Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104892 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1095 dnia: 12.05.2020, 20:43 »
Ten shimano fajna opcja... Jak to pracuje? Jak z jakością wykonania w stosunku do daiwy czy mikado np

Dwusklad mi nie przeszkadza

Nie złowiłem jeszcze na niego ryby, ale ugięcie ma pół-paraboliczne. Jest na youtube filmik z prezentacją tych wędzisk:

Co do jakości wykonania - w moim egzemplarzu nie ma nadlewek ani niedoróbek.
Marcin

Offline rockyb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1096 dnia: 12.05.2020, 20:56 »
Ciekawe w którym Poznańskim sklepie będę mógł pomacać i wybrać sztukę bez skaz bo z tym allegro to różnie bywa.

Daiwa wydaje mi się być bardziej sztywna niż shimano. Jeszcze się waham, poszukam w sklepie którejś.

Offline rockyb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1097 dnia: 13.05.2020, 14:18 »
Zamówiłem kijek Daiwa X Ninja Method Feeder 330 cm cw. 80 g, mam nadzieje że będę zadowolony ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1098 dnia: 09.06.2020, 18:49 »
Ciekawe w którym Poznańskim sklepie będę mógł pomacać i wybrać sztukę bez skaz bo z tym allegro to różnie bywa.

Daiwa wydaje mi się być bardziej sztywna niż shimano. Jeszcze się waham, poszukam w sklepie którejś.

BIAŁARYBA.PL JACEK PIETRZAK
os. Czecha 73B, 61-289 Poznań
tel. 61 8722648

Stary sklep z asortymentem głównie Shimano ale Daiwy też mają. Sklep internetowy też niczego sobie.
Pozdrawiam,
Tomek

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1099 dnia: 10.06.2020, 07:38 »
Podczepię się pod wątek z pytaniem. Na co z kwestii technicznych i jakościowych zwrócić uwagę przy zakupie wędki? Chodzi mi o takie różne niedoróbki (np. nadlewki lakieru, pęknięcia lakieru, krzywo wklejone przelotki, ubytki, itd.), które mogą wystąpić na kiju, a na które warto zwrócić uwagę wybierając wędkę na służbę.
Marcin

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1100 dnia: 10.06.2020, 21:05 »
Podczepię się pod wątek z pytaniem. Na co z kwestii technicznych i jakościowych zwrócić uwagę przy zakupie wędki? Chodzi mi o takie różne niedoróbki (np. nadlewki lakieru, pęknięcia lakieru, krzywo wklejone przelotki, ubytki, itd.), które mogą wystąpić na kiju, a na które warto zwrócić uwagę wybierając wędkę na służbę.
Podbijam.
Marcin

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1101 dnia: 11.06.2020, 11:37 »
Podczepię się pod wątek z pytaniem. Na co z kwestii technicznych i jakościowych zwrócić uwagę przy zakupie wędki? Chodzi mi o takie różne niedoróbki (np. nadlewki lakieru, pęknięcia lakieru, krzywo wklejone przelotki, ubytki, itd.), które mogą wystąpić na kiju, a na które warto zwrócić uwagę wybierając wędkę na służbę.
Podbijam.
Może ktoś coś wie?
Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1102 dnia: 11.06.2020, 13:10 »
To co wymieniłeś, plus uszkodzenia rękojeści. I pomachać, a najlepiej niech sprzedawca ugnie kij - żeby ewentualne ugięcia blanku wyszły przed zakupem.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1103 dnia: 11.06.2020, 13:41 »
I przede wszystkim dokładnie sprawdź wszystkie przelotki, czy nie ma uszkodzeń i wyszczerbień. Udało mi się kupić przez internet Opiuma z wyszczerbionymi przelotkami. jedna wyraźnie ale druga, na wyższym składzie delikatnie, dojrzałem dopiero przez podwójne okulary ;)
Co prawda reklamacja przyjęta bez problemu, przysłali kuriera po zwrot ale nowy kij, tym razem bez zarzutu miałem po tygodniu.
Pozdrawiam,
Tomek

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 218
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1104 dnia: 11.06.2020, 15:53 »
Dziękuje za informacje.
Marcin

Offline KrzyObr

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź, Polska
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1105 dnia: 30.06.2020, 13:58 »
Cześć.

