Autor Wątek: JEZIORO BORÓWNO  (Przeczytany 647 razy)

Offline Tomek79

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 1
JEZIORO BORÓWNO
« dnia: 28.01.2024, 13:39 »
Wybieramy się ze znajomymi do miejscowości Kujanki do ośrodka szwed-pol w lipcu, chcemy trochę powędkować. Chcemy się nastawić na biało ryb[karp,lin, węgorz] i na suma. Jakie przynęty i zanęty polecicie stosować na tym jeziorze, bo jak wiadomo co zbiornik to na co innego biorą. Będziemy łowić z brzegu, jak ktoś tam łowi to poprosiłbym o jakieś wskazowki

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: JEZIORO BORÓWNO
« Odpowiedź #1 dnia: 29.01.2024, 08:16 »
W szwedpolu byłem na wakacjach już 2 razy , w tym roku również jadę. Jeśli chodzi o jezioro to albo będziesz miał szczęście albo przygotujesz sobie miejscówkę. Ogólnie łowienie z brzegu to cała masa zielska w postaci moczarki której nie widać z powierzchni wody. Przy łowieniu bez przygotowania miejscówki wchodzą krąpie. Jak łowiłem metodą wygrubiłem towar do 6 mm peletu niestety dało to dwa razy większe krąpie niż u sąsiadów na robaki. Jeśli chodzi o liny to dobrym miejscem jest zatoka na samym wjeździe do kujanek od drogi wojewódzkiej lecącej do Złotowa.
 Co do szczęścia to na pierwszym wypadzie miałem jakąś rybę na metodę która nic nie robiła sobie ze skręconego hamulca i pięknie zaparkowała w moczarkach, także jak się postarasz to woda ma tam potencjał. Jeśli łowisz na spławik spróbuj załatwić łódkę , wtedy będziesz miał nieograniczony dostęp do świetnych miejsc, no i z tego co rozmawiałem z miejscowymi to tam podstawową sprawą jest przygotowanie miejsca poprzez długie nęcenie. W zeszłym roku nie wykupiłem zezwolenia, bo kilka razy wyszedłem sobie z piwkiem na staw należący do ośrodka(miałem mało czasu na wędkowanie) w tym roku może się skuszę znów na łowienie w jeziorze.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Tomek79

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 1
Odp: JEZIORO BORÓWNO
« Odpowiedź #2 dnia: 30.01.2024, 18:23 »
Witam
A możesz powiedzieć jakiej zanęty używałeś, czy standardowo zanęta leszcz, czy musi być zapachowa. My jak byliśmy w tamtym roku na mazurach to miejscowi łowili na zanętę tylko waniliową.