Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365757 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1890 dnia: 18.04.2016, 22:24 »
Po prostu nie wiem jak mam wam odpisać chłopaki! Macie sporo racji! Ale jak zaczniemy obalać autorytety? To co nam zostanie? Fifi. Bardzo szanuję ciebie ,mój młody kolego! Ale skoro wiesz lepiej? Po co chodzić do szkoły? Piszesz minister Kamilu? No proszę cię ! Nie wiem jak zareagować.  Wieloletni system nauczania naszego kraju,wg.Was jest nic nie wart?  Chyba raczej sobie odpuszczę ten temat! I zapewne wyolbrzymiam.
Arek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1891 dnia: 18.04.2016, 22:26 »
Arku dawno nie byłeś w szkole i na tym zakończymy ;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1892 dnia: 18.04.2016, 22:37 »
Arku dawno nie byłeś w szkole i na tym zakończymy ;)
Oj, naprawdę dawno Kamilu! Tu masz 100% racji. Ale tak jakos, nie umiem przejść do porządku dziennego nad tym, jak się krytykuje wszystko, i wobec, co w tym kraju powstało. To ciężki kraj do życia ,wiem. Ale zawsze, będę rzucał się do gardła każdemu,kto jeno krytykuje ,a nie próbuje coś tu zamienić i żyć! Może kogoś uraziłem? Przepraszam.Nie oceniam innych, i niech zanim mnie ocenią? Pomyślą!
Arek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1893 dnia: 18.04.2016, 22:45 »
Arku, dla przykładu weź 3 książki z historii dla liceum i zobacz czego uczą młodego człowieka.
Jak nie chcesz to mogę Ci sam powiedzieć, wszystkiego poza historią tego kraju.
Sprawdź a potem oceniaj uważam, że mam prawo do krytyki bo musiałem się osobiście z tym zmierzyć i przełknąć tą gorzką pigułkę obecnej edukacji dlatego, że to dopiero 6 lat po to dalej dobrze pamiętam.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1894 dnia: 18.04.2016, 23:03 »
Arku, dla przykładu weź 3 książki z historii dla liceum i zobacz czego uczą młodego człowieka.
Jak nie chcesz to mogę Ci sam powiedzieć, wszystkiego poza historią tego kraju.
Sprawdź a potem oceniaj uważam, że mam prawo do krytyki bo musiałem się osobiście z tym zmierzyć i przełknąć tą gorzką pigułkę obecnej edukacji dlatego, że to dopiero 6 lat po to dalej dobrze pamiętam.
Rozumiem ciebie Kamilu doskonale, nie koniecznie ogarniam to co przytaczasz,tu musisz mi wybaczyć ,bo nawet moi chłopcy juz kilka lat temu zakończyli edukację! Jedyne czego nie rozumiem? To twój żal. Masz prawo mieć pewne zastrzeżenia co do systemu. Ale jednak? Wykształciłeś się w tym kraju,i czytając ciebie? Ja szofer prostak, uważam że ? Niezmiernie wartościowy z ciebie krajan, A ja jestem dumny,że mamy ze soba kontakt. I chciał bym by tak pozostało. Sory za prostolinijność . Piszę co myślę! Mam nadzieję że kiedyś będzie nam dane się spotkać!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1895 dnia: 19.04.2016, 02:24 »
Ale tak jakos, nie umiem przejść do porządku dziennego nad tym, jak się krytykuje wszystko, i wobec, co w tym kraju powstało. To ciężki kraj do życia ,wiem. Ale zawsze, będę rzucał się do gardła każdemu,kto jeno krytykuje ,a nie próbuje coś tu zamienić i żyć! Może kogoś uraziłem? Przepraszam.Nie oceniam innych, i niech zanim mnie ocenią? Pomyślą!

