Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Prasa wędkarska / Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Luk dnia Dzisiaj o 08:31 »

Sklepy upadają bo w internecie można kupić taniej, z dowolnego miejsca w dogodnym momencie. Z tego co mi wiadomo to był główny powód dla którego upadł lokalny sklep Luka i 14 osób straciło pracę.

To nie tak. Oczywiście, że zakupy przez internet mają miejsce, jednak wielu rzeczy wcale nie kupisz taniej, bo sprzedawcami są same sklepy. Do tego masa ludzi woli dotknąć sprzętu, sprawdzić go, a nie kupować na ślepo. W UK wcale nie ma wiele sklepów, mających internetową szeroką ofertę. Lider - Angling Direct ma tylko część tejże oferty, i często wielu rzeczy nie mają. W przypadku Future Fishing, to problemem tego miejsca była dziwna polityka właścicieli, którzy wchodzili we wszystko co mogli, od produkcji kulek (zainwestowali w to dziesiątki tysięcy funtów) po sprzedaż łodzi, nie mając za to dobrej strony internetowej, która wręcz zniechęcała do jakichkolwiek zakupów. Otwarcie rzek - 16 czerwca, a oni nie mają kulek lub wszystko im zeszło. Ja na ten przykład zdecydowałem się na firmowe, bo chciałem takich, które można kupić w każdym okresie. No i sama obsługa była straszna. Wchodzisz do sklepu - czterech sprzedawców gada przy kasach, wracasz po 10 minutach z towarem - zostaje jeden, i tworzy się kolejka w której trzeba stać z 5 minut, bo reszta się wypuliła. Mieli też spore braki w pewnych kwestiach, na przykład przez kilka miesięcy nie mieli koszyków Prestona, tych podstawowych. To proste, nie mają, jadę do AD. Przez ostatni rok wolałem jechać do AD w Lincoln, bo obsługa była miła, szybka, i mieli towar na półkach.

Ogólnie jednak sklepy wędkarskie mają ten problem, że przez 4-5 miesięcy mają gorszy okres, gdzie ludzie mniej kupują. Dlatego muszą generować spore przychody w pozostałych miesiącach, do tego dobra strona internetowa jest tu podstawą. A Future Fishing doskonale sobie radził w mediach społecznościowych, informował o nowościach, promocjach, sami pokazywali jakie są dane kije, kręcioły, jakie mają cechy, parametry itp. Co z tego, skoro strona WWW zniechęcała do kupowania czegokolwiek.
2
Grunt / Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mosteque dnia Dzisiaj o 08:10 »
Wklejam ciekawy wpis z innego wątku, bo tam zginie.

Moglibyście polecić dobre, merytoryczne filmy (mogą być po polsku i nie po polsku) które pokazują jak się łowi ryby na feeder klasyk na dużej rzece (jak mazowiecka Wisła)? Może coś mi jeszcze umknęło z wędkarskiego kina akcji do oglądania ;) Dzięki z góry.

Moim zdaniem kluczowe jest miejsce, budowa zestawu i sama technika łowienia, jeśli ktoś zna podstawy, ma mniejsze znaczenie, jeżeli miejsce w którym łowisz jest naturalną stołówką ryb lub ryby tam czasowo lub stale przebywają, to czy będziesz łowił na przystawkę, przepływankę czy koszyk, to ryby będą brać. Polecam filmy Grabowskiego o czytaniu wody i inne tego typy produkcje, żeby właściwie wytypować miejsce połowu. Może być tak, że na 20 km odcinku Wisły nie będzie dużej ryby, także zostaje niestety mozolne szukanie właściwego miejsca i to jest klucz do sukcesu. Warto patrzeć co i jak łowią inni wędkarze.
Kowalczyk ma kilka filmów z "Spławik znad Wisły" i tam też są ciekawe informacje o łowieniu właśnie na mazowieckiej Wiśle, polub na facebook "Spławik znad Wisły" - często można tam przeczytać przydatne informacje, gość zjadł zęby na mazowieckiej Wiśle :)
Dużej ryby w Wiśle jest bardzo mało i często jest tak, że ryba blisko brzegu bierze/przebywa tylko w jednym miejscu na np. 5 kilometrowym odcinku Wisły, dlatego tak trudno znaleźć dobre miejsce i stosowanie cudownych zanęt i wymyślnych technik nic tu nie da.
Wisła na tym odcinku jest bardzo szeroka i ryby nie muszą podpływać pod brzeg żeby znaleźć pożywienie, z dala od brzegu mają pod dostatkiem głębokich rynien, przykos i raf, gdzie czują się bardziej bezpiecznie.
3
Sprzęt / Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Waldemar dnia Dzisiaj o 07:54 »
Czyli drugi, ale za to najlżejszy i najwyraźniej o 10 cm krótszy w transporcie od Prestona :)
Nie drugi, Browning już dawno miał w ofercie takie kije:
https://www.matchfishingmagazine.com/browning-tickler-rods
4
Grunt / Odp: Jak łowić na rzece - wasze metody, porady, doświadczenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Luk dnia Dzisiaj o 07:53 »
Ryba będzie zmierzać na tarliska, grupować się tam. W pewnych przypadkach może to oznaczać sporą wędrówkę, zwłaszcza jeśli pewne ryby typowo rzeczne potrzebują odpowiedniego dna, to znaczy żwirowego, o odpowiedniej sile nurtu, a dzisiaj wiele rzek jest uregulowanych.
5
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Nasze karpiowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Azymut dnia Dzisiaj o 05:48 »
System rozwalony :) :thumbup: :bravo:
6
Sprzęt / Odp: Wady i zalety różnych rozmiarów penn slammer
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Podleszczak123 dnia Dzisiaj o 00:02 »
A może Daiwa BG ?
Tyram oram przynętami i dużymi obrotówkami .
Bardzo dobry nawój i mocne bebechy. 4000 to na suma, a na 2500 to szczupaka wkręci przez przelotki..
Ta Daiwa ma starą numerację jeszcze…

Czytałem o tym kołowrotku, również o ninja BG. Z miłą chęcią bym poużywał - podobnie jak ultegrę chociażby. Niestety najpierw musiałbym któryś z wymienionych kupić. Niestety, bo mój budżet to ok. 300zł. W tej cenie chyba nic się mocniejszego i ciekawszego zarazem od penna nie znajdzie. Myślałem jeszcze o nasci, ale nie wiem na ile mogę mógłbym mu zaufać. Niemniej rzeczywiście daiwa BG byłaby ciekawym wyborem, ale już z innej półki cenowej. Jeśli znasz/znacie inne, może ciekawsze młynki w moim budżecie, to będę wdzięczny za pomoc. Dziękuję również wszystkim, którzy już przekazali swoją cenną wiedzę na temat pennów:)
7
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Nasze karpiowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez koperek dnia 07.05.2024, 23:28 »
Piękne ma mieszadło :thumbup:
8
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Nasze karpiowanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kozi dnia 07.05.2024, 23:05 »
9
Sprzęt / Odp: Wędka do ciężkiego slidera do 1200 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stan dnia 07.05.2024, 22:43 »
10
Sprzęt / Odp: Wędka do ciężkiego slidera do 1200 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Modus dnia 07.05.2024, 21:58 »
W zapodanym budżecie zapewne Hydra Górek Series: 8 - 25 g lub 10 - 30 g. Nieco powyżej nowość Hydra X-ONE Match z takim samym cw.
Strony: [1] 2 3 ... 10