Autor Wątek: Kryptowaluty  (Przeczytany 2062 razy)

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Kryptowaluty
« dnia: 22.11.2020, 11:56 »
najwyższe oprocentowanie dostałem w milenium na koncie technicznym(brak karty, brak opłat) ale nie zaglądałem tam od dłuższego czasu ile tam "urosło" bo oprocentowanie jest poniżej wszelkiej krytyki.
Ja zaryzykowałem i kupiłem bitcoiny. Nie będę pisał ile jestem do przodu, bo nie uwierzycie

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #1 dnia: 22.11.2020, 12:34 »
Miałeś szczęście to zarobiłeś na bitcoinach. Równie łatwo można stracić, to nie inwestycja tylko czyste ryzyko 🙂. Wielu zarobiło kupę hajsu a potem stracili kilka razy tyle.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #2 dnia: 22.11.2020, 12:48 »
Ja zaryzykowałem i kupiłem bitcoiny. Nie będę pisał ile jestem do przodu, bo nie uwierzycie
Uwierzę. :)
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #3 dnia: 22.11.2020, 12:52 »
Idę po popcorn.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #4 dnia: 22.11.2020, 12:54 »
Nie jedz go tyle bo zgrubniesz. Dyskusję o crypto wydzielam.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #5 dnia: 22.11.2020, 12:55 »
Nie mogli stracić więcej niż zainwestowali.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #6 dnia: 22.11.2020, 12:57 »
Zależy czy kupowali czyste krypto za czyste fiaty, czy z lewarowaniem, a może kontrakt na coina... Mogli stracić więcej niż włożyli. To żaden problem.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #7 dnia: 22.11.2020, 13:17 »
Mi się obiło o uszy, że kolega z którym pracowałem, bawił się w tą kryptowalutę. Ponoć w pewnym momencie sprzedał wszystko co miał i za te pieniądze kupił w dobrej lokalizacji mieszkanie w Warszawie i Lexusa. Ale czy to do końca prawda?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #8 dnia: 22.11.2020, 13:23 »
Biorąc pod uwagę, że 20 lat temu bitcoiny kosztowały kilka dolców i można było też stosunkowo łatwo samemu wykopać. To jest taka możliwość.
Czytałem o takich osobach, zarobiły miliony.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 56
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #9 dnia: 22.11.2020, 13:24 »
A co to jest ta cała kryptowaluta ???
Wnioskuje po wypowiedziach że to jakiś hazard ??
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #10 dnia: 22.11.2020, 13:35 »
Ja zaryzykowałem i kupiłem bitcoiny. Nie będę pisał ile jestem do przodu, bo nie uwierzycie
Ale spieniężyłeś czy trzymasz i myślisz, że jesteś do przodu? Bo samo posiadanie coinów i patrzenie jak gdzieś na jakimś wirtual koncie sobie przyrasta, to żaden temat do chwalenia się, jeśli udało Ci się je spieniężyć na obowiązującą walutę, kupić coś za nie-gratki.

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #11 dnia: 22.11.2020, 13:38 »
Mi się obiło o uszy, że kolega z którym pracowałem, bawił się w tą kryptowalutę. Ponoć w pewnym momencie sprzedał wszystko co miał i za te pieniądze kupił w dobrej lokalizacji mieszkanie w Warszawie i Lexusa. Ale czy to do końca prawda?
Oczywiscie jeśli zainwestował w dobrym momencie powiedzmy 50 tys zł to spokojnie w niedługim czasie mógł mieć okrągły milion 😎.

Online motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #12 dnia: 22.11.2020, 13:41 »
Ja zaryzykowałem i kupiłem bitcoiny. Nie będę pisał ile jestem do przodu, bo nie uwierzycie
Ale spieniężyłeś czy trzymasz i myślisz, że jesteś do przodu? Bo samo posiadanie coinów i patrzenie jak gdzieś na jakimś wirtual koncie sobie przyrasta, to żaden temat do chwalenia się, jeśli udało Ci się je spieniężyć na obowiązującą walutę, kupić coś za nie-gratki.
Trzymam, kupuje co miesiąc jako inwestycję w emeryturę.
Obecnie około 10% bitcoinow należy do dużych firm, które widzą w tym przyszłość i ja się nie dziwię. Nie można dodrukować jak waluty. Łatwiejsze w transporcie i płaceniu niżeli fizyczne złoto.
Temat rzeka, więc każdy niech robi jak uważa. Miałem to szczęście, że udało mi się w 2017 roku ;)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #13 dnia: 22.11.2020, 13:49 »
Oczywiscie jeśli zainwestował w dobrym momencie powiedzmy 50 tys zł to spokojnie w niedługim czasie mógł mieć okrągły milion 😎.
Temat rozgrywał się jakieś 7, 8 lat temu. Wówczas mówił mi, że kupuje koparki do bitcoinów, że zaczyna w to inwestować. Później odszedłem z firmy, z kumplem kontakt się urwał, bo miał w zwyczaju częstp/b.często zmieniać nr telefonu. Po latach temat wypłynął, jak gadałem przy okazji z innym znajomkiem.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Bombay

  • Gość
Odp: Kryptowaluty
« Odpowiedź #14 dnia: 22.11.2020, 13:54 »
Idę po popcorn.
doskonały komentarz.

Miałeś szczęście to zarobiłeś na bitcoinach. Równie łatwo można stracić, to nie inwestycja tylko czyste ryzyko 🙂. Wielu zarobiło kupę hajsu a potem stracili kilka razy tyle.
gdyby zarabianie na kryptowalutach było takie proste to by GPW by świeciła by pustkami. Poczekajmy aż Rajd Św. Mikołaja się skończy to zobaczymy kto zarobi. Niestety ale w wypadku inwestowania czy na giełdzie czy na forex czy w kryptowaluty należy mieć minimalne pojęcie o analizie technicznej.
Owszem na kryptowalutach można zarobić krocie ale jest kilka warunków. Choć tak naprawdę, że pieniądz fiducjarny z jakim mamy do czynienia nie charakteryzuje, żadna cecha ekonomiczna i nie istnieją żadne powiazania i sens istnienia jest jedynie wpisany w filozofię założyciela.
Teoria jest taka, że bitcoin powinien stale rosnać z racji ograniczonej podaży ale tak nie jest, do tego multum kryptowalut powoduje, że gusta inwestorów się zmieniają jak w kalejdoskopie. Do tego trzeba doliczyć ciągle nieuregulowany charakter inwestycji by sobie przypomnieć o jednym fakcie, że dziś wygrasz i zarobisz a tak naprawdę nie masz pewności czy za 3-4 lata jakiś oszołom nie wprowadzi zakazu obrotu tym środkiem pieniężnym na terenie UE lub napisze regulację tak, że trzeba będzie zapłacić taki domiar, że po prostu straci to sens. To prędzej czy później powstanie - bo np. włoska mafia rozlicza się tym środkiem. Bardziej prozaiczny jest fakt rozliczenia zysku z inwestycji - upierdliwy urzędnik może popsuć humor bogacza.
Zarobić można na kryptowalutach krocie ale też można stracić, dlatego moim zdaniem najlepsza jest gra krótkoterminowa.

żeby jednak nie było tak słodko, należy pamiętać o kradzieżach i braku anonimowości w efekcie czy jest sens inwestowania? tak jak się gra za kilka zł.