Autor Wątek: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie  (Przeczytany 3638 razy)

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« dnia: 28.08.2020, 07:46 »
Czołem!
Przymierzam się do zakupu pierwszego siedziska-kombajnu-podestu-kosza wędkarskiego, przeznaczenie głównie do feedera.
Znalazłem budżetowy kosz Mistrall X5 (AM-6009543) z nóżkami D36 w dobrej wg mnie cenie ok. 1000 zł: https://allegro.pl/oferta/profesjonalny-podest-kombajn-kosz-mistrall-x5-new-7822957903
Czy ktoś z forum posiada ten kosz lub jego klona i mógłby powiedzieć coś o tym podeście?
-Paweł-

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 28.08.2020, 08:02 »
Zastanów się czy koniecznie potrzebujesz D36, Przy D25 będziesz miał tańszy osprzęt a stabilność nie będzie dużo gorsza.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 28.08.2020, 08:10 »
Ja posiadam tego Jaxona:

https://allegro.pl/oferta/kosz-siedzisko-jaxon-ak-kze111-challenge-new-2019-7761052478

Jak widać są identyczne ale w Jaxonie masz dwie szuflady boczne (które są bardzo tanie) a nie tylko jedną jak to jest w Mistrallu. Już troszkę na nim łowiłem i jak na moje potrzeby jestem mega zadowolony. Bardzo stabilny, zaciski wytrzymują bez problemu moja wagę (109kg) nawet jak są wysunięte nóżki. Ale jednak jest też i kilka minusów pierwszy to troszkę niewygodne siedzenie mogli by dać tylko dzielone z przodu a nie przez całe siedzisko, drugi minus jak wejdziesz nim do wody to później ciężko jest usunąć wodę z nóżek ale zrobiłem otworki na zaślepkach i problem zniknął, no i waga ale to chyba na plus dla stabilności, a trzeci problem to bark libelek do wypoziomowania kosza ale zakupiłem okrągłą i sprawa załatwiona. Nie mam porównania do innych koszy bo to jest mój pierwszy ale naprawdę polecam.
- Arek -

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 28.08.2020, 08:17 »
Zastanów się czy koniecznie potrzebujesz D36, Przy D25 będziesz miał tańszy osprzęt a stabilność nie będzie dużo gorsza.

Sprzęt na D36 to wg mnie przyszłość. Uważam, że sprzęt z D25 będzie stopniowo wypierany własnie ze względu na stabilność, co większość firm już robi, stąd szukam czegoś na D36.

Ja posiadam tego Jaxona:

https://allegro.pl/oferta/kosz-siedzisko-jaxon-ak-kze111-challenge-new-2019-7761052478

Jak widać są identyczne ale w Jaxonie masz dwie szuflady boczne (które są bardzo tanie) a nie tylko jedną jak to jest w Mistrallu. Już troszkę na nim łowiłem i jak na moje potrzeby jestem mega zadowolony. Bardzo stabilny, zaciski wytrzymują bez problemu moja wagę (109kg) nawet jak są wysunięte nóżki. Ale jednak jest też i kilka minusów pierwszy to troszkę niewygodne siedzenie mogli by dać tylko dzielone z przodu a nie przez całe siedzisko, drugi minus jak wejdziesz nim do wody to później ciężko jest usunąć wodę z nóżek ale zrobiłem otworki na zaślepkach i problem zniknął, no i waga ale to chyba na plus dla stabilności, a trzeci problem to bark libelek do wypoziomowania kosza ale zakupiłem okrągłą i sprawa załatwiona. Nie mam porównania do innych koszy bo to jest mój pierwszy ale naprawdę polecam.

