Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1366023 razy)

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8370 dnia: 01.08.2017, 14:56 »
Szkoda takiego okazu
http://gazeta-olawa.pl/informacje/65562-lato-olbrzymow/

Gazeta też na poziomie, zanęcił woblerem.... A my głupi nęcimy zanętami, a tu wobler starczył...
Szkoda.. tyle tylko można powiedzieć.
A zresztą nie tylko tyle, na ch*j temu ch*jowi ten sum? Po tych zdjęciach, noszeniu, ważeniu, zdjęcie z wózkeim nawet(!) to już jak padlina. :facepalm: niech się truje.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8371 dnia: 01.08.2017, 15:02 »
Szkoda takiego okazu
http://gazeta-olawa.pl/informacje/65562-lato-olbrzymow/

Gazeta też na poziomie, zanęcił woblerem.... A my głupi nęcimy zanętami, a tu wobler starczył...

Mógł już podarować sobie to zdjęcie (a przynajmniej w takim otoczeniu). Inna sprawa - sezon ogórkowy w pełni i to może gazeta szukająca sensacji poprosiła "szczęśliwego łowcę" o zdjęcie obok ryby??  Poza tym, w całej rozciągłości zgadzam się z Wami Panowie - na ch***steczkę mu taka ryba, toż to sam szlam i nic więcej :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8372 dnia: 01.08.2017, 15:20 »
Ostrzegam, nawet nie czytajcie komentarzy, szkoda nerwów. W dużym skrócie - sum szkodnik zjadł wszystkie ryby z Odry, wypuszczanie ryb to sadyzm, wg RAPR można zabrać itd.
Marcin

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8373 dnia: 01.08.2017, 17:53 »
Ostrzegam, nawet nie czytajcie komentarzy, szkoda nerwów. W dużym skrócie - sum szkodnik zjadł wszystkie ryby z Odry, wypuszczanie ryb to sadyzm, wg RAPR można zabrać itd.

Wydaje mi się, że nieumiejętne i przeprowadzone na hip-hop-hurra zarybienie tym gatunkiem może przyczynić się do wielkiego spustoszenia wody... Popatrz co się stało z ostrowskimi Piaskami - jakieś 20lat temu wpuszczono kilkadziesiąt sztuk tej ryby i dzisiaj oprócz małych płoteczek i leszczyków praktycznie nic więcej się nie uświadczy (oczywiście, zdarzają się sporadycznie większe egzemplarze, ale to wielka rzadkość - mówię tu o rybach spokojnego żeru) Z tych kilkudziesięciu sztuk złowiono może kilka (chyba że się mylę). Żeby nie było, ja nie jestem za zabijaniem ryb, wypuszczam prawie wszystko (przyznaję, jedna - dwie ryby w roku lądują w domu)   Dodam tylko, że 30kilku hektarowych Piasków nie można porównywać z tak dużą rzeką, jaką jest Odra, ale są różne przypadki :))

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8374 dnia: 01.08.2017, 18:18 »
Nie ma ryb bo zostały zeżarte i to nie przez suma. Sąsiad ma niewielką żwirownię i sumy świetnie się w niej czują a białoryb jeszcze lepiej, mają wspaniałe warunki do naturalnego tarła. Ale nie zżera ryb to i są. Sumy same regulują swoją populację i jakoś tych malutkich za dużo nie ma.
Tomek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8375 dnia: 01.08.2017, 19:14 »
Wydaje mi się, że nieumiejętne i przeprowadzone na hip-hop-hurra zarybienie tym gatunkiem może przyczynić się do wielkiego spustoszenia wody... Popatrz co się stało z ostrowskimi Piaskami - jakieś 20lat temu wpuszczono kilkadziesiąt sztuk tej ryby i dzisiaj oprócz małych płoteczek i leszczyków praktycznie nic więcej się nie uświadczy (oczywiście, zdarzają się sporadycznie większe egzemplarze, ale to wielka rzadkość - mówię tu o rybach spokojnego żeru) Z tych kilkudziesięciu sztuk złowiono może kilka (chyba że się mylę). Żeby nie było, ja nie jestem za zabijaniem ryb, wypuszczam prawie wszystko (przyznaję, jedna - dwie ryby w roku lądują w domu)   Dodam tylko, że 30kilku hektarowych Piasków nie można porównywać z tak dużą rzeką, jaką jest Odra, ale są różne przypadki :))

Oczywiście z kwestią Piasków nie można dyskutować. Wpuszczenie kilkadziesiąt sztuk suma do tak małego zbiornika to tragiczny pomysł. Z drugiej strony, wędkarze też się pewnie przyczynili do wyrybienia tego zbiornika, no chyba że panuje tam jakaś inna kultura wędkarska niż w regionie - nie wiem, nie bywam tam :) Jednak w artykule jest mowa o Odrze i to do niej odnosił się mój komentarz.
Marcin

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8376 dnia: 01.08.2017, 19:56 »
Chciałem tylko powiedzieć, że nie zawsze sum jest rybą pożądaną, dlatego na końcu napisałem, że nie można porównywać Piasków do Odry.. (a wspomniałem o Piaskach, bo chciałem tylko pokazać co potrafi zrobić zły pomysł z zarybieniem sumem i w tym miejscu to dla mnie chwast - to moja subiektywna ocena)

Tak na marginesie - w mojej ocenie Piaski to taki jakby inny wymiar, a spowodowane to jest tym, że takie - bądź - co bądź duże miasto Ostrów ma obok tylko tak mały zbiornik, z czego na połowie jest plaża... i mięsiarzy na jeden metr przypada kilka razy więcej niż na innej wodzie. Dlatego zbiornik jest tak mocno przełowiony i tak jak mówisz - zupełnie inna kultura, nie chcę nikogo urazić - ale jak dla mnie kultura "mięsiarska" :facepalm: Jestem tam raz - dwa razy w roku, kiedy młody chce pomoczyć kija. Przykro mi, że muszę tak pisać o zbiorniku, gdzie uczyłem się łowić ryby i te ryby można było tam złowić

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8377 dnia: 02.08.2017, 07:21 »
Witam wszystkich pięknie,
Piękna aura w Kępnie :D.

Kadłubek

  • Gość
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8378 dnia: 02.08.2017, 11:49 »
Chyba muszę sprawdzić co jest w innych pizzach!


Załącznik usunięty na żądanie autora wpisu.

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8379 dnia: 02.08.2017, 16:05 »
Chyba muszę sprawdzić co jest w innych pizzach!

Kabab ? ;D ;)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8380 dnia: 02.08.2017, 16:07 »
Chyba muszę sprawdzić co jest w innych pizzach!
A kolega kupił to rybkom, czy na rybki, jak zgłodnieje :P

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8381 dnia: 03.08.2017, 16:17 »
Witam Kolegów po krótkiej przerwie, która nie wiem z czego wynikła, ot tak sama z siebie :)
Cieszy być znów wśród Was, zupełnie normalnych zapaleńców kochających nasze wspaniałe hobby, jakim jest wędkarstwo ;)
Wiele nowych, ciekawych tematów się pojawiło, jak i wielu nowych użytkowników forum. Trzeba będzie nadrobić zaległości.
Forum żyje i ma się dobrze :D. Tak trzymać Panowie :thumbup: :beer:
Pozdrawiam Darek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8382 dnia: 03.08.2017, 17:58 »
Witamy z powrotem :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 069
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8383 dnia: 03.08.2017, 18:00 »
Witamy, witamy :)
Tomek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8384 dnia: 03.08.2017, 18:11 »
Witamy z powrotem po tej słusznej stronie życia :D
Uzależniony od wędkarstwa