Autor Wątek: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję  (Przeczytany 31027 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #60 dnia: 05.04.2019, 08:44 »
Ale też duża część osób w tym ja pewnie nie ma zamiaru poświęcać się dla następnych pokoleń.Ja osobiście niestety jestem osobą w pewnej części samolubną,chcę korzystać z życia i brać rybki na które mam ochote a następne pokolenie może poświęcać swoje życia na rzecz polepszenia stanu naszych wód.

Osobiście moje stanowisko jest takie,że wolę przełożyć błędy skomuszałych dziadów na następne pokolenie niż gdybym ja miał cierpieć.Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać jak się tylko da.


Osobiście wypuszczam tylko okazy,reszte rybek zabieram.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #61 dnia: 05.04.2019, 09:10 »
Lucjan w punkt :bravo: :bravo: :bravo:

Online Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #62 dnia: 05.04.2019, 10:30 »
Ale też duża część osób w tym ja pewnie nie ma zamiaru poświęcać się dla następnych pokoleń.Ja osobiście niestety jestem osobą w pewnej części samolubną,chcę korzystać z życia i brać rybki na które mam ochote a następne pokolenie może poświęcać swoje życia na rzecz polepszenia stanu naszych wód.

Osobiście moje stanowisko jest takie,że wolę przełożyć błędy skomuszałych dziadów na następne pokolenie niż gdybym ja miał cierpieć.Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać jak się tylko da.


Osobiście wypuszczam tylko okazy,reszte rybek zabieram.

Co za manifest...

Offline Stary Baca

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 552
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #63 dnia: 05.04.2019, 11:31 »
Ale też duża część osób w tym ja pewnie nie ma zamiaru poświęcać się dla następnych pokoleń.Ja osobiście niestety jestem osobą w pewnej części samolubną,chcę korzystać z życia i brać rybki na które mam ochote a następne pokolenie może poświęcać swoje życia na rzecz polepszenia stanu naszych wód.

Osobiście moje stanowisko jest takie,że wolę przełożyć błędy skomuszałych dziadów na następne pokolenie niż gdybym ja miał cierpieć.Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać jak się tylko da.


Osobiście wypuszczam tylko okazy,reszte rybek zabieram.

Żyjesz złudzeniami a i życiem to trudno nazwać. To nie Ty  z życia korzystasz tylko życie z Ciebie. Odczuwam głębokie współczucie czytając Twój wpis. Takie samo jakie odczuwam jak oglądam zdjęcia zdobywców Berlina z 6 zegarkami na rękach. Ich rozumowanie było identyczne jak Twoje. Tylko czy takie życie można nazwać życiem?
Wypuszczanie ryby jest to dla mnie przyjemność i z niczego nie muszę rezygnować - wręcz przeciwnie, mnóstwo dostaję. Jest to jedyne co mogę w tej sytuacji zrobić i jest to naturalne. Jest to tak samo naturalne jak to, że nie piję, nie ćpam, nie oglądam TV. Nie robienie tych rzeczy jest dla mnie naturalne i przyjemne.

Jak idę do muzeum to nie wracam z obrazami w rękach. Jak idę do lasu to nie wracam ani z zającem ani z sosną ani nie palę tego lasu na miejscu. Jak idę w góry to nie wracam z krokusami czy ze skałami w kieszeniach. Jak idę do parku to nie wracam z krzakiem czy kwiatami w rękach. Dlaczego jak wracasz z nad wody to z rybą? Bo tak stanowi chory komunistyczny wymysł RAPR? I on na to zezwala? Czerwoni zdobywcy Berlina też mogli mieć dowolną ilość zegarków na rękach, dowolną ilość rowerów i dolną ilość kobiet. Z muzeów nie wracali z pustymi rękami. Prawo było też po ich stronie. Korzystali z "życia" w ich mniemaniu na całego tylko czy aby na pewno ?

Stary Baca,
Otrzymałeś ostrzeżenie za zamieszczanie obraźliwych, nieprzyzwoitych treści. Proszę, zaniechaj tego i podporządkuj się regułom panującym na forum. W przeciwnym wypadku poczynimy dalsze kroki.
Pozdrawiamy. Załoga portalu Spławik i Grunt

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #64 dnia: 05.04.2019, 11:44 »
Takim mysleniem doprowadzamy się do samozagłady. Bo równie dobrze, po co nam wymiana pieców i segregacja śmieci.  Jak możemy to wszystko palić w naszych kopciuchach. Po co nam jakieś samochody euro ileś tam,jak możemy jeździć starym, dobrym, bezawaryjnym dieslem. Po co rezygnacja z plastików, niech se tam zalega w oceanach. Po co nam zielona energia ,jak węgla mamy ponoć na 200 lat. Co będziemy się martwic,jak żyć będą nasze dzieci, wnuki ,prawnuki . Ważne jest tu i teraz. Cape diem. A ryby za kilka lat będziemy łowić.... w akwarium.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #65 dnia: 05.04.2019, 12:17 »
Ale też duża część osób w tym ja pewnie nie ma zamiaru poświęcać się dla następnych pokoleń.Ja osobiście niestety jestem osobą w pewnej części samolubną,chcę korzystać z życia i brać rybki na które mam ochote a następne pokolenie może poświęcać swoje życia na rzecz polepszenia stanu naszych wód.

