Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366020 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3120 dnia: 23.06.2016, 10:16 »
U mnie w nocy burze takie, że szok. Najlepsze jest to, że gdzieś walnął w okolicy piorun, i router mi zniszczył :o We wtorek przyjdzie nowy, nie mam jak załadować filmu teraz, korzystam ze słabego łącza teraz :(. Dobrze, że komputerów nie zjarało...
Lucjan

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3121 dnia: 23.06.2016, 10:21 »
u Ciebie nie tylko taka burza, jak myślisz Lucjan, wyjdą czy zostaną?
Marek

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3122 dnia: 23.06.2016, 10:24 »
Nie wyjdą , jak ludzie zagłosują za wyjściem to głosy zostaną policzone "właściwie" tak jak w Austrii w czasie ostatnich wyborów prezydenckich...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3123 dnia: 23.06.2016, 10:42 »
Porażka, wygląda na to, że UK wyjdzie z UE. Oni nie rozumieją co to jest gra zespołowa, że ta decyzja może sprawić, że zacznie się totalny syf, zwłaszcza ekonomiczny, bo wszystko wisi na włosku. Angole myślą tylko o sobie. Narzekaja na imigrantów, na uchodźców, ale co im da wyjście z UE? Uchdźcy z Afryki i tak się będa do nich pakować, lepiej jest więc być w UE i zarządzać kryzysem jak trzeba, a nie być samotna wyspą. Nic to im nie da. Idioci nie rozumieją, że imigranci z Europy, o kulturze chcrześcijańskiej, to najlepsze wyjście. Jak wyjdą z UE, przeważać będą islamiści. Smutna prawda.

Taki Nigel Farage na przykład gada bzdety, że UE blokuje rybaków, narzucając im limity... Szkoda, że bubek nie wie, że te limity chronią coraz szybciej kurczące sie zasoby ryb. Najlepiej wszystko odłowić, zeżreć, a później co? Polityka niczym w PZW.

Ja widzę to tak. UK wyjdzie z UE, Szkocja zażąda drugiego referendum i ogłosi niepodległość. Oni powiedzą, że chca do UE. Na Wyspach zrobi się chaos, bo nagle będzie potrzeba wydac mase kasy na ochronę granic, na zwiększenie pracowników w budżetówce. Problemy nie znikną, na dodatek UE może narzucić sankcje na UK, właśnie aby dać dobry przykład co sie traci po wyjściu z unii. A więc nie będzie handlu bezcłowego, towary  z UK wysyłane do Europy staną się droższe. Kilka firm wędkarskich, jak NAsh chociażby, myśli o przeniesieniu sie wtedy do Europy...

I pomyśleć, że obecny dobrobyt zawdzięczają pracy imigrantów. Jak to utną, to się dopiero zacznie, będzie brakować rak do pracy, a Angol pewnych rzeczy nie zrobi, harować mu się nie chce - jemu się należy. Benefitów i tak nie obetną, a to tak naprawdę przyciąga imigrantów z Afryki i Azji. Można żyć z robienia dzieci, nie z  pracy. Trochę to przykre, bo boli człowieka, jak widzi taka krótkowzroczność. UE trzeba reformować. A wszystko to przez tę idiotkę Merkel, jej decyzje o przyjmowaniu imigrantów. Mam nadzieję, że zostanie osądzona za to co zrobiła dla Europy. Gdyby nie ten błąd, UK zostałaby w UE, teraz prawica ma świetną broń w swoich rękach, poniekąd słusznie strasząc zalewem obcych i szarogęsieniem się Niemiec, a właściwie samej pani kanclerz...

Ale kto wie, może zostaną? :beg:

Od jutra moga się zatrząść rynki finansowe, funt może się mocno osłabić.
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3124 dnia: 23.06.2016, 11:18 »
Lucjan- film ze zlotu gotowy ?
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3125 dnia: 23.06.2016, 11:20 »
Jeszcze nie, i tak nie mam jak go załadować :( Nowy router przyjdzie we wtorek lub sobotę :o
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3126 dnia: 23.06.2016, 11:22 »
Aha, to dlugi czas oczekiwania na dostawę masz. Jak ja z Decathlonu na Ninje czekam juz 4 dzień..
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3127 dnia: 23.06.2016, 11:31 »
Od 3 do 5 dni roboczych... Ale nie ma co  narzekać, wymieniają za darmo :)
Lucjan

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3128 dnia: 23.06.2016, 11:42 »
A nie uważasz Luk , ze to wyjście UK o ile do niego dojdzie , może dać innym państwom do myślenia i tez mogą o takim rozwiązaniu myśleć?

Co do rybołówstwa, to raczej na Bałtyku Szwedzi i Dania ma w dupie prawo UE więc co się dziwić
Feeder & spinning

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3129 dnia: 23.06.2016, 12:13 »
Od 3 do 5 dni roboczych... Ale nie ma co  narzekać, wymieniają za darmo :)

A no jak za darmo to nie ma co narzekać  :P
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3130 dnia: 23.06.2016, 12:15 »
Jeżeli ktos uwża, że samopas jest lepiej działać w dzisiejszych czasach niż wspólnie, to jest w błędzie. Kryzysu z imigrantami nie rozwiążesz stawiając zasieki i zamykając granice. Trzeba usunąć źródło problemu, a nie walczyć ze skutkami. Europa musi się zjednoczyć aby stawić czoła problemom, a te nadchodzą, i to wielkie. NATO to za mało, bo tam są tez takie kraje, które nie działają w interesie Europy (Turcja chociażby).

