Autor Wątek: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew  (Przeczytany 11085 razy)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #75 dnia: 17.02.2020, 21:38 »
Ten plan mi się bardziej podoba:
Liczba górników pracujących w Bełchatowie to ponad 4 tysiące osób. Do tego dochodzi cała infrastruktura związana z górnictwem, czyli zrobi się z tego kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie można więc zalać dziury i kazać im wszystkim przerzucić się na wędkowanie ;)

Każdy, dostanie kartę wędkarską. Ma tylko opłacać składki w PZW.
PZW stanie na nogi, zarybienia, edukacja, tarliska, szeroko pojęta ochrona środowiska, miejsca z domkami dla całych rodzin nad wodą etc.- duuużo ryb.
Jak ryb nie będzie - to będą prawdziwe strajki. O !
Takich ludzi nam trzeba. ;)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #76 dnia: 17.02.2020, 21:46 »
a byłem kiedyś na delegacji w tym miejscu:
;)

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #77 dnia: 17.02.2020, 21:52 »
Taką Widawkę jak by tam wpuścić, to by po roku kałuża w jednym miejscu była z góry widoczna...
[/quote]

Myślę żeby tak nie było. 😉
W odkrywce działają pompy które zasilają 6-7 zbiorników o łącznej powierzchni około 60 ha, gdzie woda jest przepływowa.

Był fajny artykuł o tworzeniu tych zbiorników ale nie mogę znaleźć.
Samo zalewanie ma trwać przez kilka-kilkanaście lat- bo będą to największe lub jedne z największych zbiorników w Polsce pod względem objętości wody.
Mają się posiłkować wodą z Widawki i Warty.
Najpierw ma powstać ten koło Kleszczowa a za kilkanaście-kilkadziesiąt lat koło Szczercowa.
Co pokarze rzeczywistość to zobaczymy.😄

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #78 dnia: 17.02.2020, 22:21 »
Dopiero zauważyłem, że temat jest stary ale kontynuowany. ;)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #79 dnia: 17.02.2020, 22:26 »
Jak to wygruntować

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #80 dnia: 17.02.2020, 22:34 »
Ten plan mi się bardziej podoba:
Liczba górników pracujących w Bełchatowie to ponad 4 tysiące osób. Do tego dochodzi cała infrastruktura związana z górnictwem, czyli zrobi się z tego kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie można więc zalać dziury i kazać im wszystkim przerzucić się na wędkowanie ;)

Każdy, dostanie kartę wędkarską. Ma tylko opłacać składki w PZW.
PZW stanie na nogi, zarybienia, edukacja, tarliska, szeroko pojęta ochrona środowiska, miejsca z domkami dla całych rodzin nad wodą etc.- duuużo ryb.



Teraz w kole górniczym jest 1500 +- członków czyli co 3 górnik.(sam należę a z górnictwem nic nie mam wspólnego). 😜
Jest to największe albo 2 pod względem ilości członków koło w okręgu piotrkowskim- to tak na marginesie. 😁
Jak ryb nie będzie - to będą prawdziwe strajki. O !
Takich ludzi nam trzeba. ;)

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #81 dnia: 17.02.2020, 22:39 »
Jak to wygruntować

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


A jakie będą duże kołowrotki by pomieścić żyłkę. 😂

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #82 dnia: 17.02.2020, 22:40 »
Ten plan mi się bardziej podoba:
Liczba górników pracujących w Bełchatowie to ponad 4 tysiące osób. Do tego dochodzi cała infrastruktura związana z górnictwem, czyli zrobi się z tego kilkadziesiąt tysięcy osób. Nie można więc zalać dziury i kazać im wszystkim przerzucić się na wędkowanie ;)

Każdy, dostanie kartę wędkarską. Ma tylko opłacać składki w PZW.
PZW stanie na nogi, zarybienia, edukacja, tarliska, szeroko pojęta ochrona środowiska, miejsca z domkami dla całych rodzin nad wodą etc.- duuużo ryb.



Teraz w kole górniczym jest 1500 +- członków czyli co 3 górnik.(sam należę a z górnictwem nic nie mam wspólnego). 😜
Jest to największe albo 2 pod względem ilości członków koło w okręgu piotrkowskim- to tak na marginesie. 😁
Jak ryb nie będzie - to będą prawdziwe strajki. O !
Takich ludzi nam trzeba. ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #83 dnia: 17.02.2020, 22:46 »
Jak to wygruntować

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Najlepiej śruciną SSG, co by ryb nie spłoszyć ;)

Samo zalewanie ma trwać przez kilka-kilkanaście lat- bo będą to największe lub jedne z największych zbiorników w Polsce pod względem objętości wody.
Mają się posiłkować wodą z Widawki i Warty.

