Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104467 razy)

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1065 dnia: 09.02.2020, 20:21 »
Im bardziej się zgłębiam w grunt tym więcej pytań niż odpowiedzi. Jeżeli ktoś był by tak miły i mógł pomóc.

Szukam jakiegoś krzesełka z dobra regulacja i możliwością rozbudowy stanowiska, pod feeder arm itd. Z tego co się zorientowałem to chyba powinienem kupić Cuzo?

Szukam mocnych haków do klasyka z rozmiaru 18-12.

Dobrą plecionkę 0.12 w jakiś rozsądnych pieniądzach.

Dzięki

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1066 dnia: 10.02.2020, 13:59 »
Im bardziej się zgłębiam w grunt tym więcej pytań niż odpowiedzi. Jeżeli ktoś był by tak miły i mógł pomóc.

Szukam jakiegoś krzesełka z dobra regulacja i możliwością rozbudowy stanowiska, pod feeder arm itd. Z tego co się zorientowałem to chyba powinienem kupić Cuzo?

Szukam mocnych haków do klasyka z rozmiaru 18-12.

Dobrą plecionkę 0.12 w jakiś rozsądnych pieniądzach.

Dzięki
Jeśli chodzi o plecionkę to polecam Mikado octa braid . W tych pieniądzach na prawdę warto.
Z haków to drennan wide gape specjalist , drennan super spadek. Haki mocne z grubego drutu.
Jeżeli potrzebujecie czegoś bardziej finezyjnego to milo  AS super carp. Cieńsze od drennanów , ale również bardzo mocne . Bardzo fajne do łowienia na robactwo

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1067 dnia: 10.02.2020, 14:33 »
Szukam jakiegoś krzesełka z dobra regulacja i możliwością rozbudowy stanowiska, pod feeder arm itd. Z tego co się zorientowałem to chyba powinienem kupić Cuzo?

Cuzo ma dużą regulację, ale średnio mogę je z autopsji polecić (F2). F3 wydaje się lepsze, ale to nie "krzesełko", a konkretnych rozmiarów (i dużej wagi) fotel. Z kolei bardzo fajny i kompaktory jest Matrix Accessory Chair, ale regulacji tam bardzo niewiele - więc jego też nie polecę.

Jeśli jesteś początkujący, to zastanów się nad CSB Feeder Adjust + CAPERLAN. Podstawowe potrzeby załatwi, a jak połowisz na nim sezon czy dwa to będziesz wiedział czego dokładnie chcesz - czy innego rodzaju fotela, czy może kosza. A pieniądze niewielkie. Gdybym zaczynał ponownie "od zera", to z perspektywy czasu na pierwszy bardziej rozbudowany zydelek wybrałbym Caperlana. Na forum znajdziesz o nim trochę.


Dobrą plecionkę 0.12 w jakiś rozsądnych pieniądzach.

Mikado Octa zbiera dobre opinie. Mi też sprawują się dobrze plecionki czterosplotowe z Ali, tam opisywane jako 0.3 PE. W rzeczywistości to odpowiednik japońskich 0.8 PE, czyli w okolicach tego czego szukasz. Jak połowisz na taką, która kosztuje śmieszne pieniądze, to będziesz mógł zastanowić się nad ośmiosplotową pletką z wyższej półki, np. nad Varivasem. Ale to raczej będzie kwestia komfortu psychicznego, bo i te tanie są dobre.

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1068 dnia: 10.02.2020, 19:48 »
Ten caperlan bardzo fajny bo ma wszystko to co miałbym dokupić do samego fotela. Myślę, że wystarczy jeżeli ma sensowną regulację w nogach.

Co do haków to kupie dwa rodzaje grubsze i cieńsze w zależności gdzie będę łowił. Nie ma przecież sensu do przyponówki 0.08-0.10 karpiowego haka wiązać. Kamasana są dobre? Bo wolałbym z oczkiem..

Co do plecionki to myślałem, że tonącej się używa. Mam 1.0 PE sunline x8 jeszcze z 200m. Osobiście wole x4, mam nawiniętą flagmana x4 0.10. Mikado nie chce kiedyś miałem okazje wiązać 0.06 mm nihonto - tragedia. To ja już nie wiem co robić..

Dzięki za pomoc


Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1069 dnia: 10.02.2020, 20:11 »
Tonąca plecionka? Ja dotychczas trafiłem jedną, która faktycznie sama z siebie tonie. Karpiową. Przyponówkę ;) Reszta pletek, a na pewno te co pełnią rolę linki głównej, będzie mniej lub bardziej samoistnie pływać - taki urok linki splecionej z wielu włókien.

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1070 dnia: 10.02.2020, 20:57 »
Tonąca plecionka? Ja dotychczas trafiłem jedną, która faktycznie sama z siebie tonie. Karpiową. Przyponówkę ;) Reszta pletek, a na pewno te co pełnią rolę linki głównej, będzie mniej lub bardziej samoistnie pływać - taki urok linki splecionej z wielu włókien.
To musiałem coś pomylić czyli mam co nawinąć :D, potestuję jeszcze tą 0.10 :thumbup:

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1071 dnia: 11.02.2020, 10:15 »
Plecionki, jak i żyłki to są tonące ale w materiałach marketingowych :) Zawsze dzięki temu można trochę więcej $ z produktu wycisnąć.

Co do fotela to też używam Caperlana od dwóch sezonów i myślę, że na początek będzie OK. Jest lekki i w miarę poręczny. Stabilność akcesoriów nie jest na najwyższym poziomie poprzez specyficzną budowę ale daje radę. Zwłaszcza jak nie używasz feeder arma tylko podpórki.

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1072 dnia: 11.02.2020, 10:45 »
Ja zaproponuję Elektrostatyka F5R - ciężkie ale bardzo wygodne krzesełko. Dokupisz adaptery, półkę boczną i stanowisko :thumbup:
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1073 dnia: 11.02.2020, 10:49 »
Grzecho, wg mnie bez sensu kupować F5R, by dokupować do niego adaptery i potem osprzęt. To jest dobre rozwiązanie, jak ktoś już ma ten fotel i chce go rozbudować.
Jeśli ktoś myśli o budowaniu stanowiska, lepiej od razu kupić fotel, który ma z przodu proste nogi fi 25.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1074 dnia: 11.02.2020, 11:31 »
Myślę, że caperlan będzie ok. Mam okrojony budżet, a rzeczy do kupienia multum.
Mógłbym ktoś polecić mocne haki do robaków bo te co kolega proponował to nie ma na drapieżniku.
Jest jakaś spożywka tańsza niż traper? Mixy będę robił sam ;)
Dzięki

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1075 dnia: 11.02.2020, 11:45 »
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1076 dnia: 11.02.2020, 11:57 »
Z tą zanętą to uważaj, bo kupisz jakieś odpady nasączone aromatem tak, że nawet przez folię nos wypala...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1077 dnia: 11.02.2020, 12:11 »
Pellet, był OK. Połowiłem na Profess-ie. Zanęty, nie wiem. Jak się nie przesadzi to mogą się sprawdzić.
 Miało być taniej niż Traper.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1078 dnia: 11.02.2020, 12:54 »
Nie pisałem o Professie, bo nie znam tych zanęt. Ogólnie pisałem o tych najtańszych.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1079 dnia: 11.02.2020, 13:18 »
Myślę, że caperlan będzie ok. Mam okrojony budżet, a rzeczy do kupienia multum.
Mógłbym ktoś polecić mocne haki do robaków bo te co kolega proponował to nie ma na drapieżniku.
Jest jakaś spożywka tańsza niż traper? Mixy będę robił sam ;)
Dzięki
Z haków weź Drennan carbon feeder albo Preston Natural N-30 lub N-50.
Co do spożywki to nie kupuj żadnego Trapera albo innych otrąb tylko weź Lorpio Magnetic bo to są świetne i niedrogie zanęty.