Krytyka musi być. Pewne wartości w Polsce 'upadły', nie widzę powodów dla których należałoby gloryfikować rzeczy złe.  Właśnie mówienie  o tym co niedobre jest szansą na to, że coś się zmieni. Polacy żyli pod zaborami, później 20 lat wolności ale też i wielkiej biedy, okupacja, i czasy realnego socjalizmu... To mocno wypaczyło Polaków, utrata znacznej części inteligencji (wojna, emigracja) dodatkowo pociągnęła nas w dół. Do władzy dorwały się po wojnie różnego rodzaju kanalie, często ograniczeni jeżeli chodzi o intelekt. Kombinowanie, oszukiwanie i brak postawy obywatelskiej stały się swojego rodzaju kanonem, pokłosie tego zbieramy teraz. Nawet na najwyższych szczeblach - tragedia w Smoleńsku to nic innego jak nałożenie się wielu rzeczy - bałaganu w wojsku, łamania przepisów, bylejakości, zawiści i wielu innych cech. Przykra prawda.

Powinniśmy sobie zdawać z tego sprawę, bo bycie dumnym, że się jest Polakiem, oznacza według mnie bycie dumnym z tych dobrych rzeczy. A o złych powinno się mowić.

Prosta sprawa - PZW. Obraz nędzy i rozpaczy. Związek o wielkich możliwościach, kierowany niestety przez działaczy, wcale nie będących czynnymi wędkarzami. Na niewiele się zdają działania ludzi w kołach i okręgach, kurs pozostaje jakby ten sam,  coraz słabsze wody, zacofanie, gospodarka rybacka i ogólne 'nie da się, takie są przepisy'. Przerażające jest to, że jesteśmy ponad 25 lat po upadku PRLu a mamy do czynienia z organizacją działającą w najlepsze w sposób iście z tamtejszej epoki. Wędkarze w dużej części udają, że nie wiedzą dlaczego ryb jest mniej. Sami łamią przepisy, oszukują i ściemniają - ale za brak ryb odpowiada ktoś inny. Kłusownicy, PZW, rybacy... Dziwny układ, bo nie wiadomo kto tu kogo oszukuje. Wędkarze Zarząd Główny, czy tez na odwrót. Chyba jedni drugich i samych siebie jednocześnie. To taki paradoks, bo to podcinanie gałęzi na której się siedzi, w tym układzie piłą 'moja -twoja' :-\

Przynajmniej szkolnictwo mamy na poziomie, wciąż wysokim. Nie upatrywałbym  tutaj wcale czegoś w związku z historią o której pisze Filip, bo to może być sprawa indywidualna. Co do kluczy i nowych matur - to teraz czy jest na pewno gorzej? Jak ja zdawałem, to normalnym było oszukiwanie. Ściągi na pisemnej matmie (ja zdawałem z historii jakby co) to podstawa, bez nich i pomocy rodziców/nauczycieli/wynajętego studenta nie zdałaby połowa lub 3/4 maturzystów. A u mnie na ustnej historii, zdawało nas kilkunastu. Nie trafiłem w pytania (historia świata do zdania - jak tu wiedzieć wszystko, jak trafić w to co się umie) - poszło mi tak sobie (jedno z pytań - zjednoczenie Niemiec w XIX wieku, drugie - dorobek Oświecenia - WTF?) . Ale jako, że większość zdawała beznadziejnie, ja dostałem ocenę dobrą. Połowa miała mierną - tak naprawdę nie powinni zdać. Podwyższyli moją ocenę :) 
Czy takie oszukiwanie ma sens? Nie lepiej zrobić jakiś test, zmienić to w jakimś stopniu? Nie chce nawet mówić, że byli u nas tacy co ściągali na ustnej ;)  Może nie miałem najlepszych ocen, ale maturę zdałem sam, bez kombinowania - przechodząc przez dwa pisemnie i trzy ustne egzaminy. Było cholernie ciężko, ale dało się radę, cieszy mnie to do dziś :) Aczkolwiek poziom był zbyt duży, wymagania wielkie,  poprzeczka ustawiona bardzo wysoko. Lepiej ją chyba obniżyć, aby nie było oszustw, które wręcz za takowe już uważane nie są (ściąganie na maturze - czy to oszustwo czy sposób na zdanie :D ) - to się ciągnie później, powtarza wielokrotnie w życiu - w pracy, w domu...

