Autor Wątek: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy  (Przeczytany 27109 razy)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #45 dnia: 20.04.2017, 21:42 »
Fishing Book to nie tylko dziennik połowów i największa baza łowisk, ale przede wszystkim portal społecznościowy. Możesz oceniać i komentować wyprawy oraz łowiska. Strona powiadomi Cię o pojawieniu się nowego łowiska komercyjnego lub gdy ktoś odpowie na Twój komentarz. Możesz zapraszać znajomych i nawiązywać kontakty. Dostosuj swój profil pod własne wymagania oraz przeglądaj profile i osiągnięcia innych. Rywalizuj o największą rybę danego gatunku albo na wybranym łowisku. Bierz udział w konkursach na najciekawszy opis wyprawy, najpiękniejsze zdjęcie lub łowcę największej ryby. To wszystko przygotowaliśmy dla Was, a to dopiero początek.

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #46 dnia: 25.04.2017, 13:02 »
Panie i Panowie. Portal ma już ponad 600 użytkowników. Bardzo proszę Was o opinie i o pomoc w obraniu dalszego toru rozwoju!
Czy jest coś, czego Wam brakuje w aplikacji? Lub jaką funkcjonalność chcieli byście zobaczyć?
Ostatnio dodaliśmy zakładkę z artykułami. Przygotowaliśmy dla Was ciekawe publikacje. Zachęcamy również, abyście to Wy dodawali swoje teksty ponieważ jest to portal społecznościowy. Dzięki ProBono za dodanie świetnych artykułów!
Obecnie pracujemy nad listą ostatnio dodanych wypraw/ łowisk/ artykułów na stronie głównej oraz wyszukiwarką użytkowników/ łowisk/ artykułów.

Dajcie znać, co następnego byście chcieli ujrzeć?
- wysyłanie prywatnych wiadomości
- zawieranie znajomości
- planowanie wypraw i zapraszanie do nich innych użytkowników
- zakładkę z listą zawodów
a może ranking/reputację użytkowników?

Czekam na wasze propozycje. Miejcie realny wpływ na rozwój aplikacji!

PS Już niedługo rusza kolejny konkurs na najfajniejszą wyprawę, więc szykujcie się ;)


Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline spinman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 2
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #47 dnia: 26.04.2017, 20:21 »
Myślę, że warto dodać do opisu łowisk w wyszukiwarce (lista) -miejscowość-  Nie każde łowisko w tytule ma nazwę miejscowości, w której się znajduje ;) wiem, ze jak wejdę to jest mapka, ale i tak ;)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #48 dnia: 27.04.2017, 11:33 »
Myślę, że warto dodać do opisu łowisk w wyszukiwarce (lista) -miejscowość-  Nie każde łowisko w tytule ma nazwę miejscowości, w której się znajduje ;) wiem, ze jak wejdę to jest mapka, ale i tak ;)
Dzięki za odpowiedz. Łowiska komercyjne mają adres. Może zrobić żeby wyszukiwarka szukała też po tej wartości ale czasem będzie to mylące dla ludzi bo to pole jest nie widoczne na liście więc nie będzie wiadomo dlaczego znalazło się na liście wyszukiwania.
Częściowo rozwiązuje problem sortowanie po województwie, no i oczywiście mapa łowisk dzięki której najłatwiej znaleźć łowiska w miejscu które Cię interesuje

Nikt więcej nie ma pomysłów i sugestii? A może coś się nie podoba ?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline spinman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 2
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #49 dnia: 27.04.2017, 17:52 »
Chodziło mi o dodanie "miejscowość" w tym miejscu co na obrazku ;)


A i w informacjach ogólnych zamiast "Adres" jest "addres" ;)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #50 dnia: 04.05.2017, 00:36 »
Pracuję aktualnie nad statystykami. Planuję możliwość wyciągania statystyk:
  • przynęt(podział na jaką przynętę zostały złapane ryby - okrągły graf jak na załączonym obrazku)
  •   metod połowu(podział na jaką metodę zostały złapane ryby - okrągły graf jak na załączonym obrazku)
  •   gatunków(podział jakie gatunki zostały złapane - okrągły graf jak na załączonym obrazku)
  •   podział na miesiące(podział na miesiące kiedy zostały łapane ryby -  słupki jak na załączonym obrazku)
Wszystkie te statystyki będzie można filtrować po jednym lub kilku z:
  • wszystkie publiczne połowy/ tylko moje
  • po konkretnym łowisku
  • po rodzaju łowiska PZW/Komercja
  • po gatunku ryby
  • po metodzie wędkarskiej
  • w określonym przedziale czasu
Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć np:
- Na jakie przynęty zostały łapane liny w kwietniu i maju na łowisku Zalew Batorówka
- jakimi metodami połowu najczęściej użytkownicy łowią leszcze
- Jak rozkładały się proporcje łowionych gatunków prze zemnie w tym roku

Co o tym myślicie? Podoba Wam się ten pomysł? Oczywiście do tego trzeba wypełniać dziennik żeby mieć dane do tego typu statystyk albo bazować tylko na danych publicznych ( w aplikacji można ukryć takie dane jak łowisko/przynęta albo całkowicie prowadzić go prywatnie ). Co Waszym zdaniem Warto jeszcze dodać albo czego nie dodawać?

Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline dkoch

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • !
  • Lokalizacja: Londyn
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #51 dnia: 04.05.2017, 23:06 »
Witam. Ciekawy pomysł z tym portalem. Mieszkam w Londynie. Niewiele wpisów widze z moich refionów. Dodałem dwa ze swoich łowisk, zobacYmy może z biegiem czasu mapa anglii też się zapełni.
W międzyczasie poczekam aż ktoś wrzuci coś z moich rodzimych okolic(Kalisz) żebym wiedział gdzie najlepiej się udać w trakcie wakacji.
Pozdrawiam. 👍🏻
Rozmiar nie ma znaczenia!!!!

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #52 dnia: 05.05.2017, 14:11 »
Ogólnie pomysł bardzo fajny :thumbup: . Tylko u mnie jak chce dodać wyprawę to wszystko sie nakłada na siebie że nic nie można przeczytać tak samo z komentarzami pod wyprawami moze to przez to ze używam na telefonie tak sie robi wiec raczej poczekam na aplikacje na tel . A mam jeszcze jedno pytanie jak można usunąć konto bo jakoś tej opcji nie mogę znaleźć .
Eryk :-)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #53 dnia: 05.05.2017, 15:23 »
Witam. Ciekawy pomysł z tym portalem. Mieszkam w Londynie. Niewiele wpisów widze z moich refionów. Dodałem dwa ze swoich łowisk, zobacYmy może z biegiem czasu mapa anglii też się zapełni.
W międzyczasie poczekam aż ktoś wrzuci coś z moich rodzimych okolic(Kalisz) żebym wiedział gdzie najlepiej się udać w trakcie wakacji.
Pozdrawiam. 👍🏻

Aplikacja na Anglie może ruszy w przyszłym roku ale już teraz można dodawać wyprawy i łowiska. Zachęcam

Ogólnie pomysł bardzo fajny :thumbup: . Tylko u mnie jak chce dodać wyprawę to wszystko sie nakłada na siebie że nic nie można przeczytać tak samo z komentarzami pod wyprawami moze to przez to ze używam na telefonie tak sie robi wiec raczej poczekam na aplikacje na tel . A mam jeszcze jedno pytanie jak można usunąć konto bo jakoś tej opcji nie mogę znaleźć .
Dziwne. A napiszesz jaki telefon ? aplikacja jest przystosowana na telefony więc nie wiem dlaczego tam.  Podeślij jaki tel i jakiś screen shot to poprawimy.

Możesz zostawić konto i zalogować się na to samo jak będą aplikacje(pod koniec miesiąca) albo podaj nazwę użytkownika to sam usunę.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #54 dnia: 05.05.2017, 15:24 »
Pracuję aktualnie nad statystykami. Planuję możliwość wyciągania statystyk:
  • przynęt(podział na jaką przynętę zostały złapane ryby - okrągły graf jak na załączonym obrazku)
  •   metod połowu(podział na jaką metodę zostały złapane ryby - okrągły graf jak na załączonym obrazku)
  •   gatunków(podział jakie gatunki zostały złapane - okrągły graf jak na załączonym obrazku)
  •   podział na miesiące(podział na miesiące kiedy zostały łapane ryby -  słupki jak na załączonym obrazku)
Wszystkie te statystyki będzie można filtrować po jednym lub kilku z:
  • wszystkie publiczne połowy/ tylko moje
  • po konkretnym łowisku
  • po rodzaju łowiska PZW/Komercja
  • po gatunku ryby
  • po metodzie wędkarskiej
  • w określonym przedziale czasu
Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć np:
- Na jakie przynęty zostały łapane liny w kwietniu i maju na łowisku Zalew Batorówka
- jakimi metodami połowu najczęściej użytkownicy łowią leszcze
- Jak rozkładały się proporcje łowionych gatunków prze zemnie w tym roku

Co o tym myślicie? Podoba Wam się ten pomysł? Oczywiście do tego trzeba wypełniać dziennik żeby mieć dane do tego typu statystyk albo bazować tylko na danych publicznych ( w aplikacji można ukryć takie dane jak łowisko/przynęta albo całkowicie prowadzić go prywatnie ). Co Waszym zdaniem Warto jeszcze dodać albo czego nie dodawać?