Mogą mieć problem, bo woda  z Warty ma również pójść na potrzeby budowy kopalni w Złoczewie ;) Z drugiej strony pustynia w centrum Polski nie byłaby taka zła. Zawsze można uprawiać kaktusy. Kiedyś mieliśmy być drugą Japonią. Teraz może zostaniemy drugim Dubajem. Kto wie ? :D   

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #84 dnia: 17.02.2020, 23:00 »
Juz nie wspominając, że perspektywy, które stwarza nam sama natura nie są zbyt pomyślne. Jeśli postanowią uwięzić w centralnej Polsce wodę w takiej dziurzę, to przecież nie bierze się ona znikąd. Ciężko to widzę.
Edit

Jak tak sobie wspominam, to jakieś 10 lat temu piwnicę w spiżarni (takie coś przy domu) regularnie zalewała mi woda. Potrafiła stać przez miesiąc. Stało 10cm wody na wiosnę, latem, czy jesienią. Całe 1.2m poniżej poziomu gruntu.
Dwa lata temu sąsiad wybudował studnię. Do wody dokopał się po 7 metrze.


Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #85 dnia: 17.02.2020, 23:29 »
Teraz może zostaniemy drugim Dubajem. Kto wie ? :D   

Jest to bardzo prawdopodobne - z "palmą" do przodu. ;)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline greg227

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 380
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #86 dnia: 17.02.2020, 23:54 »
Jak to wygruntować

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Najlepiej śruciną SSG, co by ryb nie spłoszyć ;)

Samo zalewanie ma trwać przez kilka-kilkanaście lat- bo będą to największe lub jedne z największych zbiorników w Polsce pod względem objętości wody.
Mają się posiłkować wodą z Widawki i Warty.

Mogą mieć problem, bo woda  z Warty ma również pójść na potrzeby budowy kopalni w Złoczewie ;) Z drugiej strony pustynia w centrum Polski nie byłaby taka zła. Zawsze można uprawiać kaktusy. Kiedyś mieliśmy być drugą Japonią. Teraz może zostaniemy drugim Dubajem. Kto wie ? :D


Taki krajobraz był (oczywiście bez palm) w teledysku zespołu Varius Manx w piosence ,,Orła cień” . A w przyszłości będziemy śpiewać zamiast ,, widziałam orła cień” - ,, widziałam krople wody/deszczu”. 😜

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #87 dnia: 18.02.2020, 01:39 »
Z jednej strony hihu śmiechu, z drugiej strony sąsiadowi plony spadły o 39%.
Nie jest to cena, która odniesie się nam w sklepach za 2 miesiące, lecz jest to tendencja, która doprowadzi do wzrostu o jakieś 12% na półkach w sklepie. Dalej będzie drożej. Dołączając do tego podatek cukrowy, tak chipsy nie kosztują już 3.50, lecz 7zł, dojdziemy do sytuacji, gdzie przykładowe 500+ gówno znaczy.
Pisma branżowe z zakresu ekonomii dla ludu piszą tak: "W czwartym kwartale gospodarka hamuje. Bardziej obrazowo: z piskiem opon."

Inflacja przekroczyła 1.5% już dawno, dzięki 500+. Wzrost minimalnego wynagrodzenia zastopował rozwój w cuglach, a konkurencyjność względem UE niknie.
Do tego dochodzą przesłanki, że gówno zwane polityką obecnego rządu pozbawi nas funduszy z dopłat do rolnictwa, infrastruktury, bądź regionalnych i obudzimy się w świecie, gdzie przez światopogląd stracą wszyscy w Polsce. Obecny budżet to jest kpina jakiej dawno nikt nie widział, a większość firm z kapitałem zaczyna się wycofywać z Polski.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #88 dnia: 18.02.2020, 07:20 »
Problem z dziurą = problem śmieciowy... wozić śmieci z Polski , z EU , z USA , Afryki , Japoni , Chin - generalnie z całego świata 8) :P :'( ??? :-X - po trzech latach nima dziury... zasypać wyrównać posadzić drzew.... - ba pis zarobi na tym by obiecać COŚ....
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Budowa kopalni węgla brunatnego Złoczew
« Odpowiedź #89 dnia: 18.02.2020, 08:40 »
Z jednej strony hihu śmiechu, z drugiej strony sąsiadowi plony spadły o 39%.
Nie jest to cena, która odniesie się nam w sklepach za 2 miesiące, lecz jest to tendencja, która doprowadzi do wzrostu o jakieś 12% na półkach w sklepie. Dalej będzie drożej. Dołączając do tego podatek cukrowy, tak chipsy nie kosztują już 3.50, lecz 7zł, dojdziemy do sytuacji, gdzie przykładowe 500+ gówno znaczy.
Pisma branżowe z zakresu ekonomii dla ludu piszą tak: "W czwartym kwartale gospodarka hamuje. Bardziej obrazowo: z piskiem opon."

Inflacja przekroczyła 1.5% już dawno, dzięki 500+. Wzrost minimalnego wynagrodzenia zastopował rozwój w cuglach, a konkurencyjność względem UE niknie.
Do tego dochodzą przesłanki, że gówno zwane polityką obecnego rządu pozbawi nas funduszy z dopłat do rolnictwa, infrastruktury, bądź regionalnych i obudzimy się w świecie, gdzie przez światopogląd stracą wszyscy w Polsce. Obecny budżet to jest kpina jakiej dawno nikt nie widział, a większość firm z kapitałem zaczyna się wycofywać z Polski.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Inflacja to już jest 4,4%. I to ta oficjalna, czyli wyjęta z dupy i podzielona przez ilość stali na hektar buraków pozyskanych z kwintala ziemniaka...
Ale to nie ten wątek ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters