Autor Wątek: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P  (Przeczytany 4735 razy)

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« dnia: 10.03.2020, 17:57 »
Witam. Czy ktoś z was posiada taki kołowrotek? Szukam jakichkolwiek info na jego temat. Czy tak jak nazwa wskazuje możliwe jest , że wewnątrz znajduje się taki sam mechanizm jak np. w FUEGO LT 6000 ??
Pozdrawiam

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #1 dnia: 10.03.2020, 18:08 »
Witam. Czy ktoś z was posiada taki kołowrotek? Szukam jakichkolwiek info na jego temat. Czy tak jak nazwa wskazuje możliwe jest , że wewnątrz znajduje się taki sam mechanizm jak np. w FUEGO LT 6000 ??
Pozdrawiam

Fuego 6000 Przełożenie 5.1:1
Daiwa Przełożenie: 4.9:1


Miałeś w rękach FUEGO LT 6000 ? Bo mnie praca tego mechanizmu ciut rozczarowała. FUEGO LT 5000 pracuje dużo ciekawiej. Niby mechanizm poza przełożeniem ten sam a jest różnica w jakości pracy.
Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #2 dnia: 10.03.2020, 20:08 »
Medium Baitrunner to kawałek maszyny, ja bym go widział ewentualnie na dystansowym feederze i to takim typu 14ft ;) Sustain jest obecnie "zacofany" w stosunku do Stradica FL. Przypuszczam, że pojawi się wkrótce nowa generacja, bo obecnie nie ma sensu dopłacać i go kupować.
Z Shimano w tym budżecie i do feederowych zastosowań niezłą opcją może być (sprowadzony) Thunnus 4000 lub też sprowadzony zza granicy AR-C Aero Ci4+ (chociaż nie mam pewności, czy nie przekroczy założeń finansowych taka operacja).

W Daiwie trochę większy wybór:
- Caldia LT (to samo co Fuego, ale obudowa z Zaionu)
- Lexa LT (to samo co Fuego, ale obudowa z alu)
- Ballistic LT (przekładnia z wysokiej półki, obudowa Zaion)
- TDR (napędowo jak Fuego, niższe przełożenie, obudowa alu, dodatkowa płytka szpula, dobry klip, korbka składana, QD)
- N'Zone( to samo co Lexa LT, tylko niższe przełożenie, płytkie szpule, dobry klip, składana korbka, QD).

Osobiście szedłbym w Ballistica z uwagi na przekładnię - najwyższa trwałość i naprawdę spora moc. Trzeba się jednak liczyć z pewnymi niedogodnościami, bo to nie jest młynek dostosowany do feederowych technik- ewentualne podkłady na szpuli, przeróbka na QD, brak feederowego klipa, korbka jednoelementowa.

Proszę ;)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #3 dnia: 11.03.2020, 15:26 »
Witam. Czy ktoś z was posiada taki kołowrotek? Szukam jakichkolwiek info na jego temat. Czy tak jak nazwa wskazuje możliwe jest , że wewnątrz znajduje się taki sam mechanizm jak np. w FUEGO LT 6000 ??
Pozdrawiam

Fuego 6000 Przełożenie 5.1:1
Daiwa Przełożenie: 4.9:1


Miałeś w rękach FUEGO LT 6000 ? Bo mnie praca tego mechanizmu ciut rozczarowała. FUEGO LT 5000 pracuje dużo ciekawiej. Niby mechanizm poza przełożeniem ten sam a jest różnica w jakości pracy.


Niestety obserwuję brzydką tendencję Daiwy do puszczania w obieg sklepowy młynków o wyraźnie złej, jak i bardzo poprawnej pracy, zarówno wśród modeli z niższych jak i średnich półek (!). Tak więc w sklepie można pomacać przykładowo 3 egzemplarze dokładnie tego samego modelu i stwierdzić, że każdy pracuje inaczej. Ciężko mi powiedzieć kto lub co odpowiada za taki stan rzeczy, ale jest to niedopuszczalne z biznesowego punktu widzenia.
Nowe modele Daiwy są bardzo ogarnięte technicznie, i serio warto coś spośród nich wybrać, niestety kontrola jakości najwyraźniej szwankuje, albo na naszym rynku są w obiegu jakieś „lewe” sztuki.
Najlepsza opcja to kupować stacjonarnie lub też zdalnie w zaufanym sklepie, który wykaże cierpliwość przy wymianach na dobrze pracujący egzemplarz.
Czesiek

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #4 dnia: 11.03.2020, 16:05 »
Miałem taką sytuację w listopadzie kiedy to kupowałem Daiwe BG 3500. Dopiero trzeci kołowrotek został ze mną.  Pozostałe odesłałem.

