Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104933 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #360 dnia: 18.08.2019, 16:56 »
Zupełnie szczerze i bez złosliwości - myślę, że z chęcią parę osób wybrałoby się z Tobą na ryby. Ja na pewno :) pogadać, podpowiedzieć kilka patentów, na pewno lepiej niż przez forum.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #361 dnia: 18.08.2019, 17:20 »
Zupełnie szczerze i bez złosliwości - myślę, że z chęcią parę osób wybrałoby się z Tobą na ryby. Ja na pewno :) pogadać, podpowiedzieć kilka patentów, na pewno lepiej niż przez forum.
Ależ ja również bardzo chętnie kolego. W miarę możliwości czasowych jak najbardziej. Widzę, że nawet mamy do siebie niedaleko więc może się to udać :D
Na pewno w praktyce wszystko by się w głowie układało szybciej i pewniej.
Zamęczył bym Cię pewnie pytaniami więc się dobrze zastanów :P

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #362 dnia: 18.08.2019, 17:46 »
Nie mam nawet 10% wiedzy i umiejętności, którą mają tutaj inni :) ale z czasem można skoczyć!
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #363 dnia: 18.08.2019, 17:57 »
Nie mam nawet 10% wiedzy i umiejętności, którą mają tutaj inni :) ale z czasem można skoczyć!
Oczywiście że można. Według mnie zawsze to fajniej mieć towarzystwo nad wodą i móc pogadać, powymieniać się doświadczeniami itp.( no ja to doświadczeń nie mam :P )
Tylko chyba się nie obędzie bez karty a tą planuję zrobić jak tylko czas pozwoli.

Teraz ponownie narażę się zapewne ale cóż... :P
Czy posiadacze wędzisk Jaxon Genesis Pro MF 20-60 oraz Daiwa Ninja X MF 80g. mogli by podać średnicę pierwszej przelotki, grubość blanku przy dolniku oraz długość i średnicę dolnika w tych wędziskach?
Niestety nie mogę trafić na te informację w sieci.

Offline krynio

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa / Łowicz
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #364 dnia: 18.08.2019, 18:55 »
Tyle wpisów w temacie a Ty nie zastanawiałeś się nad używanym Delphin opium feeder? Ta wędka wg mnie jest zdecydowanie lepsza niż wyżej dwie wymienione, do tego najdokładniej opisana na forum.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #365 dnia: 18.08.2019, 19:01 »
Norbas, ja nie opłacam na razie PZW ;)
Genesis Pro MF, chodzi Ci o 3,30? Jak tak to zaraz pomierzę.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 859
  • Reputacja: 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #366 dnia: 18.08.2019, 20:05 »
Ja jak zaczynałem około 20 lat temu to siedziałem w zimie uczyłem się wiązać przypony , zestawy.  Czytałem książki wędkarskie nie było interneta . A z wiosny każdą chwilę wolną spedzałem nad wodą. Nie interesowała mnie średnica wędki czy firma żyłki. Wędkowanie dla mnie jest to relax , kontakt z naturą , mile spędzony czas .

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #367 dnia: 18.08.2019, 21:54 »
Genesis Pro MF, chodzi Ci o 3,30? Jak tak to zaraz pomierzę.
Ja planuję 3,60 ale nie wiem czy przelotki się będą się różniły wielkością przez dodatkowe 30cm?

Ja jak zaczynałem około 20 lat temu to siedziałem w zimie uczyłem się wiązać przypony , zestawy.  Czytałem książki wędkarskie nie było interneta . A z wiosny każdą chwilę wolną spedzałem nad wodą. Nie interesowała mnie średnica wędki czy firma żyłki. Wędkowanie dla mnie jest to relax , kontakt z naturą , mile spędzony czas .
Internet niczemu nie przeszkadza. Doszły filmiki instruktażowe jak wiązać to i owo, masa lektury i opinii, sprzętu przybyło. Dla mnie jak już wcześniej wspominałem to też przede wszystkim relax na łonie natury i chwile spokoju od pędu dnia codziennego. A że sprzętu multum to i można wybrać bardziej coś pod siebie.

