgodnie z tamtejszym kodeksem karnym groziła kara 40 batów :) Oczywiście jak miałeś kasę to mogłeś sobie popłynąć na dzień do resortu (od 400 zł do kilkunastu tysięcy za 1 dzień i tam pić dowoli - drinki gratis) lub jak zrobił znajomy mi Rosjanin "poprosić" lokalsa (za dużą kasę) o sprowadzenie Ci butelki wódki :)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2653 dnia: 29.11.2017, 21:22 »
Arku pięknie to wygląda, zazdroszczę tak długiego urlopu w takim miejscu :bravo: Jak widać, można z głową i za rozsądne pieniądze, przeżyć wakacje życia. Mam w pracy znajomego, który każdego roku funduje sobie wczasy na tzw własną rękę. Obecnie przebywa na urlopie w Senegalu :P Ja też odliczam dni do wylotu, 5 grudnia startujemy z Żoną i znajomymi do Dubaju 8) Tygodniowa odskocznia od tej pogody i obowiązków zawodowych :-[

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pogoda i ostrzeżenia pogodowe
« Odpowiedź #2654 dnia: 30.11.2017, 08:53 »
U mnie napadało już z 10 cm śniegu ... i ciągle pada....
Maciek