Autor Wątek: Zakaz nęcenia... wszystkim :)  (Przeczytany 25557 razy)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 526
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #45 dnia: 25.05.2023, 07:44 »
https://www.rtw.org.pl/wiadomosci/wedkarstwo-w-niemczech-warunki-i-przepisy-krotki-przewodnik,artykul,53.html
Poszukam ci jeszcze po niemiecku.
ale faktycznie nie niecą? Czy to tylko martwy przepis, jak z zabijaniem ryb. W sklepach jest zakaz sprzedaży zanęt?

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #46 dnia: 25.05.2023, 08:38 »
W necie i w sklepach są zanęty ale to 1/100 tego co u nas. Nie widziałem żeby ktoś rzucał kule zanetowe , tyle co do koszyka czy podajnika.
Tak samo, nad wodą ,nie widziałem nikogo ze spombem.


Pozdrawiam Łukasz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #47 dnia: 25.05.2023, 10:32 »
Proszę cię 🙂 trzeba być realistą a nie wierzyć w cuda.

Uważasz, że takie działanie to cuda? Dla mnie to konieczność, w innym razie będzie regres wędkarstwa, i to spory. Zastanów się też co sam proponujesz. Olewanie przepisów, bo u ciebie strażnicy mają pewne rzeczy w tyłku?

Akurat ten konkretny patrol i tym razem udawali, że nie widzą ale to się zmieni.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 563
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #48 dnia: 25.05.2023, 10:37 »
Kozi już tak ma. U niego nikt nie sprawdza - nigdzie nie sprawdzają. U niego są ryby - wszędzie są ryby. U niego możesz sobie tygodniami nęcić miejscówkę, bo nikt nie przyjdzie - wszędzie tak jest.

Sorry Kozi, ale będę się "czepiał", dopóki nie zrozumiesz, że poza Twoją okolicą jest jeszcze cały kraj ;)

I bądź realistą właśnie. Bo w każdym poukładanym kraju jest tak, jak Luk pisze. I może być tak lub tak jak jest teraz - czyli jak uważa realista. Burdel i wszystko, co tylko chcą, z nami zrobią. Ważne, że u Ciebie w krzakach można się zaszyć i nikt nie przyjdzie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #49 dnia: 25.05.2023, 10:41 »
Tutaj jest szansa, że populistyczne Polskie Wody ugną się pod protestem wędkarzy, ale to małe prawdopodobieństwo i jaki to miałoby wydźwięk? Że żądamy prawa do trucia  wód? Tu trzeba mieć zaplecze aby się móc obronić, pokazać prace własnych ichtiologów lub takie z innych krajów, które są dobre dla nas. Bez tego możemy sobie tylko pobeczeć głośno. Tu trzeba pokazać konkretne argumenty, a rozbici, w pojedynkę, nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Zakaz dotyczy nie tylko wędkarzy bo ktoś musi zanęty produkować, importować i sprzedawać. Potrzebne jest wspólne działanie bo ludzie będą tracili pracę a budżet przychody z podatków. Wyjazd bez jakiejkolwiek zanęty mija się z celem i odbije się na reszcie handlu. Zaczną upadać małe sklepy.

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #50 dnia: 25.05.2023, 10:43 »
https://www.rtw.org.pl/wiadomosci/wedkarstwo-w-niemczech-warunki-i-przepisy-krotki-przewodnik,artykul,53.html
Poszukam ci jeszcze po niemiecku.
Bzdura, od 6 lat łowię w Niemczech. Taka plota od dawna chodzi. Nęcić można tylko są ograniczenia ilościowe, które Niemcy i tak mają w 4 literach. Rozmawiałem o tym już na kontroli. Reszta co do zdjęć ryb czy żywca jak najbardziej. Zabijanie wymiarowej ryby też już od tego odchodzą, bo zaczęli zauważać, że ta studnia też ma dno i już nie łowią tyle co kiedyś. Stare Niemcy zabierają, kombinują jak zabrać więcej niż limit, ale młodzi już C&R w większości.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #51 dnia: 25.05.2023, 10:45 »
Tutaj jest szansa, że populistyczne Polskie Wody ugną się pod protestem wędkarzy, ale to małe prawdopodobieństwo i jaki to miałoby wydźwięk? Że żądamy prawa do trucia  wód? Tu trzeba mieć zaplecze aby się móc obronić, pokazać prace własnych ichtiologów lub takie z innych krajów, które są dobre dla nas. Bez tego możemy sobie tylko pobeczeć głośno. Tu trzeba pokazać konkretne argumenty, a rozbici, w pojedynkę, nie jesteśmy w stanie tego zrobić.

Zakaz dotyczy nie tylko wędkarzy bo ktoś musi zanęty produkować, importować i sprzedawać. Potrzebne jest wspólne działanie bo ludzie będą tracili pracę a budżet przychody z podatków. Wyjazd bez jakiejkolwiek zanęty mija się z celem i odbije się na reszcie handlu. Zaczną upadać małe sklepy.
Wspólne działanie? 65% osób w Polsce się zaszczepiło, 99% osób chodziło w maseczkach... tutaj nie ma ratunku. Zlikwidują biznesy prywatne, będziesz pracował dla zachodnich korporacji, dostaniesz pensję gwarantowaną od Państwa - będziesz niewolnikiem.
Te Wody Polskie czemu nie kontrolowali zrzutu ścieków na rzekach? Dopiero po tragedii ruszyli tyłek i co się okazało? Kilkaset nielegalnych upustów, brak zezwoleń itp.
W tym kraju dzieje się coś i to na pokaz jak dojdzie do tragedii.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #52 dnia: 25.05.2023, 11:14 »
Dzięki temu, że nie potrafimy się zjednoczyć we wspólnej sprawie jest tak jak widać. Protesty samych wędkarzy nic nie dadzą ale co innego biznes. Wszyscy mają w tym swój interes, jedni pracę a drudzy hobby i sposób spędzania wolnego czasu.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 785
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #53 dnia: 25.05.2023, 11:42 »
Proste  , aby się zjednoczyć  każdy musi w tym widzieć korzyści dla siebie.
Zostaliśmy skutecznie podzieleni przez ostatnie 3 lata.
Idea już nie jednoczy.
Takie czasy.

