Autor Wątek: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków  (Przeczytany 2857 razy)

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #1 dnia: 27.04.2016, 11:18 »
Tak, super inicjatywa ;)
Zapraszam do śledzenia grupy Złota Rybka na facebooku, tam temat pojawił się już w niedzielę ;)
Dawid

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2016, 11:29 »
Ojj będą mieli gdzie sieci stawiać ;D
Pozdrawiam
Marcin

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #3 dnia: 27.04.2016, 11:40 »
Pozytywny wpływ na środowisko naturalne - >:O kpina czy żart?
Nie trzeba kończyć szkół, by wiedzieć, że nie ma nic gorszego dla środowiska niż kopalnie odkrywkowe !!!
Zanim wody podziemne w promieniu ponad 50 km. od tej dziury powrócą do stanu poprzedniego i będzie można ją spożywać minie uwaga kilka tysięcy lat!
Nie wierzcie w te propagandowe bzdury Koledzy, poczytajcie najpierw troszkę a potem się cieszcie z tego "Super Jeziora" :'(

Niebawem powstanie nowa kopalnia na południe od Złoczewa, będzie jeszcze większa i głębsza. Mam się cieszyć? Mieszkam niedaleko. Po Warcie w okolicach Burzenina pozostanie wspomnienie. Ludzie to jest Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki!!! Jestem przerażony, jak Oni potrafią zmanipulować, ogłupić i oszukać ludzi, że ci wierzą, że to dla ich dobra, będą miejsca pracy, i kiedyś tam "Piękne Jeziora: itd. i godzą się na tą całkowitą degradację środowiska naturalnego.

Ludzie obudźcie się :(
Pozdrawiam Darek

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #4 dnia: 27.04.2016, 12:11 »
Pewnie Masz rację ale jeśli już wybrali co mieli wybrać to mają to zostawić ? Każdy kij ma 2 końce ;)
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #5 dnia: 27.04.2016, 12:27 »
Pozytywny wpływ na środowisko naturalne - >:O kpina czy żart?
Nie trzeba kończyć szkół, by wiedzieć, że nie ma nic gorszego dla środowiska niż kopalnie odkrywkowe !!!
Zanim wody podziemne w promieniu ponad 50 km. od tej dziury powrócą do stanu poprzedniego i będzie można ją spożywać minie uwaga kilka tysięcy lat!
Nie wierzcie w te propagandowe bzdury Koledzy, poczytajcie najpierw troszkę a potem się cieszcie z tego "Super Jeziora" :'(

Niebawem powstanie nowa kopalnia na południe od Złoczewa, będzie jeszcze większa i głębsza. Mam się cieszyć? Mieszkam niedaleko. Po Warcie w okolicach Burzenina pozostanie wspomnienie. Ludzie to jest Park Krajobrazowy Międzyrzecz Warty i Widawki!!! Jestem przerażony, jak Oni potrafią zmanipulować, ogłupić i oszukać ludzi, że ci wierzą, że to dla ich dobra, będą miejsca pracy, i kiedyś tam "Piękne Jeziora: itd. i godzą się na tą całkowitą degradację środowiska naturalnego.

Ludzie obudźcie się :(




Kolego, to że kopalnie odkrywkowe mają fatalny wpływ na środowisko to każdy wie. Tutaj chodzi o zalanie tego wyrobiska!

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #6 dnia: 27.04.2016, 12:39 »
Jeszcze nie wybrali trzeba zakończyć eksploatację na polu szczerców może po drodze pojawią się inne pomysły i cały plan weźmie w łeb.  Pisałem prace o tym już  kilkanaście  lat temu ;) długo by opowiadać jaki to złożony plan.  Może za 50 lat coś w tym miejscu zrobią. W okolicy nie ma wielkiej rzeki która mogłaby zasilić tak ogromne jezioro.  Widawka która płynie przez te tereny ma "dolewaną" wodę z pomp odwadniajacych kopalnie.  Jak to wszystko zostanie zatrzymane to woda będzie napełniać dziurę niewyobrażalnie długo...  Chyba nie dożyjemy. 
Tak jak mówi Darek tego co zostało zniszczone nie da się odwrócić. Ale Darku pobliskie gminy przy kopalni są najbogatsze w Polsce kto wie może i u Ciebie przyjdą lepsze czasy z wędkowania przerzucisz się na golfa :)
Kolejne kopalnie cóż z tego w grę wchodzą takie pieniądze i polityka ze nikt nie będzie patrzył na znikającą rzekę czy lasy. A energię z czegoś trzeba mieć. 

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #7 dnia: 27.04.2016, 13:48 »
Ja nie potrzebuję mieszkać w bogatej gminie, nie chcę patrzeć jak umierają lasy, jak pada rolnictwo, i nie porzucę nigdy mojego wspaniałego hobby jakim jest wędkarstwo dla golfa. Pieniądze to nie wszystko, więcej, pieniądz niszczy Ten świat. Energię można pozyskać z innych źródeł, to dziś nie problem.
Pozdrawiam Darek

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #8 dnia: 27.04.2016, 14:13 »
O kurcze, i jak tu łowić z gruntu? :P

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #9 dnia: 27.04.2016, 14:27 »
Nie zaleją dwustumetrowej dziury wodą panowie, nie mieli by skąd wziąć takiej ilości wody. Wyrobisko zostanie przynajmniej w połowie zasypane, wypłycone.
Pozdrawiam Darek

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #10 dnia: 27.04.2016, 17:05 »
Nie zaleją dwustumetrowej dziury wodą panowie, nie mieli by skąd wziąć takiej ilości wody. Wyrobisko zostanie przynajmniej w połowie zasypane, wypłycone.
Za to bez problemu znajdą taką ilość ziemi ;)

Nie wiem tylko czy to aż taka dobra wiadomość dla wędkarzy i czy jest na co czekać.Średnia głębokość 79m ???
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #11 dnia: 27.04.2016, 17:15 »
Wyrobisko będzie wypłycone to fakt ale tej ilości/objętości wydobytego węgla niczym się nie da uzupełnić. Jest oczywiście ogromna  ilość nadkladu ziemi zdjęta znad węgla, leży zeskładowana w pobliżu. Są też ogromne ilości popiołu powstałe po spaleniu węgla, przez tyle lat trochę się nazbierało.  Popiół jest mieszany z ziemią i wsypywany do wyrobiska.  Ale to naprawdę jest bardzo niewielka ilość,  wyplycenie będzie bardziej symboliczne a większe znaczenie tutaj ma właśnie zutulizowanie popiołów. 

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #12 dnia: 27.04.2016, 18:29 »
Ciekawa inicjatywa ale czy dojdzie do skutku nie wiadomo. U mnie swego czasu też miało powstać jezioro po wyrobisku kopalni piasku Maczki Bór. Skończyło się że zamiast jeziora mamy jedno z największych wysypisk śmieci i bomb ekologicznych w Polsce.

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Idzie Nowe- dla naszych Dzieci Wnuków
« Odpowiedź #13 dnia: 27.04.2016, 18:32 »
No w takim belchotowskim dołku można by zeskladowac śmieci z całej Polski przez kilkadziesiąt lat.  Kto wie może górę wezmą pieniądze, smieciowy biznes jest dochodowy.  A wtedy lipa z jeziorka.