Można tutaj się zastanawiać, jednak jakby nie było - w Polsce liczył (i nadal się liczy) 'papier'. Nie umiejętności i wiedza - a papier. Kolejny przykład 'oszukiwania' - nie wiadomo tylko kto kogo tak naprawdę tutaj robi ' w bambuko'...

Dlatego Arek ja uważam, że trzeba pisać i mówić o tym co złe. Nie chodzi mi o narzekanie i marudzenie, ale o pokazywanie tego co powinno się, co można zmienić. Oczywiście nie na każdym kroku :D W historii mamy sporo przykładów, jak można było niszczyć Polskę, utrata niepodległości to nic innego, jak siedzenie na tyłkach i bycie dumnym z tego, że się jest Polakami ( za króla Sasa jedz,pij a popuszczaj pasa - jak się wtedy mówiło). Sprzedaje się nam inną historię - jak chociażby to, jak cudowny był król 'Staś' (Stanisław August Poniatowski). W rzeczywistości to był agent Rosji, których było wielu wtedy, później marionetka, król nieudolny i niezdecydowany. Ostatnim tak naprawdę władcą z 'jajami' był Sobieski - ale ilu miał przeciwników? Ilu ludzi robiło wszystko aby mu się nie powiodło, torpedowali jego plany? Liczyła się prywata i 'wolności'... Co zresztą dokładnie widać i dzisiaj, u dużej części wędkarzy. Płacić jak najmniej, brać jak najwięcej :) Prawie 400 lat różnicy, a mentalnie wciąż to samo :)

Dlatego warto wyciągać pewne wnioski i wskazywać na to co złe, usiłować coś zmienić...
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1896 dnia: 19.04.2016, 05:41 »
Witam. Kawka zaparzona  :P
Krzysztof

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1897 dnia: 19.04.2016, 05:49 »
Słonce świeci ptaszek śpiewa mnie w robocie krew zalewa, nie pada  idealny dzień na rybki .....

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1898 dnia: 19.04.2016, 05:52 »
Słonce świeci ptaszek śpiewa mnie w robocie krew zalewa, nie pada  idealny dzień na rybki .....
Spoko, weekend ma być piękny 😃
Krzysztof

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1899 dnia: 19.04.2016, 05:54 »
Na łikend będzie deszcz , śnieg , wiatr północny do tego pełnia i żona jakąś robotę wymyśli albo nie daj Boże odwiedziny jakiejś rodzinki....

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1900 dnia: 19.04.2016, 05:56 »
Wszystko możliwe jest. Ja tam jadę w sobotę, niech się wali i pali  :P
Krzysztof

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1901 dnia: 19.04.2016, 06:08 »
Ja też nie zamierzam odpuszczać , będą :fish:

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1902 dnia: 19.04.2016, 06:18 »
Słonce świeci ptaszek śpiewa mnie w robocie krew zalewa, nie pada  idealny dzień na rybki .....
Spoko, weekend ma być piękny 😃

Dobry dzień
Jak patrzyłem na pogodę, to się zastanawiam kto tu mówi nieprawdę?
Robert

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1903 dnia: 19.04.2016, 07:09 »
Widzę się trochę pozmieniało w kwestii testów gimnazjalnych.Ja swój pisałem w 2005 roku.Był podział na dwie części.A teraz widzę każdy przedmiot oddzielnie.Języki obce.Panie,prawie jak matura.Tylko na maturze sobie wybierasz co zdajesz.W sumie to dobrze.Sprawdza całą wiedzę jaką młody człowiek nabył przez 9 lat.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #1904 dnia: 19.04.2016, 07:21 »
Witam
~Dominik