Osobiście moje stanowisko jest takie,że wolę przełożyć błędy skomuszałych dziadów na następne pokolenie niż gdybym ja miał cierpieć.Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać jak się tylko da.


Osobiście wypuszczam tylko okazy,reszte rybek zabieram.

Co za manifest...
I jakie podejście...

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline hithlum

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #66 dnia: 05.04.2019, 13:34 »
Ale też duża część osób w tym ja pewnie nie ma zamiaru poświęcać się dla następnych pokoleń.Ja osobiście niestety jestem osobą w pewnej części samolubną,chcę korzystać z życia i brać rybki na które mam ochote a następne pokolenie może poświęcać swoje życia na rzecz polepszenia stanu naszych wód.

Osobiście moje stanowisko jest takie,że wolę przełożyć błędy skomuszałych dziadów na następne pokolenie niż gdybym ja miał cierpieć.Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać jak się tylko da.


Osobiście wypuszczam tylko okazy,reszte rybek zabieram.

Co za manifest...
I jakie podejście...

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
PoProstuDramat

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #67 dnia: 05.04.2019, 13:44 »
Jak wcześniej pisałem biorę rybki oprócz okazów...może dlatego,że przez długi okres młodości łowiłem z dziadkiem i zawsze ryby braliśmy.Może to pozostało ale lubię zabrać ładnego lina do domu niż kupować padlinę w sklepie.Rok 2018 przyniósł mi pięknego lina i karpia.Były to okazy,które wypuściłem natomiast mniejsze brałem.To samo tyczy się tych kopciuchów,których temat ktoś poruszył.Uważam,że węgiel jest lepszy do ogrzewania domów,nie daję ciepła tylko przy grzejnikach jak gaz i nie jest ono takie suche.Moim zdaniem to co mamy teraz,te smogi i inny syf nie jest spowodowany paleniem węglem a oponami,plastikami przez jednostki oraz od dużych fabryk.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #68 dnia: 05.04.2019, 13:48 »
(...) Moim zdaniem to co mamy teraz,te smogi i inny syf nie jest spowodowany paleniem węglem a oponami,plastikami przez jednostki oraz od dużych fabryk.

Pochwal się zatem wynikami swoich naukowych badań w tym zakresie. Bo że możesz takie badania przedstawić to nie mam wątpliwości, skoro swoją tezą podważasz potwierdzone niejednokrotnie fakty.

A przyszło Ci kiedyś przez myśl, że zabierając wszystko oprócz okazów, nie pozwalasz żadnej mniejszej rybie dorosnąć do wielkości okazu?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #69 dnia: 05.04.2019, 13:58 »
Moim zdaniem to co mamy teraz,te smogi i inny syf nie jest spowodowany paleniem węglem a oponami,plastikami przez jednostki oraz od dużych fabryk.

Fajnie, że masz swoje zdanie. Zdaniem wielu ludzi Ziemia jest płaska.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #70 dnia: 05.04.2019, 14:02 »

Osobiście moje stanowisko jest takie,że wolę przełożyć błędy skomuszałych dziadów na następne pokolenie niż gdybym ja miał cierpieć.Życie jest jedno i trzeba z niego korzystać jak się tylko da.

Młodyś, dzieci nie masz, nie wiesz co piszesz. ;)
Tomek

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #71 dnia: 05.04.2019, 14:03 »
Fajnie, że masz swoje zdanie. Zdaniem wielu ludzi Ziemia jest płaska.

Potwierdzam, jestem teraz niedaleko Australii i widzę krawędź :P

Ps. A co do ogrzewania, to używałem wiele lat koksu, (nie mylić z tym kolumbijskim) jedno ze mniej dymił, a drugie lepiej trzymał temperaturę. Ale od kiedy przeszedłem na gaz, nie wyobrażam sobie powrotu do palenia, węglem czy koksem. A do tego gazem, wychodzi mi ponad połowę taniej. Więc same plusy ;)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #72 dnia: 05.04.2019, 14:51 »
Przynajmniej nie gromadzę tych ryb...złowie to od razu leci do wędzenia albo na patelke i jest na świeżo przyrządzane bez mrożenia,chyba,że w tym dniu nie ma czasu to tylko patrosze i przyprawiam.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #73 dnia: 05.04.2019, 15:01 »
Krótkie pytanie: zabierasz wszystko co złowisz, i co zgodne z RAPR, poza okazami, bez względu na pogłowie w wodzie na której łowisz?

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Wędkarze! Szanujmy się nawzajem. Temat pod dyskusję
« Odpowiedź #74 dnia: 05.04.2019, 15:03 »
Krótkie pytanie: zabierasz wszystko co złowisz, i co zgodne z RAPR, poza okazami, bez względu na pogłowie w wodzie na której łowisz?

Jeśli nie mam czasu i chęci wypuszczam,jeśli mam ochotę na rybkę biorę taką,która będzie w sam raz nawet jeśli w danym akwenie jest rzadka do złapania.Jeśli zdaży się,że złowie ich więcej to wędze.Okazy wypuszczam