Do myślenia mi daje to, że idioci moga głosować, nie mając wglądu w to co się może wydarzyć. Referendum będzie oscylowac w granicach 50/50 - czy to dobrze aby UK wyszła z UE jeżeli połow głosujących jest temu przeciwna? To po pierwsze. Jeżeli ustawy moga byc przegłosowane większością sejmową, często jest to nie 1/2, a 2/3, to i referenda powinny być takie. Po drugie nie powinno się dawać wszystkim prawa do głosowania i decydowania, bo wtedy będzie tak, że wygrywac będą populiści. Jeżeli w ogóle społeczeństwo jest niewykształcone, to lepiej aby decyzje o wyjściu z UE podejmowali politycy, wybierani przez nich. Bo przynajmniej sa to osoby z wykształceniem.

Angole myślą tylko o sobie. W Polsce też jest tendencja do wyjścia z UE, z podobnych powodów . Ciekawe co się stanie jednak, jak nie będzie UE. Kto nas obroni przed hegemonią Rosji? Węgry? Gruzja? Obecnie broni nas UE, a Putin szybko by nam pokazał gdzie jest nasze miejsce, jakby doszło do handlu gazem. Da nam cenę zaporową i baj baj, nie ma rozwoju, bo przymysł opiera się na gazie. Jak dać odpór wojującemu islamowi, zalewom imigrantów? To, że nie ma ich jeszcze w Polsce, nie znaczy, że nie przyjdą. Wspólnie o wiele łatwiej się obronić - i znowu - NATO nic nam tu nie pomoże, tu chodzi o obronę naszej kultury. Ja nie sądzę, aby nam było lepiej bez UE, problemy które są teraz wcale nie znikną. Kaczyński i Macierewicz natomiast mają przepis natomiast na ostrą jazdę, bo sa i przeciw UE, i przeciw Niemcom, Rosji... Trzeba liczyć siły na zamiary. Niemcy będą ciągnąć do Rosji, bo potrzebują energii (zlikwidują elektrownie atomowe), mają w ogóle z nimi historycznie dobre stosunki zazwyczaj (co jest dziwne, pomimo wojen). A wysoki VAT w Polsce, wysokie podatki to nie jest coś co narzuciła nam UE. Wcale się one nie zmniejszą, jeżeli Polska z niej wyjdzie. Taki program 500+ to już zapowiedź jeszcze wyższych podatków...

UE ma masę wad, ale najlepiej jest ją zreformować, dać więcej decyzyjności państwom, przemyśleć wspólna walutę. Rozbicie wcale nam nie pomoże, ja uważam, że Polaków UE mocno nie blokuje, Brytyjczyków tak samo.
Lucjan

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3131 dnia: 23.06.2016, 12:15 »
najnowszy sondaż 52% na nie, angole pozostają :)
Marek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3132 dnia: 23.06.2016, 12:18 »
Spokojnie, głosowali Ci co pracują na razie, szli do urn rano. Teraz ruszą ci co są na benefitach, i nie będzie już tak różowo...
Lucjan

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3133 dnia: 23.06.2016, 12:37 »
Jeżeli ktos uwża, że samopas jest lepiej działać w dzisiejszych czasach niż wspólnie, to jest w błędzie. Kryzysu z imigrantami nie rozwiążesz stawiając zasieki i zamykając granice. Trzeba usunąć źródło problemu, a nie walczyć ze skutkami. Europa musi się zjednoczyć aby stawić czoła problemom, a te nadchodzą, i to wielkie. NATO to za mało, bo tam są tez takie kraje, które nie działają w interesie Europy (Turcja chociażby).


Europa?? jaka Europa?? Pracowałem kilka lat w Londynie, kilka lat w niemczech i teraz od jakiegoś czasu we Francji. W Londynie ile % zostało rodowitych Anglików? moim zdaniem poniżej 40%, z Angolami z którymi pracowałem mówili ze w Londynie już nie ma miejsca dla nich, to samo w Paryżu- ponad 60% obywateli Francji ma w najbliższej rodzinie muzułmanina, ponoć tak samo w Belgi, a niemcy- prawdziwy niemiecki naród to już same SKS-y, teraz to polowa niemiec to turasy, 30% muzułmanie, wiec z kim się zjednać, za kilka lat zachodem będą rządzić muzułmaninie- zresztą Londynem już rządzą......

Za 15-20 lat juz nie będzie z kim gadać/ jednoczyć się, a to wszystko dzięki właśnie polityce UE.
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #3134 dnia: 23.06.2016, 12:39 »
U mnie w nocy burze takie, że szok. Najlepsze jest to, że gdzieś walnął w okolicy piorun, i router mi zniszczył :o We wtorek przyjdzie nowy, nie mam jak załadować filmu teraz, korzystam ze słabego łącza teraz :(. Dobrze, że komputerów nie zjarało...
2lata temu miałem podobnie. Tylko poszedł jeszcze niemal nowy telewizor. Teraz jak idzie burza,odłączamy anteny i telefoniczny kabel rutera.
Arek