Autor Wątek: Moje przeróbki - Elektrostatyk, podpórka, portfel Guru, mieszadło  (Przeczytany 27542 razy)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Marcin,  tym mieszadłem działasz na sucho czy mokry miks mieszasz?
Paweł

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin,  tym mieszadłem działasz na sucho czy mokry miks mieszasz?

Zapomniałem napisać, zmieniłem mieszadło na inne. Zrobiłem sobie z małej trzepaczki kuchennej, taka za 4zł z Piotra i Pawła. Sprawuje się jeszcze lepiej bo do drutów nie przykleja się praktycznie nic i idealnie rozdziela mix. Jutro może zrobie zdjęcie albo nakręce film żeby pokazać jak to działa :)

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Czekamy :thumbup:
Paweł

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Spindoctor niestety został w pudełku przy ostatnim wypadzie, mam nadzieję że wypróbuję w ten weekend. Przy okazji, nowa wersja mieszadła do mieszania zanęty w małych pudełkach. Niestety miks rozmrażany i przemoczony więc się kleił mocno do wszystkiego, mimo tego i tak ładnie rozbija zanętę.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Kozak :) :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Szacun za ideę :beer: Ale czy jest sens używać mieszadła do tak małej ilości zanęty ? Przecież te 0,4 kg miksu wymieszasz i domoczysz w misce od zestawu. Rozumiem używanie mieszadła do przygotowania i wymieszania zanęty i kilku paczek gliny nad rzekę. Ba! Jest nawet wskazane posiadać mieszadło, bo łapa usycha od mieszania 8-10 kg mieszanki. Jednak w przypadku miksu nie ma to najmniejszego sensu. 8)
Pozdrawiam Seba

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Jest sens, bo jak mieszasz ręką, robią się grudy, które potem trzeba rozcierać. A mieszadło automatycznie wszystko rozbija.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A dwa, że oprócz tych pudełek, nie noszę żadnych wiader i misek. Ciężko się w nich miesza zanętę ręką, a przetarcie przez sito 1L zanęty w tak małym pudełku to właśnie męczarnia. W sam raz na całodniową sesję z feederem, nie łowię na rzekach :)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Jest sens, bo jak mieszasz ręką, robią się grudy, które potem trzeba rozcierać. A mieszadło automatycznie wszystko rozbija.

Być może. Nie chciałbym deprecjonować niczyich pomysłów, ani Twojego zdania, ale grudy robią się wówczas gdy wleje się jednocześnie za dużo wody. Jeżeli natomiast wody dodaje się systematycznie powoli to grudek zbyt wiele nie ma. Poza tym miks trafia na sito i wszystko jest cacy ;)
Pozdrawiam Seba

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
A dwa, że oprócz tych pudełek, nie noszę żadnych wiader i misek. Ciężko się w nich miesza zanętę ręką, a przetarcie przez sito 1L zanęty w tak małym pudełku to właśnie męczarnia. W sam raz na całodniową sesję z feederem, nie łowię na rzekach :)

A ja noszę Daiwa Aquadry Groundbait System i tam mam wszystko: namoczony miks, w drugim pojemniku pellet, sito, booster do pelletów, torebki PVA i gitara. No ale to już każdego indywidualna sprawa, bo każdy z nas robi jak mu wygodnie ;)
Pozdrawiam Seba

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie tyle że za dużo na raz, tylko że się nie czeka aż zanęta ładnie wchłonie wodę (tak jak pellet, który po namoczeniu dopiero po 20-40min równomiernie się namacza w środku). Ja właśnie nie muszę mieć sita bo mam mieszadło i ... czyste ręce ;-)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja też w domu walę tyle wody, że się robi ciapa. Przyjeżdżam na łowisko i jest gotowe lub trzeba ciutkę z atomizera dowilżyć.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Ja podobnie, jak Ty. Przygotowuję miks w domu i dopieszczam go później nad wodą. A sito ? No cóż, wg mnie podstawa to właściwego przygotowania zanęty i napowietrzenia jej, aby lepiej pracowała :D

P. S. Rąk na rybach nie sposób nie pobrudzić :'(
Pozdrawiam Seba

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
A dwa, że oprócz tych pudełek, nie noszę żadnych wiader i misek. Ciężko się w nich miesza zanętę ręką, a przetarcie przez sito 1L zanęty w tak małym pudełku to właśnie męczarnia. W sam raz na całodniową sesję z feederem, nie łowię na rzekach :)

A wkrętarkę aku nosisz do tego mieszadełka....  czy masz wiertarkę na korbkę jak to kiedyś bywało... wybacz ale nie mogłem się powstrzymać po obejrzeniu twojego filmu jak profesjonalnie mieszasz w micro pudle działkę towaru do sesji.... :-X :facepalm: 8) :P :'( :'( :'( :'( :'(
Maciek

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A dwa, że oprócz tych pudełek, nie noszę żadnych wiader i misek. Ciężko się w nich miesza zanętę ręką, a przetarcie przez sito 1L zanęty w tak małym pudełku to właśnie męczarnia. W sam raz na całodniową sesję z feederem, nie łowię na rzekach :)

A wkrętarkę aku nosisz do tego mieszadełka....  czy masz wiertarkę na korbkę jak to kiedyś bywało... wybacz ale nie mogłem się powstrzymać po obejrzeniu twojego filmu jak profesjonalnie mieszasz w micro pudle działkę towaru do sesji.... :-X :facepalm: 8) :P :'( :'( :'( :'( :'(

Ale namaczanie 0,5kg zanęty i przecieranie przez sito w zestawie Daiwa AquaDry za 200zł już Ciebie nie bawi? ;) To najmniejsza wkrętarka na rynku za 39zł z ikei... jest niewiele droższa niż ... sito :)

Mimo wszystko, ciesze się że mogłem Cię zabawić.