Tyle wpisów w temacie a Ty nie zastanawiałeś się nad używanym Delphin opium feeder? Ta wędka wg mnie jest zdecydowanie lepsza niż wyżej dwie wymienione, do tego najdokładniej opisana na forum.
No nie padła taka propozycja, ale skupiałem się bardziej na nowych, a poza tym jednak wolę korek. Przynajmniej na razie.


 

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #368 dnia: 19.08.2019, 00:06 »
Jak to planujesz Jaxon Genessis MF 360 cm ?? Tyle stron pisania o wersji 330 cm tej wędki, a Ty taką dywersję robisz ?? :D Teraz jeszcze Delphinem Ci popieścili zmysły...No nie dadzą Ci spokojnie wybrać tych wędek. Nie ma szans. Taki mętlik w głowie Ci zrobią, że się zniechęcisz do wędkarstwa i wrócisz do sklejania samolotów :D Dlatego dla Twojego dobra ponawiam propozycję zaopatrzenia się w tyczkę. :D Oprócz zalet, które wymieniłem wyżej masz jeszcze inne. Z tyczką możesz startować w zawodach. Najpierw okręgowe, potem ogólnopolskie, a następnie międzynarodowe. Nie tylko zwróci Ci się koszt zakupu tyki, ale jeszcze zaczniesz na tym zarabiać. Pomyśl jak się małżonka ucieszy :D A jak zaczniesz osiągać spektakularne sukcesy, a masz szansę z tą swoją dociekliwością i uporem zawojować tą dyscyplinę :D To potem już tylko sława, własna seria zanęt, może nawet wędek jak np Marcel VDER :D, bogactwo i zawiśc wszystkich kolegów po kiju. :D Nad czym tu się jeszcze zastanawiać... :D :D :P 

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 695
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #369 dnia: 19.08.2019, 00:15 »
Jak to planujesz Jaxon Genessis MF 360 cm ?? Tyle stron pisania o wersji 330 cm tej wędki, a Ty taką dywersję robisz ?? :D Teraz jeszcze Delphinem Ci popieścili zmysły...No nie dadzą Ci spokojnie wybrać tych wędek. Nie ma szans. Taki mętlik w głowie Ci zrobią, że się zniechęcisz do wędkarstwa i wrócisz do sklejania samolotów :D Dlatego dla Twojego dobra ponawiam propozycję zaopatrzenia się w tyczkę. :D Oprócz zalet, które wymieniłem wyżej masz jeszcze inne. Z tyczką możesz startować w zawodach. Najpierw okręgowe, potem ogólnopolskie, a następnie międzynarodowe. Nie tylko zwróci Ci się koszt zakupu tyki, ale jeszcze zaczniesz na tym zarabiać. Pomyśl jak się małżonka ucieszy :D A jak zaczniesz osiągać spektakularne sukcesy, a masz szansę z tą swoją dociekliwością i uporem zawojować tą dyscyplinę :D To potem już tylko sława, własna seria zanęt, może nawet wędek jak np Marcel VDER :D, bogactwo i zawiśc wszystkich kolegów po kiju. :D Nad czym tu się jeszcze zastanawiać... :D :D :P

Coś tym jest :) Sam zaczynałem od bambusów, ruskich spiningo-gruntówek i pałąkowatych teleskopów. Miałem przynajmniej czas na ryby a w sklepie wędkarskim przesiadywałem godziny. Teraz najczęściej łowienie ryb najczęściej oglądam w internecie :)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #370 dnia: 19.08.2019, 00:17 »
I znowu to samo... no jak z dziećmi... :facepalm:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #371 dnia: 19.08.2019, 00:21 »
Kurna, mam nadzieję, że spinning Cię nie zainteresuje :o
Jacek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #372 dnia: 19.08.2019, 04:56 »
Piszesz ze długość 3,6 a wcześniej pisałeś że zamówiłeś 3,3 metra. To jak to w końcu?

Czenu zdecydowałeś się na zmianę długości?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #373 dnia: 19.08.2019, 06:15 »
Przepraszam ale od ooczatku bralem pod uwage 3.6.
Nie wiem gdzie sie walnalem w tekscie ale sorawdze po pracy.
3.6 wszedzie opisywana jako standard i umozliwia dalsze zarzuty w razie potrzeby.
I taka mi leży.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #374 dnia: 19.08.2019, 07:05 »
Ok super. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.