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #5 dnia: 18.04.2020, 11:12 »
Witam.
Kupiłem ten kołowrotek, jednak postanowiłem że odeślę go z powrotem.
Podczas kręcenia korbką wydobywa się z niego delikatny PISK, JAZGOT nie wiem jak to poprawnie nazwać. Sama korbka też nie jest jakimś WOW, posiada znaczne luzy podejrzewam że z czasem mogą być coraz większe. Posiadam TDR 4012 i tam jest dużo, dużo lepiej to spasowane. Knob nie jest rozbieralny lecz zanitowany. Nie liczyłem na wielkie CUDO ale od młynka za 650-700zł można mieć jakieś oczekiwania? Gdyby kosztował ok 450zł nie czepiał bym się. Nic będę  nadal szukał. Ostatnio zastanawiałem się czy np do Daiwy BG 3500 idzie na przykład założyć jakąś płytką  szpulę SS np. od  TD Feeder 4012 QD. Wielkością są to bardzo zbliżone sprzęty. Albo np Balistic LT 6000 i szpula właśnie od N'ZONA LT 6000ss.
Jakoś płytka szpula bardziej mi się podoba i z reguły posiada fajny klip.

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #6 dnia: 18.04.2020, 14:41 »
Już wiem że od n-zona nie założysz do Ballistica... Ale może założysz do Lexy E LT ? ... tylko n-zon to QD a Lexa ATD... pewnie jakaś przeróbka byłaby potrzebna.
Po-Zdrówka
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #7 dnia: 18.04.2020, 18:10 »
N'Zone wyrasta bezpośrednio z Lexa LT, aczkolwiek jest taką zubożoną wersją
Szpule być może pasują - mają takie samo osadzenie.
Szpule z wyższych modeli (jak np Ballistic) nie będą pasować do Lexy/N'zone.

Wysoką cenę N'Zone robi dodatkowa szpula, feederowy klip i QD oraz składana korbka.

Lexa ma więcej łożysk i są to łożyska wysokiej klasy.
Korbka jest jednoelementowa i wkręcana bezpośrednio.
Knob jest rozbieralny, więc łatwiej serwisować i kasować luz.
Uszczelnienie MagSealed na osi.
Dostępne modele Lexy mają dość standardowe przełożenia, a szpule nie są zbyt głębokie.
Quick drag można zrobić.
Pozostaje tylko ten mało "feederowy" klip...


TD Feeder wyrasta bezpośrednio z BG :P
Oczywiście zmiany są, takie trochę jak powyżej.
Szpule nie będą pasować TD Feeder ma inne osadzenie niż BG.
Szpule z TD Feeder prawdopodobnie są takie jak w TDR ;)

TD Feeder to chyba najbardziej sensowny model ze szkockiej Daiwy (biorąc pod uwagę stosunek cena- jakość), zwłaszcza najnowsze egzemplarze, bo poprawiono w nich parę błedów - najważniejsze to zmieniony pinion i nakrętka rotora z inną uszczelką i tulejką stabilizującą oś 8)
Czesiek

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #8 dnia: 18.04.2020, 18:18 »
NO właśnie a jak można poznać które modele TD Feeder są wersją poprawioną? Czy są jakieś numery fabryczne, czy decyduje jakaś data produkcji?

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #9 dnia: 18.04.2020, 18:32 »
Rzekomo poprawione modele weszły do produkcji pod koniec 2019.
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak poznać te nowe modele bez rozbiórki, bo Daiwa nie umieszcza nr seryjnych na młynkach - w przeciwieństwie do Shimano. Chyba, że można to rozszyfrować z kodu kreskowego na pudełku?

Inna jest nakrętka rotora, po zdjęciu szpuli widać ją, to może być wskazówka. Możesz porównać np ze zdjęciem z mojej recenzji TD.
Czesiek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #10 dnia: 18.04.2020, 18:47 »


TD Feeder to chyba najbardziej sensowny model ze szkockiej Daiwy (biorąc pod uwagę stosunek cena- jakość), zwłaszcza najnowsze egzemplarze, bo poprawiono w nich parę błedów - najważniejsze to zmieniony pinion i nakrętka rotora z inną uszczelką i tulejką stabilizującą oś 8)
Bardziej sensowna niż nowe TDR lub TDM?
Bo ponoć nowa TDM to troche uszczuplone TDR? Tylko że w TDR kurde nie dali tego uszczelnienia Magsealed. Trochę słabo jak na tak drogi kołowrotek. Chyba że nie jest to aż tak potrzebne ulepszenie?

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa N'ZON Plus LT 6000SS-P
« Odpowiedź #11 dnia: 12.05.2020, 18:27 »
Rzekomo poprawione modele weszły do produkcji pod koniec 2019.
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak poznać te nowe modele bez rozbiórki, bo Daiwa nie umieszcza nr seryjnych na młynkach - w przeciwieństwie do Shimano. Chyba, że można to rozszyfrować z kodu kreskowego na pudełku?

Inna jest nakrętka rotora, po zdjęciu szpuli widać ją, to może być wskazówka. Możesz porównać np ze zdjęciem z mojej recenzji TD.

 Czesiu mógł byś  zerknąć na to zdjęcie? Czy to jest już zmieniona nakrętka rotora?