U nas są porobione łowiska sportowe i są Nokill . Akweny trochę ożyły .
A terminy porezerwowane do jesieniu.
Sport PZW  w Krakowie zostanie skutecznie uwalony .


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 271
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #54 dnia: 25.05.2023, 11:46 »
Zupełnie z innej beczki 8) :P :-X
Jeśli zakażą łowić na zanęty etc w miesiącach od czerwca do września... To duża część ryb w wodzie pozostanie - skoro pozostanie , to po co zarybiać skoro ich nikt nie złowi... po co tworzyć NK - przecież tak ich nikt łowić nie będzie przynajmniej w ilościach jak do tej pory...
Taki żarcik ( oby żarcik a nie realny plan który uskuteczniają)

H...j z ludźmi żyjących z wędkarska , h...j z wędkarzami - jak to wszystko popie...ne.
W jakim syfie żyjemy >:O :'(

Lucek dobrze to opisał w pełni się zgadzam z tym pomysłem. Ale jak to w PL czy to realne.... ( nie wiem cały czas liczę że jeżeli my wędkarze mamy to w dupie a tak jest od lat... to może biznes coś z tym zrobi....)
Maciek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #55 dnia: 25.05.2023, 13:10 »
https://www.rtw.org.pl/wiadomosci/wedkarstwo-w-niemczech-warunki-i-przepisy-krotki-przewodnik,artykul,53.html
Poszukam ci jeszcze po niemiecku.
Bzdura, od 6 lat łowię w Niemczech. Taka plota od dawna chodzi. Nęcić można tylko są ograniczenia ilościowe, które Niemcy i tak mają w 4 literach. Rozmawiałem o tym już na kontroli. Reszta co do zdjęć ryb czy żywca jak najbardziej. Zabijanie wymiarowej ryby też już od tego odchodzą, bo zaczęli zauważać, że ta studnia też ma dno i już nie łowią tyle co kiedyś. Stare Niemcy zabierają, kombinują jak zabrać więcej niż limit, ale młodzi już C&R w większości.
Ja mieszkam tu od 13 lat , przytoczyć ci przepis ustawowy ?
W Niemczech nie ma nic takiego jak martwe prawo.


Pozdrawiam Łukasz

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 338
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #56 dnia: 25.05.2023, 14:56 »
Które wody na Śląsku są objęte tym zakazem ,ktoś coś wie może :beer:

Z pisma wychodzi, że cały okręg katowicki ;D W pompie to mam, nikt tego nie będzie respektował.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=765343431726340&set=pcb.765343448393005
Dzierżno uzależnia

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #57 dnia: 25.05.2023, 16:24 »
Z pisma wychodzi, że cały okręg katowicki ;D W pompie to mam, nikt tego nie będzie respektował.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=765343431726340&set=pcb.765343448393005

A z owego pisma wychodzi "jak byk" że zakazu nie ma - jest limit 1kg/doba na łba. Ok... napisać łatwo tylko czy chodzi o zanętę suchą czy namoczoną? Bo z tego co mi wiadomo woda eutrofizacji nie powoduje. No i jak to sprawdzić - siedzi "se" wędkarz na brzegu obok wiadro rozrobionej zanęty "z czubem" - jak udowodnić klientowi że chciał ponad limit to do wody wrzucić? :facepalm:

Przypomina mi to urzędnicze podejście do maseczek podczas "wysypu" piwnego wirusa...

- Problem jest? No jest.
- Zrobiliśmy "cuś"? No zrobiliśmy.
- Bez sensu? Bez sensu ale zrobiliśmy.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #58 dnia: 25.05.2023, 16:27 »
Z pisma wychodzi, że cały okręg katowicki ;D W pompie to mam, nikt tego nie będzie respektował.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=765343431726340&set=pcb.765343448393005

A z owego pisma wychodzi "jak byk" że zakazu nie ma - jest limit 1kg/doba na łba. Ok... napisać łatwo tylko czy chodzi o zanętę suchą czy namoczoną? Bo z tego co mi wiadomo woda eutrofizacji nie powoduje. No i jak to sprawdzić - siedzi "se" wędkarz na brzegu obok wiadro rozrobionej zanęty "z czubem" - jak udowodnić klientowi że chciał ponad limit to do wody wrzucić? :facepalm:

Przypomina mi to urzędnicze podejście do maseczek podczas "wysypu" piwnego wirusa...

- Problem jest? No jest.
- Zrobiliśmy "cuś". No zrobiliśmy.
- Bez sensu? Bez sensu ale zrobiliśmy.
Przeczytaj jeszcze raz to pismo z linka.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Zakaz nęcenia... wszystkim :)
« Odpowiedź #59 dnia: 25.05.2023, 16:34 »
Przeczytaj jeszcze raz to pismo z linka.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Fakt. Od 15.06 do 15.09 całkowity zakaz. Zakaz stosowania - nie posiadania ;) No i jeszcze co zrobić z klientem który idzie brzegiem "na bezczela" z wiadrem kukurydzy i  "wypieprza" to wiadro do wody. Ryb nie łowi przecież...
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.