Autor Wątek: Firmowe kołowrotki z Aliexpress  (Przeczytany 4397 razy)

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Firmowe kołowrotki z Aliexpress
« dnia: 06.04.2017, 11:22 »
Witajcie.
Czy któryś z kolegów zamawiał z Ali kołowrotki, ale te markowe (Daiwa, Ryobi)?
Moje pytanie wzięło się stąd, że przeglądając wspomniane już Ali, zaciekawiły mnie kołowrotki Daiwy (w tym przypadku model Cresta), ale szukając informacji po necie, to nawet wujek Google nie był zbyt pomocny... Domyślam się, że sprawa jest bardzo prosta - ten kołowrotek nie jest dostępny na naszym rynku, a jeżeli już jest to pod inną nazwą, z nieco zmienioną stylistyką, bądź kolorystyką. Być może posiada nawet brata bliźniaka, a być może jest nawet spod ręki kolegi Japończyka, a nie Chińczyka czy Tajlandczyka :D
Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź, opinię, a za test skory jestem nawet :beer: postawić na zlocie :D
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Woy

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 8
Odp: Firmowe kołowrotki z Aliexpress
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2017, 13:28 »
Witajcie.
Czy któryś z kolegów zamawiał z Ali kołowrotki, ale te markowe (Daiwa, Ryobi)?
Moje pytanie wzięło się stąd, że przeglądając wspomniane już Ali, zaciekawiły mnie kołowrotki Daiwy (w tym przypadku model Cresta), ale szukając informacji po necie, to nawet wujek Google nie był zbyt pomocny... Domyślam się, że sprawa jest bardzo prosta - ten kołowrotek nie jest dostępny na naszym rynku, a jeżeli już jest to pod inną nazwą, z nieco zmienioną stylistyką, bądź kolorystyką. Być może posiada nawet brata bliźniaka, a być może jest nawet spod ręki kolegi Japończyka, a nie Chińczyka czy Tajlandczyka :D
Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź, opinię, a za test skory jestem nawet :beer: postawić na zlocie :D
Ja kupowałem 1,5 roku temu na Ali 2 Daiwy Revros. Kosztowały 64 USD sztuka. Towar szedł ok 2 tyg. Niestety kołowrotki nie przeszły nietknięte kontroli celnej - musiałem dopłacić na poczcie podczas odbioru. Kołowrotki spisują się dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Firmowe kołowrotki z Aliexpress
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2017, 13:36 »
Witajcie.
Czy któryś z kolegów zamawiał z Ali kołowrotki, ale te markowe (Daiwa, Ryobi)?
Moje pytanie wzięło się stąd, że przeglądając wspomniane już Ali, zaciekawiły mnie kołowrotki Daiwy (w tym przypadku model Cresta), ale szukając informacji po necie, to nawet wujek Google nie był zbyt pomocny... Domyślam się, że sprawa jest bardzo prosta - ten kołowrotek nie jest dostępny na naszym rynku, a jeżeli już jest to pod inną nazwą, z nieco zmienioną stylistyką, bądź kolorystyką. Być może posiada nawet brata bliźniaka, a być może jest nawet spod ręki kolegi Japończyka, a nie Chińczyka czy Tajlandczyka :D
Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź, opinię, a za test skory jestem nawet :beer: postawić na zlocie :D
Ja kupowałem 1,5 roku temu na Ali 2 Daiwy Revros. Kosztowały 64 USD sztuka. Towar szedł ok 2 tyg. Niestety kołowrotki nie przeszły nietknięte kontroli celnej - musiałem dopłacić na poczcie podczas odbioru. Kołowrotki spisują się dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki Woy za Twoją opinię ;) Ja patrzyłem na wersje do 45€ - ponoć to limit do którego paczka nie powinna zostać oclona, tym bardziej jak będzie opisana jako "gift" ;)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Firmowe kołowrotki z Aliexpress
« Odpowiedź #3 dnia: 16.04.2017, 19:39 »
Cena nie ma większego znaczenia. Jak trafi pod cło to Chińczycy i tak zaniżają wartość a daje to niewiele gdyż nawet za 20 dolarów mogą cię wezwać na cło.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Firmowe kołowrotki z Aliexpress
« Odpowiedź #4 dnia: 08.08.2017, 21:35 »
Tak apropo MIKADO LENTUS 10007 to chyba zlokalizowałem jego oryginalny chiński odpowiednik:

https://tinyurl.com/yawy5upo



Model ten to tak naprawdę maszynka o nazwie YF8000 , YF9000 lub COONOR 9000, w zestawie ma 2 szpule.
Dużo jest filmików na youtube o tym modelu, łącznie z rzutem na ~150 metrów (wędka karpiowa)
Tomek