Myślałem że zrobię furorę tą opcją ze statystykami a tu nikt nie zainteresowany :(
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline spinman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 2
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #55 dnia: 05.05.2017, 16:10 »
Pomysł bardzo dobry, ale pewnie większość wędkarzy nie będzie wpisywać swojego "killera" na danym łowisku, bo każdy zacznie łapać i ryb braknie xD ;D

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #56 dnia: 05.05.2017, 16:56 »
Nie czepiam się, ale, jeśli to ma pomóc to moje uwagi, które rzuciły mi się w oczy:
1. Wyszukiwarka/filtr - po wpisaniu łowisk w śląskim wyskoczył mi min Agroryb, który jest w Śląskim ale Dolnym :) - tzn Dolnośląskim :)
Co do łowisk - potrzebna chyba weryfikacja - łowisko, które ja znam i co mi się rzuciło od razu w oczy:
weryfikacja wpisów - Kanał Goczałkowicki chyba częściej znany jest jako Kanał Pawłowicki (funkcjonują 2 nazwy, Pawłowicki jest częściej używany).
Typ łowiska - zarządcą/właścicielem jest GPW nie PZW (wymagane są inne / dodatkowe opłaty, jeśli tylko z kartą PZW to można się zdziwić podczas kontroli, dodatkowo jest ostrzejszy regulamin)
Jest to woda niekiedy stojąca ale wg mnie na pewno bardziej płynąca. - jak to kanał), w suchych latach kanał wysycha prawie do zera - zostaje strumyczek 20 cm szerokości(tak było w 2015 roku).

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #57 dnia: 05.05.2017, 18:24 »

Dziwne. A napiszesz jaki telefon ? aplikacja jest przystosowana na telefony więc nie wiem dlaczego tam.  Podeślij jaki tel i jakiś screen shot to poprawimy.

Możesz zostawić konto i zalogować się na to samo jak będą aplikacje(pod koniec miesiąca) albo podaj nazwę użytkownika to sam usunę.

Konto napewno zostawie ponieważ juz dawno szukałem podobnej aplikacji i wreszcie znalazlem . A jeśli chodzi o tel. to jest to huawei 620s więc do najnowszych nie należy i może w nim tkwi problem .
Eryk :-)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #58 dnia: 05.05.2017, 18:43 »
Pomysł bardzo dobry, ale pewnie większość wędkarzy nie będzie wpisywać swojego "killera" na danym łowisku, bo każdy zacznie łapać i ryb braknie xD ;D
To jest norma dlatego myślę o opcji ukrywania przynęty. wtedy będzie ona widoczna tylko dla Ciebie i będzie brana pod uwagę tylko w Twoich statystykach. Niestety tego typy argumenty są przez wszystkich wysuwane, u nas nie ma takiej kultury do dzielenia się wiedzą, trochę nie ma się co dziwić jak ryb nie ma :D

Nie czepiam się, ale, jeśli to ma pomóc to moje uwagi, które rzuciły mi się w oczy:
1. Wyszukiwarka/filtr - po wpisaniu łowisk w śląskim wyskoczył mi min Agroryb, który jest w Śląskim ale Dolnym :) - tzn Dolnośląskim :)
Co do łowisk - potrzebna chyba weryfikacja - łowisko, które ja znam i co mi się rzuciło od razu w oczy:
weryfikacja wpisów - Kanał Goczałkowicki chyba częściej znany jest jako Kanał Pawłowicki (funkcjonują 2 nazwy, Pawłowicki jest częściej używany).
Typ łowiska - zarządcą/właścicielem jest GPW nie PZW (wymagane są inne / dodatkowe opłaty, jeśli tylko z kartą PZW to można się zdziwić podczas kontroli, dodatkowo jest ostrzejszy regulamin)
Jest to woda niekiedy stojąca ale wg mnie na pewno bardziej płynąca. - jak to kanał), w suchych latach kanał wysycha prawie do zera - zostaje strumyczek 20 cm szerokości(tak było w 2015 roku).

Dzięki za rady. Wpisuj takie uwagi w komentarzach. Jest to portal społecznościowy, łowiska dodają użytkownicy ale każde z nich idzie do akceptacji adminów. My nie znamy wszystkich łowisk. Weryfikujemy czy wpis jest zrobiony poprawnie a nie czy na pewno nazwa się zgadza. Takie rzeczy są nie do zrobienia bez osoby zajmującej się aplikacją normalnie 8h dziennie. A skoro Kanał Goczałkowicki leży koło zbiornika Goczałkowickiego to uznaliśmy że ta nazwa się zgadza:D Dzięki za sugestie... wpisy poprawione :D

Konto napewno zostawie ponieważ juz dawno szukałem podobnej aplikacji i wreszcie znalazlem . A jeśli chodzi o tel. to jest to huawei 620s więc do najnowszych nie należy i może w nim tkwi problem .
Cieszę się. Zobaczymy co to może być na tym telefonie.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Fishing-Book.com - nowy portal społecznościowy dla wędkarzy
« Odpowiedź #59 dnia: 05.05.2017, 19:44 »
Postaram się na dniach dopisać kilka łowisk,  które, wydaje mi się, że znam w miarę dobrze.