Autor Wątek: OFF TOPIC  (Przeczytany 1365810 razy)

Kadłubek

  • Gość
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8565 dnia: 08.09.2017, 17:19 »
Czyli co, to Ty trafiłeś w totka te 25 baniek?

Nie wiem nawet jak się gra w totka ale chyba losowanie jest wieczorem ;)
Nie aż tyle i nie wygrałem, ciężko zapracowałem na "troszkę" mniej. Też chciałbym 25 "baniek" nawet w złotówkach. Nawet na 24 bym się skusił...


No to zakładamy nowe PZW i przejmujemy wody ;)

Wolałbym wykopać jezioro/staw bo mniej problemów a tak by były jakieś przetargi, operaty...
Oczywiście w rozmiarze odpowiednim :P

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8566 dnia: 08.09.2017, 17:59 »
A ja właśnie szperajac po YouTube znalazłem cos takiego nie wiedziałem, że nasz lot taki pomysłowy
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8567 dnia: 09.09.2017, 22:11 »
Praktycznie od wczorajszego wieczora wogóle mi forum nie chodziło, dopiero teraz wskoczyło i jest ok. Miał ktoś tak jeszcze?
Tomek

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8568 dnia: 10.09.2017, 00:12 »
U mnie działało normalnie
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8569 dnia: 10.09.2017, 15:00 »
Za chwilę na BBC earth ŚCIGAJĄC WODNE POTWORY Będą łowić szczupaki w kanadyjskich ostępach. ;)
Tomek

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8570 dnia: 10.09.2017, 16:41 »
Taka ciekawostka ;)
Dzisiaj na komercji gość miał ze sobą WD40 i pryskał nią kukurydzę. Nic nie złowił, ale podobno tam gdzie mieszka (wydaje mi się, że w jednym z krajów postradzieckich, wywnioskowałem to po jego mowie i akcencie; głupio było wypytywać o szczegóły) ryba za tym szaleje ;)  Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, może jestem tak zacofany?? :facepalm: ;)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8571 dnia: 10.09.2017, 16:45 »
Czego to ludzie nie wymyslą. Lepsze smarowanie w wodzie kukurydza miała i w żołądku rybim nie zardzewieje. :D
Tomek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8572 dnia: 10.09.2017, 16:47 »
Taka ciekawostka ;)
Dzisiaj na komercji gość miał ze sobą WD40 i pryskał nią kukurydzę. Nic nie złowił, ale podobno tam gdzie mieszka (wydaje mi się, że w jednym z krajów postradzieckich, wywnioskowałem to po jego mowie i akcencie; głupio było wypytywać o szczegóły) ryba za tym szaleje ;)  Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, może jestem tak zacofany?? :facepalm: ;)


Rysiek, łowiłem kiedyś na pastę ochotkową. To był hicior na zimowe plocie i leszcze. Waliło to rozpuszczalnikiem aż mi mordę wykręcało, a ryby gryzły jak szalone :fish:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8573 dnia: 10.09.2017, 19:13 »
O WD40 słyszałem chyba rok temu. Podobno w tym jest olej rybny i dlatego. Ale cholera wie. Niemniej facet nic nie złowił :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8574 dnia: 10.09.2017, 19:18 »
W WD40 olej rybny? A prezenty przynosi św. Mikołaj...

WD40 to trutka na ryby tak samo jak benzyna czy oleje lub inne smary.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8575 dnia: 10.09.2017, 19:21 »
Kadłubek, poważnie. Generalnie to skład WD40 chyba jest tajny. Liczba 40 oznacza próbę, przy której udało się uzyskać pożądany efekt tego specyfiku. Czy z tym olejem to prawda? Cholera wie. Niemniej z rok temu o tym słyszałem. A teraz ten facet ze wschodu to potwierdził i mówił, że u niego na to koszą. Jak napisałem - cholera wie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8576 dnia: 10.09.2017, 19:34 »
Kadłubek, poważnie. Generalnie to skład WD40 chyba jest tajny. Liczba 40 oznacza próbę, przy której udało się uzyskać pożądany efekt tego specyfiku. Czy z tym olejem to prawda? Cholera wie. Niemniej z rok temu o tym słyszałem. A teraz ten facet ze wschodu to potwierdził i mówił, że u niego na to koszą. Jak napisałem - cholera wie.

Skład nie jest tajny, koszty ustalenia dokładnego co tam jest tzw. cukru w cukrze to około 20-100 tys. $ zależy co badamy - kwota zasłyszana ale można zweryfikować.
Dla przemysłu nie są to kwoty duże tylko dostali by pozew na troszkę więcej i pewna przegrana.
Natomiast dla przeciętnego zjadacza chleba to i koszty i możliwości nieosiągalne ;) Czy powstał za 40 razem nie wiem ale historię znam.

Oleju rybnego na 99,9% tam nie ma (wg mnie na 100%) bo olej rybny śmierdzi i jest droższy itd., ogólnie używanie oleju to "zachcianka" nie potrzeba ale o tym nie będę szeroko pisał bo zaraz znajdą się obrońcy oleju pomimo, że im udowodnię, że nic nie daje poza efektami wizualnymi lub spowolnieniem rozpuszczania.

A czy działa? Też o tym słyszałem ale wolę nie sprawdzać dla dobra zbiornika. Jak stoją ryby i "jedzą" to wrzucisz patyk i też wezmą. ;D
Pies też zje czekoladę czy płyn chłodniczy poliże (czy tam coś innego nie istotne) ale zdrowe to nie jest dla niego. Pszenica dla psa też jest podobno głupotą bo nie trawią jej (ekspertem od psów nie jestem a Druid już jest ;)

Proszę Cię nie sprawdzaj tego w wodzie bo nawet jeżeli by tam był "olej rybny" to pozostałe składniki trują wodę!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8577 dnia: 10.09.2017, 19:44 »
Nie zamierzam sprawdzać, bo zostało mi jeszcze miliard pińcet rzeczy wędkarskich do sprawdzenia ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8578 dnia: 10.09.2017, 19:52 »
Nie zamierzam sprawdzać, bo zostało mi jeszcze miliard pińcet rzeczy wędkarskich do sprawdzenia ;)

Napisz PW co chcesz sprawdzać to Ci podpowiem co nieco - jeżeli chcesz oczywiście.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: OFF TOPIC
« Odpowiedź #8579 dnia: 10.09.2017, 20:39 »
Spoko. Na razie testuję agresora i takie tam...
Krwawy Michał

Purple Life Matters