Autor Wątek: Karpiówka - Daiwa Windcast Carp - 12 ft/3,60 m 2,75 lb - czy warto kupić?  (Przeczytany 3354 razy)

Offline JackM

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Cześć Wszystkim :)

Przymierzam się do zakupu średniej klasy karpiówki.  Nie zamierzam nastawiać się na jakieś wyjątkowe okazy - 10 kg. to aż nadto - ale chciałbym nabyć porządne wędzisko, które by mi trochę czasu posłużyło.
Spotkałem się z  pozytywnymi opiniami na temat:  Daiwa Windcast Carp - 12ft/3,60m 2.75lb
Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest między innymi fluorescencyjny pasek na dolniku i szczytówka do nocnych zasiadek.
Chciałbym jednak zanim się zdecyduję na zakup jakiegokolwiek kija zasięgnąć  Waszej opinii.
Czy koś z Was miał może doświadczenie  z tą wędką?
Czy model 2,75 lb czy jest wystarczający na „średniaki”?
Z tego co czytałem na stronie producenta na model 2,0 lb przeznaczony do tzw. "Pleasure-Fishing", czyli połowu średniej wielkości karpi 8-20lbs (czyli do prawie 10 kg.) 

Ewentualnie może macie jakiej inne propozycje z podobnego segmentu cenowego?
Jacek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Do jakich zestawów chcesz uzywac tej karpiówki?

Offline JackM

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nastawiam się głównie na metodę lub koszyk - max 80-100 g. Ewentualnie zestaw helikopterowy.
Jacek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć
Ja mam Windcast 12ft 3lbs. Wędka bardzo dobrze wykonana i dobrze mi się nią łowi. Dość sztywna ale ładnie pracuje przy holu i świetnie się nią rzuca. Ta o którą pytasz czyli 2.75 lbs może mieć słabsze właściowści rzutowe ale pewnie lepsze wrażenia przy walce z rybą. Jeśli chodzi o te fluorescencyjne paski nightglow to ściema -u mnie prawie niewidoczne w nocy. Natomiast inne rzeczy jak uchwyt kołowrotka przelotki czy smukły blank jak najbardziej na plus

Offline JackM

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Jakich największych ciężarów używałeś? 
Jacek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Łowiłem głównie dużą metodą esp 56 i 85 g. Nie był to jakiś mega ciężar dla tej wędki ale 56 lepiej się rzucało

Offline JackM

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dzięki za informację.
Ja również nastawiam się na taki maksymalny ciężar, no może w porywach do 100 g. Po tym co napisałeś zastanawiam się czy nie rozważyć zakup sztywniejszej wędki 3 lb :-\
Jacek

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Nie miałem nigdy możliwości przetestowania 2,75 - myślę że bardzo wielkiej różnicy nie będzie . Jeśli myślisz o ciężarach 100g to chyba 3 lbs byłby lepszy.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Proponuję zwrócić także uwagę na Prologic C1 3,6 m i 3Lb. Wędką będziesz mógł spodowac (używam Spomba MIDI), używać do podajników ESP i do zestawów z torebkami PVA, kiełbaskami lub do zestawów karpiowych. Wg wędka nie jest zbyt sztywna jak na karpiówke, pozwala na dalekie rzuty i nie kosztuje wiele, bo 200 zł. Posiadam dwie sztuki i jestem naprawdę zadowolony ;)
Pozdrawiam Seba

Offline Kruszak_78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witam,
ja posiadam 3lb i to 3 szt., jak dla mnie kije naprawdę super(a karpiówek już trochę miałem, i zostawiłem sobie właśnie Daiwe Windcast) ale do podajników wziął bym tak jak piszesz 2,75 lb.
Na wędkach 3,6m i 3 lb targam karpiszony w przedziale 10 - 17kg.
Natomiast pod twoje potrzeby 2,75 lb w zupełności wystarczy.

Offline JackM

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na razie serdeczne dzięki Wszystkim za pomoc. :)
Przemyślę jeszcze co zakupić.
Jacek