Autor Wątek: ABC klasycznego feedera - zestawy  (Przeczytany 322867 razy)

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #75 dnia: 25.01.2016, 18:08 »
 Tytuł brzmi ABC klasycznego feedera-zestawy. chyba ,że źle zobaczyłem ?

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #76 dnia: 25.01.2016, 18:10 »
Stosowałem taki zestaw ze względu na to,że dużym plusem jest to,że stosunkowo łatwo w przypadku zaczepu zerwać sam ciężarek.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #77 dnia: 25.01.2016, 18:12 »
Tytuł brzmi ABC klasycznego feedera-zestawy. chyba ,że źle zobaczyłem ?
Przeczytaj kolegi  Wasiu 13 pytanie ,bo nie wiem dokąd zmierzasz
Staś
Klasyczny Feeder

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #78 dnia: 25.01.2016, 18:20 »
Mniej się chyba wtedy plącze.Kiedyś często robiłem zestaw tak,że do głównej linki przywiązywałem krętlik.Do tego samego oczka długi przypon z cienkiej żyłki.A do drugiego oczka z jeszcze cieńszej żyłki trok z ciężarkiem.Z koszykiem nigdy tak nie łowiłem.Ostatnio poszedłem na łatwiznę i cały czas in-line.

Oczywiście chodziło mi o mój zestaw.Wcześniejszy post nie odnosił się do pytania kolegi Dżamukki.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #79 dnia: 25.01.2016, 18:21 »
 Do łączników :) wszelkiego rodzaju... ale to nieistotne, tak napisałem gdyż zauważyłem Twoje wpisy o anty łącznikowym wędkowaniu ( da się finezyjnie i skutecznie  łowić z finezyjnymi łącznikami ) a wiem, że chcesz brać udzaił w MO i MP zapewne tez w ME i MŚ. A niestety lub stety ( dla mnie regulamin nie jest wielką przeszkodą ) regulacje pozwalają tylko i wyłącznie na absolutnie przelotowe zestawy.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #80 dnia: 25.01.2016, 18:31 »
Regulamin mi też nie przeszkadza i potrafię się do niego dostosować.Odpowiadam na pytanie z mojego punktu widzenia,prywatnie nie stosuje żadnych dodatków a zawody to co innego.MP ,ME.MŚ zostawiam dla Ciebie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #81 dnia: 25.01.2016, 19:00 »
 Ano marzę :) i też się dlatego uczę, pewnie dlatego czytam też ten Twój wątek aby się czegoś dowiedzieć i na :fish:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #82 dnia: 25.01.2016, 19:09 »
To nie wątek dla zawodników Twojej klasy
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #83 dnia: 25.01.2016, 19:22 »
 Pozostawię tą uszczypliwą wypowiedź bez komentarza :) szkoda za zaśmiecać wątek...

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #84 dnia: 25.01.2016, 19:27 »
:)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #85 dnia: 25.01.2016, 20:05 »
Ja osobiście uważam im prościej tym lepiej . Najczęściej stosuję  niesymetryczną pętelkę (ewentualnie wersja ze skrętką) paternoster lub zestaw przelotowy zależy od sytuacji. Co do łączników testowałem rozwiązania Drennana, Prestona, Guru ale nie zauważyłem żeby poza komfortem wymiany przyponu coś więcej dawały tu sprawdza się zwykły krętlik z agrafką. Sam stosuje najczęściej zwykły krętlik bez agrafki (fajny patent Swivel Stop Beads Drennan) albo pętelkę w pętelkę ale tutaj też decyduje sytuacja i zestaw jaki aktualnie stosuję.

Od jakiegoś czasu z lenistwa ale też z doświadczenia przy łowieniu ze  sliderami i z tym ze najczęściej łowie na żyłki do 0,20 mm zaadoptowałem patent z tejże metody na potrzeby feedera a mianowicie dwa krętliki między nimi około 1 m odcinek grubszej żyłki na nim obciążanie.

Mój zestaw wygląda tak(sorry nie mam talentu jak znajdę czas zrobię fotki jak w rzeczywistości wygląda taki zestaw) :


Zamiast  fluorocarbonu można zastosować sztywną żyłkę (ja stosuję rozmiary 0.22 przy 0,18mm i 0.25 przy 0.20m)stosuje metrowy odcinek (można zastosować dowolną długość  tego odcinka tu można dostosować jego długość do długości przyponu jak ma to miejsce przy połowie z sliderami). Zamiast krętlika z koralikiem można zastosować np Swivel Stop Beads krętlik z agrafką , co do mocowania koszyczka  tutaj zamiast zwykłego krętlika z agrafką sprawdzi się np agrafka z koralikiem. Co do splątań podczas kilkunastu testach nad wodą zestaw splątał mi się może raz ale jeżeli  to nastąpi wymiana tego riga trwa kilka sekund jeżeli  przygotujemy je wcześniej w domu.

Jeżeli chodzi od shock power gum jest ona niezbędna przy połowie z plecionkami nie ma potrzeby stosowania wtedy przyponu strzałowego .Co do jej zastosowania przy użyciu żyłek jest to moim zdaniem zbędny wydatek gdyż tu jej rolę pełni rozciągliwość żyłki która nie występuje przy plecionkach. Co do samych rigów nie ma co też zbytnio kombinować sam stosuje takie oto dwa zestawy:

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #86 dnia: 25.01.2016, 20:11 »
Rozumiem zastosowanie fluorokrrbonu,ale jaki ma cel stosować grubszą żyłkę pod koszyczek,reszta ok.Na zawody nie ma zastosowania
Staś
Klasyczny Feeder

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #87 dnia: 25.01.2016, 20:14 »
N3su,  :thumbup:

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #88 dnia: 25.01.2016, 20:25 »
Ogólnie ten odcinek ma nam usztywnić zestaw reguła jest taka sama jak w sliderze cienka żyłka jest bardziej podatna na plątanie niżeli żyłka grubsza tyle w teorii  oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby ten odcinek stosować takiej samej średnicy jak żyłka główna. Ja osobiście jak wspomniałem nie przekraczam 0.20mm a najczęściej jest to 0.18 mm a tu już ryzyko splątania jest minimalnie większe niż przy sztywnych grubych żyłkach 0.22-0.26mm. Nie wspominając że właśnie ten pierwszy odcinek żyłki jest najbardziej narażony na przetarcia co daje nam jako tako dodatkowe zabezpieczenie w tym przypadku.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: ABC klasycznego feedera - zestawy
« Odpowiedź #89 dnia: 26.01.2016, 11:53 »
N3su - ciekawa opcja zestawu :thumbup:

Jeżeli chodzi od shock power gum jest ona niezbędna przy połowie z plecionkami nie ma potrzeby stosowania wtedy przyponu strzałowego .Co do jej zastosowania przy użyciu żyłek jest to moim zdaniem zbędny wydatek gdyż tu jej rolę pełni rozciągliwość żyłki która nie występuje przy plecionkach. Co do samych rigów nie ma co też zbytnio kombinować sam stosuje takie oto dwa zestawy:


Ja wolę jednak strzałówkę. Przy plecionce łatwo o błąd i przy zarzucie możemy uszkodzić kij, jeżeli coś się nam zaplącze, ewentualnie wszystko zrywamy. Zwłaszcza przy łowieniu nocą ze świetlikiem ryzyko splątań jest częstsze. Sam uważałem jak mogłem, a po kilkunastu razach uszkodziłem kij (szczytówkę dokładnie). Splątania się zdarzają, ale nigdy nie uszkodziłem szczytówki żyłką. Przy plecionce to jak najbardziej możliwe.
Lucjan