Chciałbym sprawić sobie pierwszy kijek do methody. Łowiłem do tej pory fedeerem ale niestety jest za mocny. Myślałem o Czymś do 50-60gr wyrzutu. Po opiniach wytypowałem jaxon genesis 330/60 oraz flagman cast master 300/50. Nie nastawiam się na wielkie okazy, powiedzmy 2kg karpia to max. Wolę mieć przyjemność z holu mniejszych. I tutaj pytanie który lepiej się sprawdzi. Chyba że może coś krótszego np 270? Z góry dzięki za pomoc.

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1106 dnia: 30.06.2020, 15:08 »
Bierz coś 3.3 metra bardziej uniwersalne, a i nie bierz jakiejś tam witki 50 gram bo jak CI weźmie karpik większy to na twardszej wędce będzie lepiej, raczej coś koło 80 gram wyrzutu.
Paweł

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1107 dnia: 30.06.2020, 15:13 »
Lepszej wędki niż ten jaxon nie znajdziesz, oczywiście w tych kategoriach cenowych. Na spokojnie poradzi sobie z takimi karpikami :)
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1108 dnia: 30.06.2020, 15:36 »
Cześć.

Chciałbym sprawić sobie pierwszy kijek do methody. Łowiłem do tej pory fedeerem ale niestety jest za mocny. Myślałem o Czymś do 50-60gr wyrzutu. Po opiniach wytypowałem jaxon genesis 330/60 oraz flagman cast master 300/50. Nie nastawiam się na wielkie okazy, powiedzmy 2kg karpia to max. Wolę mieć przyjemność z holu mniejszych. I tutaj pytanie który lepiej się sprawdzi. Chyba że może coś krótszego np 270? Z góry dzięki za pomoc.

Każdy z feederów da sobie świetnie radę z większymi rybami, byleby dobrze amortyzował i miał ugięcie paraboliczne. Nie musisz się tez martwić o przyjemność z holu, bo ta zawsze będzie na takich kijach. Nie patrz też na cw, bo to tu nie jest najważniejsze (tylko w Polsce się tym tak przejmują), ale to do czego dedykowana jest wędka i jakie ma szczytówki w komplecie. Masz kije co mają giętki eszczytówki jak i takie, co mają je mocniejsze. Do Metody lepiej wybierać takie co mają jedną 2 oz. W Polsce 'producenci' tego nie podają i się można nadziać.

Bo przy Metodzie brania są jak bomba, dlatego nie trzeba nic ultra delikatnego, to tylko przeszkadza. Takie czułe wędki są na zimę bardziej, nie wspomnę o łowieniu w wietrze, gdzie zbyt giętka końcówka to dramat, bo fala ją ugina za każdym razem.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1109 dnia: 30.06.2020, 16:53 »
Cześć.

Chciałbym sprawić sobie pierwszy kijek do methody. Łowiłem do tej pory fedeerem ale niestety jest za mocny. Myślałem o Czymś do 50-60gr wyrzutu. Po opiniach wytypowałem jaxon genesis 330/60 oraz flagman cast master 300/50. Nie nastawiam się na wielkie okazy, powiedzmy 2kg karpia to max. Wolę mieć przyjemność z holu mniejszych. I tutaj pytanie który lepiej się sprawdzi. Chyba że może coś krótszego np 270? Z góry dzięki za pomoc.

Każdy z feederów da sobie świetnie radę z większymi rybami, byleby dobrze amortyzował i miał ugięcie paraboliczne. Nie musisz się tez martwić o przyjemność z holu, bo ta zawsze będzie na takich kijach. Nie patrz też na cw, bo to tu nie jest najważniejsze (tylko w Polsce się tym tak przejmują), ale to do czego dedykowana jest wędka i jakie ma szczytówki w komplecie. Masz kije co mają giętki eszczytówki jak i takie, co mają je mocniejsze. Do Metody lepiej wybierać takie co mają jedną 2 oz. W Polsce 'producenci' tego nie podają i się można nadziać.

Bo przy Metodzie brania są jak bomba, dlatego nie trzeba nic ultra delikatnego, to tylko przeszkadza. Takie czułe wędki są na zimę bardziej, nie wspomnę o łowieniu w wietrze, gdzie zbyt giętka końcówka to dramat, bo fala ją ugina za każdym razem.

Genesis ma szczytowki od 1 do 3 Oz, akcje progresywną. Ja na przykład preferują delikatne szczytowki i zestaw przelotowy. Jakoś wszystko jest wtedy dla mnie czytelniejsze a wędka z szczytówka 0,5 albo0, 75 Oz, świetnie się też nada do zostawow klasycznych i chimerycznych brań.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.