Dzięki z opinię. Trudno powiedzieć ile tych kaset i szuflad będę potrzebował, na początek myślę, że starczy fabrycznych, później się zobaczy. Wszelkie przeróbki i usprawnienia jestem w stanie również wykonać we własnym zakresie.
-Paweł-

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 28.08.2020, 08:34 »
Tylko pamiętaj, że tutaj wysokość siedziska reguluje się już poprzez dokładanie kaset. Ja musiałem odkupić bo było za nisko mam 182cm wzrostu. Dokupiłem taką i jest gitara
https://abcwedkarza.pl/product-pol-31641-KASETA-DO-SIEDZISKA-2-SZUFLADOWA-29-46-6CM-JAXON-AK-KZE112.html
- Arek -

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 28.08.2020, 08:54 »
To istotna informacja, ja mam 180 cm, więc też trzeba byłoby coś dokupić. Pod względem możliwości rozbudowy Twój Jaxon wypada chyba lepiej niż ten Mistrall, a chciałbym aby po rozbudowie wszystko wyglądało spójnie. Mógłbyś w wolnej chwili zmierzyć jaką odległość masz obecnie między górnymi powierzchniami siedziska i podnóżka?
-Paweł-

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 28.08.2020, 09:09 »
Dokończę śniadanko i zaraz zrobię fotki :P.

Oto fotki:

Mierzone od górnej powierzchni ramy do siedziska


Mierzone od górnej powierzchni podnóżka


I mocowanie nóg które ich nie uszkadza


Ps. słaba jakość bo zdjęcia robione na strychu.
- Arek -

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 28.08.2020, 10:01 »
Dzięki z fotki!
-Paweł-

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Mocno się zastanawiam, czy warto dopłacić kilka stówek do kosza z nogami D36, czy kupić jednak coś tańszego z D25 na początek np.: JAXON AK-KZE001 (https://allegro.pl/oferta/kombajn-kosz-podest-jaxon-ak-kze001-gratisy-4982486395)
Czy przewaga D36 nad D25, głównie w stabilności ramienia feeder arm będzie znacząco duża?
Macie doświadczenia w tym zakresie?
-Paweł-

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 31.08.2020, 12:48 »
Szfagier ma ten kosz co w linku i kiedy usiadł na mój powiedział że różnica jest ogromna i brał by d36 oraz, że czuję się jakby był zakotwiony do podłoża. Przede wszystkim d36 jest szerszy i ma większy podnóżek wygodniej się siedzi, no i stabilność. Feeder arma mam tego https://sklepdrapieznik.pl/sklep/krzesla-i-akcesoria-do-krzesel-matrix/29592-ramie-matrix-3d-r-feeder-arm-long.html masywne oraz porządnie wykonane i sprawia się znakomicie. Wybór należy do ciebie ale naprawdę lepiej dołożyć niż później żałować.
- Arek -

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 03.09.2020, 07:54 »
Kosz kupiony, przyjechał, jednak Jaxon z uwagi na zaciski do systemu transportowego, które posiada.
W sobotę pierwszy wypad. ;D :narybki:


-Paweł-

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 03.09.2020, 08:19 »
Będziesz zadowolony :thumbup:
- Arek -

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 03.09.2020, 08:21 »
Dzięki. :thumbup:
-Paweł-

Offline SteveStifler

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 27.10.2020, 22:51 »
Powiedz jak to krzesło ci się użytkuje? Bo zastanawiam się nad zakupem takiego samego, chcę przejść na niego z cuzo f3 bo już mnie męczy jego rozkładanie razem z podnóżkiem . Mam 189 cm wzrostu i z tego co piszecie to będę musiał dokupić dodatkową kasetę albo i dwie. Mogę go mieć za 1118 zł i cena jest chyba atrakcyjna. Jak wygląda nocowanie nóżek które wychodzą z tych głównych? Możesz podesłać jakieś foty z twojej organizacji tego kosza? Masz jakieś spostrzeżenia, jakieś wady lat b zalety?

Bombay

  • Gość
Odp: Siedzisko podest Mistrall X5 - prośba o opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 28.10.2020, 00:41 »
Ja z 4 lata używam kosza Decathlona i bardzo sobie chwalę fakt jest na nodze D25 ale jest naprawdę poręczny i trwały